27. augusta vakarā ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti doties Piektdienas vakara pastaigā pa pilsētas ielām un skaistākajām vietām, skvēriem un parkiem. Turpināsies pavasara pastaigā iesāktais un kustīgos objektus pilsētā papildinās ar mūziķiem, dejotājiem un dažādām aktivitātēm, kas mudina būt kustībā.

Ventspils tirgus sadarbībā ar vietējo vīna darītavu ''Windau Wines'' organizēs vīna svētkus Tirgus laukumā. No plkst. 19 līdz pat pusnaktij ikvienam interesentam būs iespēja baudīt Latvijā darinātus vīnus, uzzināt smalkumus vīna izvēlē un garšu buķetē, uzdejot, un piedalīties fotosesijā. Nākot ar savu glāzi, īpaša atlaide ''Windau Wines'' vīna degustācijai. Vīna svētkus papildinās kopēja sadziedāšanās ar Ventspils Kultūras centra koriem.

Turpat netālu Amatu mājā no plkst. 18 līdz 21 savu izpratni par terminu ''Būt kustībā'' demonstrēs ''Marijas deju studija'' un ''Komediantu cunftes skola''. Tiks demonstrētas filmas ''Kurzemes amatnieku tradīcijas'' un ''Ventspils šefpavāru garšas parāde'', Amatnieku šķūnītī būs apskatāmi Amatnieku darbarīki, bet Amatu mājas pagalmā - fotokluba ''Moments'' fotoizstāde.

Vecpilsētas sirds - Rātslaukums no plkst. 18 līdz 23 pārvārtīsies par izzinošu portretēšanas darbnīcu. Diskusijā ''Esi kustībā, uzdrīksties!'' viesosies Dace Kolāte un Lana Švarca, diskusijas dalībnieku muzikālos portretos atskaņos talantīgais džeza pianists Kristaps Vanadziņš. Muzikālo portretu galeriju turpinās Elza Rozentāle un Kaspars Zemītis, vakara noslēgumā Rātslaukumu pieskandinās alternatīvā postfolka grupa ''Zāle''. Padomāts arī par mazajiem pastaigas apmeklētājiem, kuri varēs izpausties vēja dzirnaviņu darināšanas darbnīcā.

Kustīgs ir ne tikai prāts un ķermenis, bet arī dziesma. Kā to visu apvienot kustībā, Dzirnavu laukumā rādīs Ventspils Kultūras centra vokālie ansambļi ''Mazā prinča planētas'', ''Cita planēta'', ''Mundus'' un sieviešu koris ''Venda''. Ventspils mūsdienu deju studijas ''Prieks'' un ''Skorpions'' kustēsies laikmetīgo deju ritmos. Savukārt dīdžejs Slīmests Slaists uzstāsies ar muzikālo performanci, kas liks griezties ne tikai vinilplatēm, bet arī visiem pasākuma apmeklētājiem.

Imanta Ziedoņa fonda ''Viegli'' izglītības iniciatīva ''Ziedoņa klase'' piedāvās dažādas izglītojošas aktivitātes, kurās bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā, ar spēļu palīdzību - izlaušanās spēle ''Blēņas un pasakas'', foto orientēšanās un radošā darbnīca ''Kartupeļu lauka radio''.

Ventspils Tūrisma informācijas centrs (TIC) informatīvajā teltī ikviens varēs uzzināt jaunumus par pilsētu un tūrisma iespējām, netālu no TIC telts darbosies radošās darbnīcas bērniem.

Jaunpilsētas laukumā varēs iekustināt garu un ķermeni. Zvangu veidotājs Aleks Rassaskrēsliņš stāstīs par mūzikas instrumenta zvanga izgatavošanu un demonstrēs sava kosmiskos toņos krāsotā instrumenta skaņu, bet tie, kuri vēlēsies apgūt vingrošanas prakses cigun un faluņ dafa, varēs piedalīties iepazīšanās nodarbībā brīvā dabā.

Lielais laukums Piektdienas vakara pastaigā būs atvēlēts dejām - ''Bachata Rīga'' vadošie treneri Katerina un Artūrs no plkst. 18.30 līdz 20 draudzīgā, neformālā atmosfērā piedāvās apgūt mierīgās, jutekliskās Bachatas dejas pamatus.

Koncertzāles ''Latvija'' amfiteātrī no plkst. 20 līdz 21.30 vakara balle tiem, kas no sirds vēlas izdejoties. Par prieku sev un klausītājiem spēlēs Ventspils Senioru bigbends, kura repertuārā iekļauta gan mūzikas pasaules klasika, gan oriģinālkompozīcijas, bet īpašu vietu repertuārā ieņem latviešu populārā mūzika.

Pēc tam grupa ''Los Nens'' tā vien mudinās uz dejām spāņu un latino mūzikas ritmos. Grupa ''Los Nens'' ir unikāla spāņu un latino muzikālā apvienība, kuras solists Havjers Fernandess Kruss ir īsts spānis, bet jau vairāk nekā 10 gadus par savu otro dzimteni uzskata Latviju. Vakara izskaņā dīdžejs Egmonts.

Pie skatuves tiks izveidota sertifikātu zona, t.i., pie ieejas šajā zonā būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Laukumā pie Zaļā namiņa ''Punkts IR'' no plkst. 16 līdz 20 skatloga galerija, koncerti un biļetes uz pasākumiem koncertzālē ''Latvija'' un teātra namā ''Jūras vārti'' par īpašām cenām.

Radošajā kvartālā Lielajā prospektā 74a tiks uzburta īpaši rosīga svētku sajūta, izveidojot lauku sētu pilsētā, kurā būs iespēja gan sastapt lauku sētas iemītniekus, gan izmēģināt lauku darbus.

Livonijas ordeņa pils savu pagalmu apmeklētājiem atvērs no plkst. 18 līdz 21, kur apmeklētāji aicināti baudīt nesteidzīgu pastaigu viduslaiku skaņās, vērot dzīvo uguni, spēlēt senās spēles un sastapt īstu koka pūķi. Ieeja bez maksas.

Piejūras brīvdabas muzejā no plkst. 21.30 līdz pusnaktij varēs dzirdēt restaurēto laivu stāstus un apskatīt restaurētās zvejas laivas izgaismotā Laivu mājā. Ieeja bez maksas.

Teātra namā ''Jūras vārti'' visas dienas garumā līdz pat plkst. 20 būs apskatāmas izstādes - Ventspils fotokluba ''Katuss'' izstāde ''Zeme, vai Tev sāp?'' un Klāva Upaciera personālizstāde ''Atkārtošanās un atkārtošanās''. Ieeja bez maksas, izstādes var apmeklēt individuāli (1 persona vai 1 mājsaimniecība), ievērojot 2 metru distanci un lietojot mutes-deguna aizsegu.

Vakara pastaigā pilsētas laukumos ventspilniekus un pilsētas viesus gaidīs dažādi tirdziņi.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -7
  reku 23.08.2021, 19:15:29

  Vai nu vajadzēja rīkot vēl vienu čupošanās pasākumu?
  Ne jau visi būs apzinīgi un ievēros distanci.Un tad redzēsim,kā celsies saslimušo statistika...

 • -8
  Vītols2 24.08.2021, 08:33:18

  Ventspilī nupat noslēdzās 5 nedēļas nogaļu svētku maratons, ja seko līdzi covid statistikai, tad redzi, ka šajā periodā tendence nepalielinās, bet gan samazinās.

  Kā saka, cilvēks pats var izvēlēties, apmeklēt pasākumus vai nē!

 • -5
  Pipars 23.08.2021, 21:49:03

  Ko policaji par to teiks???
  ----
  "Policijai aizdomas par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem Jēkabpils pilsētas svētkos.
  Kena parkā 21.augustā bija iecerēts pasākums - gaismota pastaiga "Tik un tā augustā", kur vēl pirms tā sākuma bija vērojama iedzīvotāju masveida pulcēšanās. Turklāt parks bija atvērts ikvienam, bez ierobežojumiem, arī cilvēku plūsma netika kontrolēta.

  Kā atzīmēja raidījums, aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem radās arī policijai un tā īsi pirms norises sākuma to apturēja, tomēr cilvēk turpināta gaidīt, jo vēlējās redzēt gaismas šovu. Pēc aptuveni trīsdesmit minūtēm gaismas šovs tika atsākts, lai gan starp apmeklētājiem nebija divu metru distances un arī apmeklētāju skaits netika ierobežots.
  https://www.apollo.lv/7321555/policijai-aizdomas-par-covid-19-ierobezojumu-parkapumiem-jekabpils-pilsetas-svetkos

 • -9
  nomaļnieks 24.08.2021, 12:53:44

  Bez ..iršanas - vienkārši ejiet un baudiet, vai arī sēdiet mājās un ņaudiet.

 • -8
  Andris Lapukoks 25.08.2021, 18:07:34

  Neskatoties, ka Kariņš ar Pavļutu čakarēja mūs - Ventspils parūpējās , lai mums vasara būtu notikumiem bagāta un piedzīvojumiem pilna , paldies Ventspils pasākuma organizētājiem.

 • -5
  pasvaldibas.policija@ventspils.lv 27.08.2021, 15:59:04

  Atbildot uz komentētāja “Pipars” izteikto komentāru interneta vietnē www.ventasbalss.lv , Pašvaldības policija paskaidro, ka Pašvaldības policija neapņemas skaidrot atsevišķos privātos interneta portālos izvietotu informāciju. Skaidrojumus par šādu informāciju var sniegt vai nu interneta portāli, kuros šāda informācija ir izvietota, vai arī šīs informācijas autori.
  Jebkurā gadījumā, publiskiem sarīkojumiem ir jāatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām.
  Normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos aicinām informēt par pārkāpumiem, zvanot Valsts policijai pa tālr. 110 vai Pašvaldības policijai pa tālr. 63680808; 28680808.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: