Tēma: Grāmatas

 • Grāmata topošajiem matemātiķiem 0

  Ekonomikas profesors, matemātikas zinātņu doktors Andrejs Jaunzems uzrakstījis mācību grāmatu skolēniem, kuri padziļināti interesējas par matemātiku. Grāmata Varbūtība var noderēt matemātikas pulciņa nodarbībām.

 • Prasme, kas regulāri jāvingrina 0

  Sabiedrībā nereti valda uzskats, ka bērnu lasītprasme būtiski pasliktinās. Lai veicinātu lasītprasmes attīstību un mudinātu lasīt grāmatas, jau vairākus gadus Ventspils 4. vidusskola kā vienu no saviem prioritārajiem mērķiem izvirzījusi šo prasmju veiksmīgu attīstību.

 • Atklās jauno Štrumfas grāmatu 0

  Vēstures otrdienā, 31. janvārī 17.30 Livonijas ordeņa pilī, atvērs Ingrīdas Štrumfas ''Ventspils grāmata II''. Šo grāmatu daudzi pacietīgi gaida jau tiklīdz bija izlasījuši pirmo Ventspils grāmatu, kas tika izdota 2017. gadā un ielūkojās Ventspils vēsturē, sekojot tai no senatnes līdz I pasaules karam.

 • Aicina dāvināt grāmatas 0

  Ventspils Izglītības pārvalde izsludina ikgadējo akciju ''Draudzīgais aicinājums''. Līdz pat 28. februārim Izglītības pārvalde aicina pievienoties akcijai un dāvināt Ventspils izglītības iestādēm grāmatas.

 • Tikšanās ar alpīnistiem un grāmatas autoriem Kristīni un Kristapu Liepiņiem 0

  Piektdien, 16. decembrī plkst. 17.30 Pārventas bibliotēkā Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta ''Pieturvieta Pārventā. Pieturvieta ceļotājiem.'' norisināsies ceturtā tikšanās reize ar alpīnistiem un grāmatas ''Pamirs mana sirds mīlestībā'' autoriem Kristīni un Kristapu Liepiņiem.

 • Lasītprasmes nozīme un tās veicināšana 0

  Lasītprasme ir svarīgs pamats izglītības procesā, tajā pat laikā tā nesākas tikai pirmsskolas vai skolas vecumā, tā sākas ģimenē. Kā šo prasmi veicināt un attīstīt, stāsta Ventspils 2. pamatskolas logopēde Inita Dzelme.

 • Bibliotēkā saņemtas jaunas grāmatas 0

  Šajā nedēļā Ventspils bibliotēka saņēma projekta ''Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām'' 2022. gada 2. posma grāmatas.

 • Intervija ar Karīnu Račko. Tik skaistas zvaigznītes spīd 0

  Mazo ventspilnieku zobārste Karīna Račko, kas savas krustmātes klīnikā Zinta dāmām un kungiem nu jau pāris mēnešus piedāvā arī estētiskās iPRF injekcijas, ir Latvijas bestselleru topa augšgalā. Tikko iznācis viņas septītais romāns Es neesmu tava. Kādudien viņa apsēžas uz dīvāna redakcijā un ļauj ielūkoties savās pasaulēs.

 • Bērnu bibliotēkā tikšanās ar rakstnieci Lauru Dreiži 0

  Pirmdien, 17. oktobrī, plkst. 12.20 Bērnu bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto projektu ''Lasīšanas laboratorija'', aicina uz tikšanos ar rakstnieci, tulkotāju Laura Dreiži.

 • Sprints bez izlikšanās; saruna ar Oskaru Vizbuli 0

  OSKARS VIZBULIS vairāk nekā divdesmit gadus ir rīdzinieks, ar saknēm un sirdi – Ventspilī. Īsts un bez liekiem izskaistinājumiem – kā tekstā, tā arī sarunā. Trīs gadus pēc debijas literatūrā klajā nākusi viņa otrā grāmata – romāns Ja vīrietis prastu runāt. Otrā, kas patiesībā ir pirmā.

 • Bibliotēka aicina uz Grāmatu svētkiem 2

  Pilsētas svētkos, 6. augustā, no plkst.12 līdz plkst.15.30 Rātslaukumā norisināsies tradicionālie Grāmatu svētki, kas kopā pulcē grāmatu izdevējus, autorus un grāmatu lasītājus, kā arī piedāvā apmeklētājiem lieliski pavadīt laiku un gūt jaunas zināšanas.

 • Aicina balsot par J.Baltvilka balvai nominētajām grāmatām 0

  Ventspils bibliotēka aicina balsot par Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā 2022 nominētajām grāmatām. 24. jūlijā jau 18. reizi, atzīmējot ievērojamā dabas dzejnieka un bērnu kultūras atbalstītāja Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, tiks pasniegta viņa vārdā nosauktā balva bērnu literatūrā. Balvas pasniegšanas ceremonija norisināsies Rīgā, LU Botāniskajā dārzā.