Jūrkalnes tūrisma sezonu tradicionāli atklās ar talku, kas sāksies plkst. 10 pie Jūrkalnes pagasta pārvaldes ēkas. Šogad tās galvenais uzdevums būs uzsākt jaunu projektu – vides objektu "Suitu cepures" veidošanu.

Mūziķis un mākslinieks Igo atklāj: "Melnā cepure ir svarīga suitu vīra tautastērpa detaļa. Cepure galvā palīdz iztaisnot plecus, sajust lepnumu, gūt pārliecināta cilvēka gaitu. Melnā cepure ir labi pamanāms akcents, kuru var ieraudzīt no liela attāluma. Tieši tādēļ radās doma šo suitu vīru galvas rotu izmantot kā atpazīstamības simbolu, izgatavot vējrāžus cepures formā, pacelt tos uz stabiem un nostiprināt starp liepām visā liepu alejas garumā. Celsim šo suitu zīmi augstāk un ļausim arī Jūrkalnes vējam dalīties priekā par šeit redzamo, dzirdamo un sajūtamo".

Savukārt vakara programma gaidāma Jūrkalnes tautas namā, kad tur notiks Muzeju nakts pasākumi. Plkst. 19 sāksies Edija Dukura Latvijas mūziķu portretu izstādes "Viss kā uz delnas" atklāšana.

Vakara gaitā gaidāmi arī Kurta Vonnegūta romāna "Kaķa šūpulis" priekšlasījumi, Klāsa Vāveres audioprogramma "Šūpuļdziesmu radio", kā arī Natālijas Rutules, kura darbosies ar gongiem un vēja stabulēm, meditatīvais priekšnesums.

Pusnaktī Igo un Ēriks Upenieks spēlēs koncertprogrammu "Sapnis ceļā". Jūrkalnes tautas nama viesi tiks aicināti apmeklēt ekspozīciju "Vētru muzejs", kas tika atklāta pagājušā gada decembrī un kuru apmeklējuši vairāk nekā 1000 interesentu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: