Palīdzība Ukrainai

 • Ukrainas civiliedzīvotājiem vairs neizsniegs bezmaksas braukšanas kartes 6

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome jau 2022. gada pavasarī, reaģējot uz Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā, pieņēma lēmumus par palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Viens no lēmumiem bija par apmaksātām braukšanas kartēm Ukrainas civiliedzīvotājiem noteiktam braucienu skaitam Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā.

 • Popē notiks labdarības pasākums, veltījums Ukrainai 0

  24. februārī plkst. 17.00 Popes kultūras nama iekšpagalmā notiks labdarības pasākums, veltījums Ukrainai “Cerību mazliet”. To organizē Popes kultūras nama, Usmas tautas nama un Jūrkalnes tautas nama kultūras darbinieces, aicinot ikvienu noklausīties sirsnīgu koncertu un piedalīties labdarības akcijā, ziedojot ukraiņiem nepieciešamās preces.

 • Transportlīdzekļi dosies uz Ukrainu 12

  Ventspilnieki un Talsu novada iedzīvotāji turpina sniegt atbalstu Ukrainai. Drīzumā turp dosies desmit transportlīdzekļi, ko dāvinājušas Ventspils pilsētas un Talsu novada pašvaldības.

 • Uz Ukrainu dosies piecas automašīnas 0

  Nākamnedēļ no Ventspils uz Ukrainu dosies kārtējais konvojs ar piecām automašīnām, tai skaitā divām ātrās palīdzības mašīnām. Ventspilniekiem ir iespēja piepildīt mašīnas ar pirmās nepieciešamības precēm un produktiem. Šo sestdien automašīnas būs novietotas stāvvietās pie tirdzniecības centriem Tobago un Citro Poruka ielā.

 • "Ventspils reiss" ziedos mikroautobusu sadraudzības pilsētai Vinnicai 0

  Šodien pasažieru pārvadātājs "Ventspils reiss" Ukrainas vēstniecībai nodos autobusu, ko ziedos sadraudzības pilsētai Vinnicai Ukrainā. Līdz ar autobusu uz Vinnicu tiks nosūtītas gan autobusa rezerves daļas, ko ziedos uzņēmums "Ventspils reiss", gan arī brīvprātīgie ziedojumi.

 • Aicina palīdzēt Hersonas apgabalam 2

  12. jūnijā, plkst.20, Inženieru 101, ar labdarības koncerta programmu Tetiana Kolii, Oksana un Andrii Lucenko, Sandis Mārtiņš Caune aicina iedzīvotājus turpināt vākt ziedojumus Hersonas apgabalam.

 • Ātrās palīdzības mašīna dodas uz Ukrainu 0

  Trešdien, 24. maijā, no Ventspils uz Ukrainu dosies pilnībā ekipēta ātrās palīdzības automašīna, kuru ziedoja Norvēģijas tautas glābšanas dienests. Ventspilī mašīna nonāca, pateicoties Kaspara Ašnevica aktīvajai brīvprātīgajai darbībai.

 • Jūtas kā viena ģimene 0

  Apritējis gads, kopš Ventspilī ieradās pirmie kara bēgļi no Ukrainas. Ventspils Augstskolas (VeA) dienesta viesnīca šī gada laikā kļuva par otrajām mājām vairāk nekā pustūkstotim Ukrainas civiliedzīvotāju.

 • Žēlsirdība nepazīst nogurumu 3

  Ventspils un novada uzņēmēji un iedzīvotāji kopā ar visu valsti piedalās akcijās, lai atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus, kuri cieš no karadarbības viņu valsts teritorijā. Ir pagājis gads kopš kara agresijas sākuma Ukrainas teritorijā. Ventspilī un novadā notiek divas kārtējās labdarības akcijas Ukrainas tautas atbalstam.

 • 365 dienas Ukrainas cīņai par nākotni 7

  24. februārī, aprit gads kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā. No plkst.19 līdz 19.40 Ventspils Augstskolas pagalmā notiks pasākums ''365 dienas Ukrainas cīņai par nākotni…'' visiem ukraiņu bēgļiem, kuri dzīvo Ventspilī, kā arī ventspilniekiem, kuri vēlas atbalstīt šajā dienā ukraiņus.

 • Novadā notiks labdarības pasākumi Ukrainas atbalstam 0

  24. februārī plkst. 19 Popes kultūras nama iekšpagalmā notiks labdarības pasākums, veltījums Ukrainai ''Lai ikviens var atgriezties mājās!''. To organizē kultūras darbinieces no Popes, Usmas un Jūrkalnes, aicinot šajā vakarā visus satikties Popē, lai noklausītos koncertu un piedalītos labdarības akcijā, ziedojot dažādus ukraiņiem noderīgus priekšmetus.

 • Vinnica saņem Ventspils dāvinātos ģeneratorus 4

  Aizvadītās piektdienas vakarā Ventspils valstspilsētas pašvaldība saņēma pateicības ziņu no mūsu sadraudzības pilsētas Vinnicas par saņemtajiem dīzeļa ģeneratoriem, kuri ir nogādāti Ukrainā, Vinnicā. Tie Vinnicas pašvaldībā tiks izmantoti, lai nodrošinātu skolu un slimnīcu darbības nepārtrauktību brīžos, kad ir elektroenerģijas pārrāvumi.

 • Aicina piedalīties ierakumu sveču darbnīcā

  Ventspils ukraiņu kultūras biedrība "KOBZAR" sadarbībā ar biedrību ''Gaisma tumsā'' aicina ventspilniekus piedalīties ierakumu sveču izgatavošanas akcijā ''Sniedz siltumu Ukrainai''. Akcijā izgatavotās sveces tiks nogādātas Ukrainas aizstāvju vajadzībām. No 22. novembra sveču gatavošanas darbnīca būs atvērta Ukraiņu centrā, Lielajā Dzirnavu iela 14.

 • Izgatavo ierakumu sveces Ukrainai 1

  Ventspilnieki iesaistījušies ierakumu sveču izgatavošanas akcijā Ukrainai. Akcijā piedalās gan atsevišķi iedzīvotāji, gan uzņēmumi. Ierakumu sveces tapa vienā no uzņēmuma Kurzemes granulas angāriem.