Tēma: Grāmatas

 • Notiks Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls 0

  Sestdien, 27. aprīlī, plkst. 12.00 Bērnu bibliotēkā norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību Ventspils reģiona fināls, kurā tiksies trīspadsmit 5. klašu skolēni no Ventspils pilsētas un novada skolām, lai cīnītos par čempiona titulu un tiesībām pārstāvēt reģionu Kurzemes starpfinālā, no kura tālāk nacionālajam finālam izvirzīs trīs finālistus.

 • Bibliotēkā ar mazajiem lasītājiem tiksies Dace Kravale 0

  Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, piektdien, 19. aprīlī, plkst. 10.00 Ventspils Bērnu bibliotēkā projektā “Lasīšanas laboratorija” ar pirmsskolas vecuma bērniem tiksies rakstniece Dace Kravale.

 • Tikšanās ar lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni 0

  Piektdien, 23. februārī, plkst. 18.00 koncertzāles “Latvija” 2. stāvā notiks tikšanās ar grāmatas “Gaist līvu dziesma debesīs” autori, lībiešu kultūras pētnieci Baibu Šuvcāni. Sarunu vadīs muzikologs un kādreizējais lībiešu ansambļa “Līvlist” vadītājs Zigurds Ete.

 • Tapusi grāmata par Latvijas kultūrtelpu 0

  Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) izdevusi arhitekta Jāņa Dripes grāmatu “KULTŪRTELPA – 21. gadsimta kultūras būves Latvijā”. Grāmata ir bagātīgi ilustrēts un apliecinošs vēstījums par arhitektoniski veiksmīgām un nozīmīgām kultūras būvēm un projektiem visos Latvijas novados.

 • Aicina dāvināt grāmatas 5

  Arī šogad Ventspils Izglītības pārvalde aicina pievienoties akcijai un dāvināt Ventspils izglītības iestādēm grāmatas. Draudzīgā aicinājuma tradīciju 1935. gada 28. janvārī aizsāka Kārlis Ulmanis, dāvinot savai bijušajai skolai grāmatas un aicinot pievienoties arī citus.

 • Izdod grāmatu par koncertzāles ''Latvija'' tapšanu 10

  Atzīmējot koncertzāles “Latvija” piecu gadu jubileju, Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod grāmatu “Koncertzāle “Latvija”: Ventspils koncertzāle un mūzikas vidusskola”.

 • Diskutēs par vēstures faktu atspoguļojumu grāmatā ''Balodiāna'' 0

  Pirmdien, 22. janvārī, plkst.16.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā, notiks grāmatas “Balodiāna” autora, zinātnieka Manfreda Šnepa-Šneppes tikšanās ar vēsturniekiem un citiem interesentiem, lai diskutētu par vēsturiskajiem notikumiem, kas aprakstīti grāmatā.

 • Gāliņciema bibliotēka aicina uz ''Lasītprieka skoliņu'' 0

  Gāliņciema bibliotēka aicina vecākus, kuriem ir bērni vecumā līdz 14 gadiem, pieteikt savas atvases “Lasītprieka skoliņai”, kur bērni varēs iepazīt dažādu žanru literatūru, uzlabot savu lasītprasmi un pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem. Pirmā nodarbība plānota 20. janvārī.

 • Notiks Agneses Irbes grāmatas prezentācija 0

  Otrdien, 19. decembrī, plkst. 18.00 Galvenās bibliotēkas pasākumu zālē viesosies Agnese Irbe, lai prezentētu grāmatu “Principiāla dzīvības aizsardzības ētika” un tiktos ar lasītājiem.

 • Bibliotēkā viesosies grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' autors Juris Ulmanis 0

  Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' atvēršana un tikšanās ar tās autoru Juri Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru.

 • ''Ielu muzikants koncertzālē'' - tikšanās ar Ilonu Balodi 0

  Trešdien, 20. septembrī, plkst. 17.30 koncertzāles “Latvija” Green Room ar klausītājiem tiksies grāmatas “Ielu muzikanta piezīmes” autore, mūziķe un ventspilniece Ilona Balode. Sarunu vadīs  Inga Ieviņa. 

 • Bibliotēka aicina uz ''Pūcīšu skolu'' 0

  Ventspils bibliotēka septembrī uzsāks 9. sezonu projekta ''Grāmatu starts'' ''Pūcīšu skolā''. Pirmā nodarbība notiks 23. septembrī plkst. 12 Bērnu, Pārventas un Gāliņciema bibliotēkā vienlaikus.

 • Tautas liktenis nemitīgi par sevi atgādina 5

  Rakstnieku un tulkotāju mājā pēdējais vasaras mēnesis ir ļoti raibs – daudz dažādu tautību autoru un tulkotāju no dažnedažādām valstīm. Starp viņiem arī divas košas un atšķirīgas ebrejietes – Cipi Kellere no Amerikas un Dina Markona no Izraēlas.