Piektdien, 30. septembrī, Digitālais sadarbībā ar bibliotēku aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas nodarbībās, kas tiek organizētas Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu ietvaros.

Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par tehnoloģiju pielietojumu gan mežā, gan virtuvē, skaisti noformējot konservējumus ziemas krājumiem. Tāpat iedzīvotājam būs iespēja apskatīt jaunā Digitālās transformācijas centra telpas.

Ikviens interesents ir aicināts pieteikties uz bezmaksas nodarbībām un uzzināt par tehnoloģiju iespējām un to nozīmi mājsaimniecībā un dabā:

Kā tehnoloģijas palīdz laicīgi noteikt riskus mežā? Plkst. 15 - 15.40.

Docentes un vadošās pētnieces Lindas Gulbes pavadībā vienkāršā un interesantā veidā būs iespēja uzzināt, kā ar dronu palīdzību iespējams nolasīt un analizēt datus par dažādām mežā sastopamām parādībām, dzīvniekiem un kukaiņiem, lai savlaicīgi izvērtētu un uzsāktu meža glābšanas darbus.

Radošā darbnīca ''Tehnoloģijas virtuvē''. Plkst. 16.30 - 18.

Rudens ir ziemas sagatavju laiks. Meistarīgā un radošā Anita Mellenberga palīdzēs un parādīs, kā izgatavot skaistas uzlīmes uz ievārījumu un konservējumu burciņām. Savukārt tiem, kas vēl sagatavju jomā ir iesācēji, būs iespēja iegūt vērtīgus padomus un ieteikumus no bibliotēkas par to, kā un kur meklēt jaunas idejas par receptēm, izmantojot internetu. Uz vietas interesentiem būs pieejami materiāli uzlīmju izgatavošanai, kā arī recepšu grāmatas un žurnāli.

Pasākumi norisināsies Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3.

Tāpat ikvienam iedzīvotājam tiks piedāvāta iespēja apskatīt jauno Digitālās Transformācijas centru Akmeņu ielā 5, telpas apmeklētājiem būs atvērtas no plkst. 15 - 18.

Lai piedalītos pasākumos, iepriekš jāpiesakās, aizpildot anketu: www.adre.se/vdczinatniekunakts.

Galvenajā bibliotēkā no plkst. 16 - 18 iedzīvotāji tiek aicināti uz "Eiropas Zinātnieku nakts" pasākumu. Apmeklētāji varēs piedalīties lekcijā “Iepazīšanās ar darbu datorredzē”, kurā paredzēta aktīva līdzdalība. Pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā popularizēt zinātnes sasniegumus. Nodarbību vadīs Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” pētniece, lektore Linda Gulbe.

Pasākumā piedalīsies Ventspils Digitālā centra multiapstrādes speciālists Mareks Sumļennijs, kurš aicina interesentus klātienē aplūkot dronus un uzdod interesējošus jautājumus par to lietošanu.

Savukārt tie, kuri aizraujas ar pētniecību un dabu, varēs ielūkoties mikroskopā, izzināt bioloģijas noslēpumus kopā ar Ventspils 4.vidusskolas skolotāju Inetu Krauli. Jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt robotus, izmantojot 3D tehnoloģijas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: