Tēma: Grāmatas

 • Ventspils muzejs lepojas 0

  Latvijas Zinātņu akadēmija kā ievērojamu sasniegumu 2021. gada teorētiskajās zinātnē izcēlusi izdevniecības ''Zinātne'' izdevumu, kas veltīts Latvijas arheoloģijai – ''Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata''. Tas ir kolektīvs Latvijas arheologu darbs, kas atspoguļo šīs interesantās vēstures zinātnes stāvokli un izmaiņas pēdējo 20-30 gadu laikā.

 • Bibliotēka atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē 0

  No 15. novembra Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības atsāks apmeklētāju apkalpošanu klātienē. Galvenā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Mūzikas un Ventspils Augstskolas bibliotēka līdz ārkārtējās situācijas beigām, 11. janvārim, būs atvērtas apmeklētājiem darba dienās no plkst.10 līdz 18. Medicīnas bibliotēka šajā laikā būs slēgta.

 • Sāksies «Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2021» 0

  No 15. līdz 21. novembrim norisināsies ''Ziemeļvalstu literatūras nedēļa 2021'', kurā piedalīsies arī Ventspils bibliotēka, piedāvājot grāmatu lasījumus tiešsaistē.

 • Bibliotēkas izsniegs grāmatas bezkontakta veidā 387

  No 4. novembra Ventspils bibliotēka un tās struktūrvienības atsāks grāmatu un žurnālu bezkontakta izsniegšanu lasītājiem darba dienās no plkst. 10 līdz 18.

 • Tiešsaistes tikšanās ar Lauru Vinogradovu 0

  Ceturtdien, 4. novembrī, plkst.15 tiešsaistē Ventspils bibliotēkas Facebook lapā notiks tikšanās ar rakstnieci Lauru Vinogradovu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāju Silviju Tretjakovu.

 • Izdots fotoalbums ar lībiešu krasta dzīvesstāstiem 0

  Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija ''Dzīvesstāsts'' sadarbībā ar Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtu un Ventspils muzeju izdevusi fotoalbumu ''Lūžkilā''. Tajā apkopotas Vairas Strautnieces fotogrāfijas, tekstus rakstījušas Vaira Strautniece un Māra Zirnīte, māksliniece Katrīna Vasiļevska.

 • Ieva Rupenheite par LaLiGaBa 0

  Latvijas Literatūras gada balva (kopš 2011. gada LaLiGaBa) ir nozīmīgākā ikgadējā balva literātiem, šis notikums nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem piecās nominācijās – dzejā, prozā, literatūrā bērniem, tulkojumos un debijā.