Labklājības ministrija plāno no 2023. gada celt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro, sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis, tas būtu viens no atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem cenu kāpuma dēļ, taču Eglīša vērtējumā, 640 eiro varētu būt pieņemamākais variants, bet celt no 500 eiro līdz 700 eiro varētu būt par strauju.

Viņš norādīja, ka minimālās algas celšanas esot bijis plašs atbalsts, taču tas varētu būt realizējams no 1. janvāra un priekšlikumu skatīs, sākot darbu pie nākamā gada budžeta izstrādes. Patlaban gan vienošanās koalīcijā vēl nav panākta.

Vienlaikus ministrs atgādināja, ka šogad turpinās mājokļa atbalsta forma, kurā valsts līdzfinansē 50% apmērā izdevumus, kas saistīti ar mājokļa pabalstiem.

Valdība plāno izstrādāt mērķētu atbalsta mehānismu tiem, kam šajā laikā tas nepieciešams, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Viņš pauda, ka tas tiks sniegts papildus jau apstiprinātajam un spēkā esošajam 450 miljonu eiro atbalstam energoresursu cenu sadārdzinājuma kompensēšanai.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    Barons (Freiherr von ...) 21.04.2022, 17:32:01

    Ekš man Muiž viss Ļauž Kolektīv būs makten lustig.Jo es ir maksat tō Minimāl Gehalt uz Rōk,ne uz Papīr tō zumm.Tō Nodokl es ir maksat par viņiem pac,jo es ir vien Baron un var atļauties.Le zinat.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: