Ciklā ''Vēstures otrdienas'', 3. martā, plkst.17.30 Livonijas ordeņa pilī, Anna Kamijī no Francijas iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi izstādē ''Mežģīņu šarms un noslēpumi''.

Vēstures otrdienā ieradīsies īpaša lektore - izstāžu kuratore un kolekcionāre, mežģīņu izstādes idejas autore Anna Kamijī, kura iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi, izstādē ''Mežģīņu šarms un noslēpumi'' eksponētajiem kolekcijas priekšmetiem un to izcelsmi. Šajā vēstures otrdienā uzzināsiet ne tikai interesantas vēsturiskas detaļas par mežģīnēm, bet arī būs iespēja izstaigāt izstādi kuratores vadībā.

Izstāde veltīta vienai no vissmalkākajām Eiropā izkoptajām amata prasmēm - mežģīņu darināšanai, kuru vēstures pavedieniem var izsekot jau no 16. gadsimta. Izstādē var iepazīt mežģīņu tehnikas attīstības galvenos posmus, to mainīgo vietu vīriešu un sieviešu apģērbu modē un, visbeidzot, iepazīstina ar mūsdienu mākslinieku darbiem, kas tapuši iedvesmojoties no mežģīnēm. Izstādē eksponēti unikāli eksponāti no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas pieder Francijas, Latvijas valsts un pašvaldību muzejiem, kā arī privātkolekcionāriem, radot īpašu ceļojumu mežģīņu pasaulē. Mežģīņu vēsturei veltīto izstādi piedāvā Francijas institūts sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem un mūsdienu autoriem.

Cikla ''Vēstures otrdienas'' apmeklējums - bez maksas.

Izstāde skatāma līdz 30. martam.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: