Tēma: Grāmatas

 • Bibliotēkā viesosies grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' autors Juris Ulmanis 0

  Ceturtdien, 5. oktobrī, plkst. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks grāmatas ''Kad karš kļūst personisks'' atvēršana un tikšanās ar tās autoru Juri Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru.

 • ''Ielu muzikants koncertzālē'' - tikšanās ar Ilonu Balodi 0

  Trešdien, 20. septembrī, plkst. 17.30 koncertzāles “Latvija” Green Room ar klausītājiem tiksies grāmatas “Ielu muzikanta piezīmes” autore, mūziķe un ventspilniece Ilona Balode. Sarunu vadīs  Inga Ieviņa. 

 • Bibliotēka aicina uz ''Pūcīšu skolu'' 0

  Ventspils bibliotēka septembrī uzsāks 9. sezonu projekta ''Grāmatu starts'' ''Pūcīšu skolā''. Pirmā nodarbība notiks 23. septembrī plkst. 12 Bērnu, Pārventas un Gāliņciema bibliotēkā vienlaikus.

 • Tautas liktenis nemitīgi par sevi atgādina 5

  Rakstnieku un tulkotāju mājā pēdējais vasaras mēnesis ir ļoti raibs – daudz dažādu tautību autoru un tulkotāju no dažnedažādām valstīm. Starp viņiem arī divas košas un atšķirīgas ebrejietes – Cipi Kellere no Amerikas un Dina Markona no Izraēlas.

 • Grāmatām var dot otru dzīvi 0

  Apsverot iespēju atbrīvoties no pašam vairs nederīgām vai nevajadzīgām lietām, ir vērts padomāt ne tikai par to, vai mantas, kas kļuvušas par atkritumiem, ir derīgas otrreizējai pārstrādei, tātad – šķirošanai, vai, iespējams, varētu tikt izmantotas atkārtoti. Viena no lietām, kam var dot otro dzīvi, ir grāmata.

 • Intervija ar Ingrīdu Štrumfu. Devītais vilnis 1

  Ar abu Ventspils grāmatu autori, ilggadējo pilsētas domes deputāti un muzeja galveno krājuma glabātāju, vēsturnieci Ingrīdu Štrumfu tiekamies jūnija vidū. Viņa ir piesātināta un burbuļojoša kā strautiņš, tieša, paskarba un tomēr – bezgala sirsnīga. Mūsu saruna manī dzīvo un bango, kamēr var tapt uzrakstīta.

 • Pilsētas svētkos norisināsies tradicionālie grāmatu svētki 0

  Sestdien, 5. augustā, no plkst. 12 līdz 15 Rātslaukumā Ventspils Pilsētas svētku ietvaros tradicionāli norisināsies Ventspils bibliotēkas un ''Europe Direct Ventspils'' rīkotie grāmatu svētki ar devīzi ''Droša un tīra Eiropa''.

 • Jaunietes palīdz izvēlēties grāmatas Gāliņciema bibliotēkai 0

  Iepērkot grāmatas jaunajai Gāliņciema bibliotēkai, grāmatu izvēlē iesaistītas lasītājas – vietējās jaunietes no Gāliņciema. Prakse iesaistīt lasītājus grāmatu izvēlē pārņemta no citu valstu un Valmieras integretās bibliotēkas pieredzes, norāda Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura.

 • Iznākusi grāmata ar lībiešu dzīvā mantojuma glabātāju stāstiem 1

  Ventspils lībiešu apvienība "Rānda" un Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu Institūta atbalsta biedrība laidušas klajā grāmatu "Lībiešu [kultūr]telpa", kurā intervijās un fotogrāfijās portretēti lībiešu dzīvā mantojuma glabātāji, informē izdevēju pārstāve Māra Vīgerte.

 • Tiks atvērta grāmata “Lībiešu [kultūr]telpa” 0

  Piektdien, 2. jūnijā plkst. 17:30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā tiks atvērta grāmata “Lībiešu [kultūr]telpa. Zanes Ernštreites sarunās un Agneses Zeltiņas fotogrāfijās”, kurā lasāmi lībiešu dzīvā mantojuma glabātāju stāsti un skatāmi viņu portreti.

 • Tikšanās ar bērnu grāmatu autori Gundegu Vainovsku 0

  Piektdien, 19. maijā plkst. 12, Ventspils Bērnu bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto projektu “Lasīšanas laboratorija”, aicina uz tikšanos ar rakstnieci Gundegu Vainovsku un viņas galveno grāmatu varoni lācīti Rūdi.

 • Intervija ar Ilonu Balodi. Ļauties dabiskajai plūsmai 0

  Grāmatas Ielu muzikantu piezīmes autore Ilona Balode intervijā vairākkārt piemin vārdu sazemēties. Gan runājot par savu piederības sajūtu, gan par mācīšanos pieņemt ikdienu pēc vīra Rolanda Ūdra liktenīgās avārijas.