Valsts robežsardze Ventspils rajona prokuratūru rosina apsūdzēt ārzemniekus par fiktīvas laulības noslēgšanu, lai iegūtu legālas uzturēšanās tiesības Zviedrijā, informēja Valsts robežsardze.

Aizdomās par ļaunprātīgu personas nodrošināšanu ar iespēju likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijā vai citā Eiropas Savienības valstī, kas izdarīts personu grupā mantkārīgā nolūkā tiek turētas četras personas - Kazahstānas pilsone, Krievijas pilsonis un divi Latvijas pilsoņi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka Kazahstānas pilsone, nolūkā iegūt legālas uzturēšanās tiesības Zviedrijā, organizēja un Latvijā noslēdza fiktīvu laulību ar Latvijas pilsoni, kuram šajā sakarā bija mantkārīgs nolūks.

Noziedzīgajās darbībās tika iesaistītas vēl divas personas, kuras veica darbības fiktīvās laulības noslēgšanai un uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Tāpat izmeklēšanas laikā tika iegūtas ziņas par faktiem, ka viena no šīm personām minētās darbības veica mantkārīgā nolūkā.

Pamatojoties uz fiktīvi noslēgto laulību, tika mēģināts iegūt uzturēšanās atļauju, taču no personu gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, uzturēšanās atļauja Kazahstānas pilsonei netika izsniegta.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -4
  .Barons.. 26.02.2020, 16:19:05

  Es varet paziņot,ka neir tur iesaistit.
  Kazahstān pilson-vai to ir vien šķibacain?Tad galig garam.

 • -8
  STOPVACZISM 26.02.2020, 20:44:20

  Kāpēc Latvijas robežsardzei būtu jājaucas nākamo zviedru (fiktīvajās) precībās?
  Visur tie letiņi bāž savu degunu.

 • 0
  Nif nifs 28.02.2020, 11:28:42

  Ar zviedriem tikai tāds sakars, ka minētā dāma tur gribēja nonākt. Viss cits jau saistīts ar letiņiem.

 • -1
  Krišs Daugulis 27.02.2020, 06:47:31

  Es katr dien mantkārīgā nolūkā iet uz darb

 • -4
  Pipars 27.02.2020, 08:22:41

  Varbut tā bija mīlestība?
  Kazahietes medzot būt fifigas!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: