Ventspils bibliotēka, turpinot Latvijas bibliotēku nedēļas aktivitātes, aicina uz pasākumiem. Tradicionāli Bibliotēku nedēļu atzīmē aprīlī, jo 1996. gadā UNESCO 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

28. aprīlī plkst.14 Pārventas bibliotēkā notiks pasākums ''Pārventas atmiņu stāsti''.

Galvenajā bibliotēkā 28. aprīlī plkst.18.30 ''Ventspils TechGirls'' organizēs diskusiju par darba tirgus iespējām dāmām IT nozares uzņēmumos, par pārkvalifikāciju, nepieciešamajām prasmēm un to, kur tās apgūt. Uz pasākumu līdzi var ņemt arī bērnus, viņiem būs sarūpētas aktivitātes.

Piektdien, 29. aprīlī, plkst.11 Galvenajā bibliotēkā norisināsies seminārs, kurā par Latvijas Nacionālā arhīva resursiem un e-pakalpojumiem stāstīs Kultūras informācijas sistēmu centra datorsistēmu un datortīklu administrators Arnis Riškovs.

29. aprīlī no plkst.16 Galvenajā bibliotēkā tiks aizvadīta informatīva pēcpusdiena ''Latvijas Republikas Zemessardze. Kā rīkoties krīzes situācijā''. Pasākumā piedalīsies Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pārstāvji.

29. aprīlī plkst.16.30 Ventspils Augstskolas bibliotēkā notiks PII ''Zvaigznīte'' audzēkņu koncerts - sveiciens ukraiņu draugiem pavasarī.

Arī šogad Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības sveiks savus čaklākos un uzcītīgākos lasītājus. Sumināšana notiks 29. aprīlī plkst.17 Galvenajā bibliotēkā. Pasākumu kuplinās PIKC ''Ventspils mūzikas vidusskola'' Ģitārspēles nodaļas audzēkņu muzikālie priekšnesumi.

30. aprīlī plkst.12 tiešraidē Ventspils bibliotēkas Facebook lapā norisināsies saruna ar bērnu grāmatas ''Bīstamais dārziņš'' autori un kultūras žurnālisti Zani Volkinšteini Valsts kultūrkapitāla atbalstītajā projektā ''Lasāmpietura Pārventā. Pietura vecākiem''.

Savukārt Mūzikas bibliotēkā 29. aprīlī plkst.17 notiks kopas ''SaVēji'' kokles spēles un tautasdziesmu vakars kopā ar Zani Jančevsku. 

Ventspils bibliotēka Bibliotēku nedēļā organizē arī nodarbības skolu klasēm un bērnudārzu grupām - bibliogrāfiskās stundas par informācijas meklēšanu bibliotēkas elektroniskajā kopkatalogā un datubāzē ''Letonika'', nodarbības ''Dialekti un izloksnes latviešu valodā'', tematiskās nodarbības ''Lielais ceļojums. Gājputni atgriežas'' PII ''Vāverīte'' audzēkņiem u.c.

27. un 28. aprīlī norisināsies Latvijas bibliotēku festivāls un Latvijas bibliotekāru 22. konference, ko organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB). Latvijas bibliotēku nedēļas un Latvijas bibliotēku festivāla moto ir ''Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!''. Festivāla ietvaros Ventspils bibliotēkas pārstāve A. Volka piedalīsies starptautiskās bibliotēku konsultantes Loidas Garsijas Febo meistarklasē ''ASV bibliotēku interešu aizstāvības prakses paraugu izmantošanas iespējas Latvijas bibliotēkā''.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: