Ventspils domes deputāts un partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs noliedz, ka būtu deleģējis kādu sarunām ar "Jauno vienotību" (JV) par atbalstu ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) kandidatūrai Valsts prezidenta vēlēšanās.

Lembergs norādīja, ka līdz šim neviens politiskais spēks - ne "Apvienotais saraksts", ne "Progresīvie" - viņu nav uzrunājis. "Politikā es neko nemakšķerēju. Man viss jau ir," atjokoja Lembergs.

Viņš piebilda, ka "Latvijai un Ventspilij" valdes sēdē tuvākajā laikā gan lems par to, kuru Valsts prezidenta amatu atbalstīs divi Saeimas deputāti, kas ievēlēti no partijas "Latvijai un Ventspilij".

Lembergs norādīja, ka par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iecerēm Valsts prezidenta vēlēšanās viskompetentākie ir ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas sekretārs un deputāts Armands Krauze un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.

Zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS) apgalvojis, ka Rinkēviča ievēlēšanai par Valsts prezidentu JV tagad meklē atbalstu pie Lemberga.

Šmits arī apgalvojis, ka pirms Rinkēviča izvirzīšanas kandidēšanai uz Valsts prezidenta amatu JV politiķi esot tikušies ar Lemberga pārstāvjiem un saņēmuši garantijas par atbalstu Rinkēvičam. Vismaz viena šāda tikšanās esot notikusi Ārlietu ministrijā pie Rinkēviča. "Ja JV nekādu darījumu nebūtu slēgusi, mēs diezgan droši to zinātu jau sen, jau šodien, un viņi neļautu izplatīties šādai baumai AS, NA un vispār politiskajā laukumā," laikrakstam sacījis Šmits.

Maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti - koalīcijā ietilpstošā AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns, premjera partijas JV biedrs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un opozīcijas partijas "Progresīvie" izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto. Trešais koalīcijas partneris - NA - bija plānojis Valsts prezidenta amatam virzīt pašreizējo prezidentu Levitu, bet Levits no kandidēšanas atteicās, redzot, ka viņa ievēlēšanai koalīcijas balsu nepietiks.

Koalīcijas politiķi pašlaik neredz iespēju vienoties par vienu kandidātu uz Valsts prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  Viktors + 16.05.2023, 16:25:14

  Kurš gan būs tik naivs un ticēs kaut vienam šīs personas vārdam?
  VB ,jums vajadzētu nokaunēties par šādu veida murgu publicēšanu!

 • 0
  Viktors + 16.05.2023, 16:41:45

  Atvainojos,neprecīzi norādīju.Par pārpublicēšanu.

 • 0
  Krišs Daugulis 16.05.2023, 17:24:16

  Jāsaka Kaspara Upaciera vārdiem: "Nu ko tu d**s, ar vien' vārd sakot!"

 • 0
  Pornieks 16.05.2023, 20:16:01

  Būtu jāsaskata atšķirība starp pirmo valsts prezidentu Jāni Čaksti kurš godam bija daudzbērnu ģimenes galva un, atvainojiet, seksuālās minoritātes pārstāvi kas var publiski palepoties ar savu "citādību".
  Vienīgi tādēļ šī kandidatūra nav ņemama tomēr nopietni, paldies.

 • -1
  Pornieks 16.05.2023, 20:21:24

  DON'T LET IT BE . LV - Kaspars Dimiters
  https://www.youtube.com/watch?v=gBiQhIGX1D0

 • -6
  Renars Z 16.05.2023, 17:32:05

  Nu kaut kā tā osta atpakaļ jādabū ir.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: