Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus un noteica - ja Latvijā izsniegtam personu apliecinošam dokumentam beidzies derīguma termiņš, šis personu apliecinošais dokuments joprojām ir izmantojams personas identificēšanai Latvijā ārkārtējās situācijas laikā un divus mēnešus pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Līdz šim bija noteikts, ka šādu dokumentu var izmantot tikai ārkārtējās situācijas laikā.

Dokumentus jauna personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai būs jāiesniedz divu mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Līdz šim bija paredzēts, ka tas jāizdara 30 dienu laikā.

Jau pašlaik likumā ir noteikts, ka persona, kurai personas apliecība nepieciešama elektroniskai identitātes pārbaudei, kā arī droša elektroniskā paraksta radīšanai, var saņemt pagaidu personas apliecību, attālināti piesakoties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Pagaidu personas apliecībā iekļauj iepriekš izsniegtajā personu apliecinošajā dokumentā iekļautos biometrijas datus un informāciju.

Savukārt likums papildināts ar regulējumu, ka pagaidu personas apliecību var lietot ārkārtējās situācijas laikā un divus mēnešus pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Pagaidu personas apliecības turētājam šis dokuments būs jānodod izdevējiestādei divu mēnešu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Covid-19 izplatības mazināšanai valdība ārkārtējo situāciju pagarinājusi līdz 9. jūnijam.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -3
  Gaigaliiii 10.05.2020, 16:35:21

  Tik neskaidri uzrakstīts..
  Man pases termiņš beidzas 27.maijā,es to varu tagad nemainīt?

 • -3
  arcus 10.05.2020, 20:08:31

  Nevis neskaidri uzrakstīts, bet ar saprašanu tā pagrūti!

 • -1
  .Ventspilniece.lv 10.05.2020, 17:00:51

  Kas neskaidri uzrakstīts?
  Dokumentus jauna personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai būs jāiesniedz divu mēnešu laikā PĒC ārkārtējās situācijas ATCELŠANAS!
  Riktīga aita...

 • 0
  Gaigaliiii 11.05.2020, 08:52:34

  Kāpēc uzreiz vajag apsaukāt?
  Es vēl pajautāju..
  Un ja tu kautko un kautkur nesaprātīgi..darbā vai veikalā.. tev patiktu ja tev teiktu:Tu stulba aita...

 • 0
  Gaigaliiii 11.05.2020, 08:52:51

  Nesapratīsi*

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: