Tēma: Vēlēšanas

 • Intervija ar Aivaru Lembergu. Saglabāt valstiskumu 16

  Aizvadījis saspringtu priekšvēlēšanu maratonu, oktobra pirmajā pusē izbaudījis atpūtu kopā ar ģimeni, Aivars Lembergs aizvadītās nedēļas sākumā partijas Latvijai un Ventspilij vārdā parakstīja sadarbības līgumu ar Zaļo un Zemnieku savienību un sniedza interviju laikrakstam Ventas Balss, komentējot jaunās valdības tapšanu.

 • Topošās koalīcijas partijas paraksta sadarbības memorandu 0

  Topošās koalīcijas partneri "Jaunā vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) ceturtdien JV birojā parakstīja sadarbības memorandu. "Turpināsim darbu," pēc dokumenta parakstīšanas sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

 • Iespējams, tirgojas ar amatiem 11

  Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot pārbaudīt publiski izskanējušo informāciju par partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) līdera Krišjāņa Kariņa rīcību, piedāvājot partijai "Progresīvie" amatu valdībā apmaiņā pret atbalstu topošajai valdībai, informē ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

 • CVK apstiprina 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus 4

  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pirmdien apstiprināja 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus. Vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība" (JV), kura ieguvusi 26 mandātus, tai seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 16, "Apvienotais saraksts" (AS) ar 15, Nacionālā apvienība (NA) ar 13, "Stabilitātei!" ar 11, "Progresīvie" ar 10 un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) ar deviņiem mandātiem.

 • Saeima iegūst jaunpienācējus 1

  Ventas Balss jau iepriekš apskatīja, kā par politiskajiem spēkiem, kas iekļuvuši 14. Saeimā, balsojuši Kurzemē, Ventspilī un novadā. Šajā reizē kārta partijām – Latvija pirmajā vietā, Progresīvie un Stabilitātei!, kā arī ieskats, kā mūspusē balsots par vienu no iepriekšējo vēlēšanu līderēm – Konservatīvajiem.

 • Novads Saeimā netiks pārstāvēts 0

  Kurzemes vēlēšanu apgabalā Ventspils tiks pārstāvēta ar diviem deputātu mandātiem Saeimā, kurus ieguvusi Zaļo un Zemnieku savienība un par ko Ventas Balss jau rakstīja iepriekš. Lai arī Kurzemē vairākumu ieguvušajā Apvienotā saraksta listē, kā arī Nacionālās apvienības saraksta augšgalā bija kandidāti arī no Ventspils novada, tiem nav izdevies iekļūt pirmajā trijniekā.

 • Valainis: Koalīcijas veidošanas sarunās pašlaik notiek tikai cīņa par varu 10

  Sarunās par jaunās valdošās koalīcijas izveidi pašlaik notiek tikai cīņa par varu, amatiem un personīgu ambīciju apmierināšanu, šādu viedokli pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Viktors Valainis. ZZS pašlaik uz koalīcijas veidošanas sarunām nav aicināta, attiecīgi varētu joprojām palikt opozīcijā.

 • Ventspilī un novadā uzvar ZZS 2

  Mūsu vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās vislielāko atbalstu saņēmuši tieši reģionālo partiju pārstāvji, kopumā Apvienotajam sarakstam nedaudz apsteidzot zaļzemniekus. Ventspils pilsētas un novada vairākums turas pie ZZS zīmola, bet parlamentā Kurzemi pārstāvēs sešas no septiņām ievēlētajām partijām. Stabilitātei! mandātu no Kurzemes neiegūst.

 • Lembergs: ZZS Kariņa valdību neatbalstīs 25

  "Zaļo un zemnieku savienība" (ZZS) "Jaunās vienotības" (JV) līdera Krišjāņa Kariņa vadītu valdību neatbalstīs, paudis ZZS premjera amata kandidāts, Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

 • Zināms 14. Saeimas sastāvs 0

  Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) apkopojot vēlēšanu rezultātus, kļuvis zināms nākamās Saeimas sastāvs. Pašlaik ir apkopota informācija par balsotāju izvēli visos 1055 vēlēšanu iecirkņos - gan par sarakstiem, gan deputātu plusiem un svītrojumiem.

 • Kurzemē Saeimas vēlēšanās uzvar "Apvienotais saraksts" 1

  Kurzemē aizvadītajās Saeimas vēlēšanās labāko rezultātu sasniedzis "Apvienotais saraksts" (AS), kurš šajā vēlēšanu apgabalā saņēmis 22,05% vēlētāju atbalstu un varētu būt ieguvusi trīs mandātus, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie sākotnējie vēlēšanu rezultāti, saskaitot balsis visos Kurzemes vēlēšanu iecirkņos.

 • Nobalsojis jau 27 181 vēlētājs 0

  Divās dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14. Saeimas vēlēšanās, vēlētāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem un šonedēļ šo iespēju kopumā jau izmantojuši 27 181 cilvēks jeb 1,76% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

 • Satiekas ringā samērā solīdi 6

  Kāpēc balsot tieši par jūsu politisko spēku? Vai Skulte ir pareizākā izvēle gāzes terminālim, un kāpēc pirms vēlēšanām valsts tērē miljonus zemes iegādei? Vai pilsēta un novads tomēr būtu jāapvieno? Par šiem un citiem jautājumiem īsi pirms Saeimas vēlēšanām Ventas Balss rīkotajās debatēs runāja Aivars Lembergs (ZZS premjera kandidāts), Ģirts Valdis Kristovskis (Jaunā Vienotība), Andis Zariņš (Nacionālā apvienība) un Vitalijs Trusevičs (Saskaņa).