Šogad Skaļās lasīšanas sacensības Ventspils reģiona fināls nevarēja notikt klātienē, kā tas bija plānots, tāpēc uzvarētājs šoreiz tika noskaidrots virtuāli. Nacionālajā finālā Ventspils reģionu pārstāvēs Zūru pamatskolas skolniece Dita Siliņa.

Skolas kārtu uzvarētāji līdz 6. maijam bija sagatavojuši savu kādas grāmatas fragmenta lasījumu, kuri, apkopoti vienā platformā, tika nodoti žūrijas vērtēšanai. Šajā gadā žūrijas komandas sastāvā bija Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura, rakstnieks Andris Akmentiņš, izdevniecības ''Zvaigzne ABC'' redaktore Anda Ogriņa, Ventspils bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Paula Anškena un Kurzemes Televīzijas žurnāliste Gonda Porniece.

Žūrijai un dalībniekiem tiekoties virtuālās telpas sanāksmē ''Zoom'', tika paziņots uzvarētājs. Ventspils reģionu Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībā, kas plānota šī gada septembrī, pārstāvēs Dita Siliņa no Zūru pamatskolas. Šoreiz konkursā divas 2. vietas - Sonorai Titānei no Popes pamatskolas un Martai Ditai Borhertai no Centra sākumskolas un divas 3. vietas - Kristam Kārlim Šimpermanim no Ugāles vidusskolas un Bogdanam Ščepinam no 3. vidusskolas.

Šogad Skaļās lasīšanas sacensības Ventspils reģiona finālā piedalījās pa vienam pārstāvim no Centra sākumskolas, 1. pamatskolas, 3. vidusskola, 4. vidusskola, 6. vidusskolas, Pārventas pamatskolas, Piltenes vidusskolas, Popes pamatskolas, Puzes pamatskolas, Ugāles vidusskolas, Užavas pamatskolas un Zūru pamatskolas.

Skaļās lasīšanas sacensība visā Latvijā tika uzsākts 2017. gadā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas iniciatīvu, ideju aizgūstot no Nīderlandes, kura šādu konkursu valsts mērogā realizē jau vairāk kā 20 gadus. Arī Latvijā jau pirmajā reizē atsaucās necerēti liels skaits lasītāju - vairāk nekā septiņi tūkstoši 5.-6. klašu skolēnu. Šajā gadā Ventspilī un novadā kopumā piedalījušās 15 Ventspils un Ventspils novada skolas, kopā iesaistot ap 760 skolēnus.

Nacionālā fināla uzvarētājs iegūst savai skolai ceļojošo kausu un Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu. Bērnu un jauniešu literatūras centrs par šīs lasīšanas kampaņas mērķi izvirza mazināt skolēnu neadekvāti zemās lasīšanas prasmes, izlīdzināt zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņus, kā arī celtu lasītāju pašapziņu.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Larijs Kukarans 11.05.2020, 20:43:03

  Kā pasaule mainās,es domāju,ka kapos, nebūtu īstā vieta kur lasīt balsī grāmatu.Tiešām,jūs mājas esat nojūgušies,es skatos līkdeguņu plāns ness savus augļus,jaunā paaudze degradējas,nekas svēts nav palicis!

 • 0
  Elviss22 12.05.2020, 14:55:52

  Tiešām, nesaprotu kādēļ stāv pie kapu kopiņām? Nav cieņas pret mirušajiem, parkā vietas daudz, bet ... nu, ne jau meitene to izdomāja.

 • 0
  Nif nifs 13.05.2020, 07:57:13

  Es arī par to nobrīnījos, ka kapos

 • -2
  Paula Anškena 13.05.2020, 10:40:50

  Vecie kapi kā lokācija izvēlēta tāpēc, kaj fragmentā, kuru lasa jauniete, darbība notiek pie kapakmens.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: