Tēma: Livonijas ordeņa pils

 • Muzejā skatāma Daiņa Kūlas zelta medaļa un citas relikvijas 0

  Līdz 16. augustam Livonijas ordeņa pilī, skatāma izstāde ''Daiņa Kūlas zelta metienam 40'', kas iepazīstina ar 1980. gadā Maskavā izcīnītās Olimpiskās zelta medaļas stāstu un ar metiena autoru - Olimpisko čempionu šķēpa mešanā Daini Kūlu. Izstādē skatāmas arī trenera Māra Grīvas fotogrāfijas.

 • Muzeja krājums papildināts ar 13./14.gs. sietavu atdarinājumu 0

  Livonijas ordeņa pilī skatāma ekspresizstāde, kurā eksponēts muzeja krājuma jaunieguvums - 13./14.gs. kāju sietavu atdarinājums, kas nākotnē papildinās muzeja ekspozīcijā izvietotās šī laika kuršu sievietes tērpa rekonstrukciju.

 • Pasniegtas Inovācijas fonda apliecības un naudas balvas 10

  Livonijas ordeņa pilī tika pasniegtas Inovācijas fonda apliecības un naudas balvas. Tā kā Latvijas 16. atklātās dizaina un tehnoloģiju olimpiādes rezultāti tika saņemti tikai 22. maijā, sākotnēji izziņotajam laureātu skaitam pievienojās vēl citi, un kopumā balvas saņēma 66 skolēni un pedagogi, kuri guvuši augstus sasniegumus.

 • Arī muzejs aizver durvis apmeklētājiem 1

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situāciju valstī Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzejs, Amatu māja, Herberta Dorbes memoriālais muzejs apmeklētājiem būs slēgts līdz 14. aprīlim.

 • Vēstures otrdienā stāsts par mežģīnēm 1

  Ciklā ''Vēstures otrdienas'', 3. martā, plkst.17.30 Livonijas ordeņa pilī, Anna Kamijī no Francijas iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi izstādē ''Mežģīņu šarms un noslēpumi''.

 • Atskatīsies uz Latvijas 100 gadiem Ventspilī 0

  Otrdien, 25. februārī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, ciklā ''Vēstures otrdienas'' vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstinās ar spēli ''Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī''.

 • Ak, Svētais Valentīn! 0

  Sestdien, 8. februārī, no plkst. 12 līdz 15 Livonijas ordeņa pils aicina uz ziemas turnīru ''Svētais valentīns'', lai kopā ar vēstures interesentiem, seno cīņu klubiem un meistariem piedzīvot Rožu kaujas, darbotos darbnīcās un noklausītos saistošus Viduslaiku lasījumus.

 • Pilī atklās mežģīņu noslēpumu 0

  Ceturtdien, 16. janvārī plkst.15 Livonijas ordeņa pilī atklās izstādi ''Mežģīņu šarms un noslēpumi'', kas iepazīstina ar smalki darināto Francijas un Eiropas mežģīņu vēsturi.

 • Eiropas Kultūras mantojuma dienas Ventspilī 0

  13. un 14. septembrī arī Ventspilī risināsies Eiropas Kultūras mantojuma dienu pasākumi, ko organizē Ventspils muzejs un pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa.

 • Pilī apskatāma Vasiļjeva izstāde 0

  Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē līdz 20. oktobrim ir iespēja apskatīt Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas izstādi “Ceļā. V doroge. On the Road“.

 • Notiks Vēsturisko dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās 0

  Šīs nedēļas nogalē, 6. un 7. jūlijā, Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi norisināsies Vēsturisko dārzu dienas, lai pievērstu lielāku uzmanību un veicinātu Latvijas sabiedrības izpratni par šo kultūras mantojumu, pastāstīja Latvijas Piļu un muižu asociācijā.

 • Pilī atgriezās viduslaiki 1

  Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī un pils pagalmā viesiem bija iespēja nokļūt viduslaikos - gan klausoties III Viduslaiku mūzikas festivāla mūzikas skaņās un apgūstot deju soļus, gan vērojot bruņinieku sadzīves norises un cīņas.