Tēma: Livonijas ordeņa pils

 • Atzīmēs Eiropas kultūras mantojuma dienas 1

  Septembra otrās nedēļas nogalē – no 8. līdz 10. septembrim Latvijā norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienas. Ik gadu katra Eiropas valsts izvēlas sev aktuālu tēmu kultūras mantojuma jomā un to reprezentējošus objektus.

 • Pilsētas svētkos aicina pie laimes akas 0

  Ventspils muzejs šogad Pilsētas svētkos no 4.-6.augustam piedāvā ielūkoties visu muzeja māju laimes akās un smelt prieku no muzeja krājumiem.

 • Livonijas ordeņa pilī skatāma izstāde 0

  Sadarbības projekta “Radīts muzejā” ietvaros tapusi izstāde “Kas manā pūriņā…” Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī, no 25.maija

 • Muzejā atklātas trīs jaunas izstādes 0

  Ventspils muzejā, Livonijas ordeņa pilī atklātas trīs izstādes ''Kustīgās/nekustīgās bildes''. Zem šī nosaukuma sapulcinātas izstādes, kuras vieno cilvēciskā un vienlaikus maģiskā vēlme – attēlot savu tuvāko un ieraudzīto. Sākotnēji – zīmējumos, 19.gs. beigās – fotogrāfijā un jau 20.gs. rītausmā – kinomākslā.

 • Jaunais – divdesmitais gads Livonijas ordeņa pilī 0

  2002. gada janvāra sākumā Livonijas ordeņa pilī darbu sāka Ventspils muzeja darbinieki. Lai arī ekspozīcija Livonijas ordeņa pilī tika atklāta 2001. gada septembra sākumā pēc restaurācijas darbu pirmās kārtas pabeigšanas, tomēr darbinieki tieši pils mūros – Jāņa ielā 17 sāk strādāt 2002. gada janvārī.

 • Pašvaldības vadība tiksies ar Olimpisko spēļu dalībniekiem 1

  Trešdien, 14. jūlijā plkst.15 Livonijas ordeņa pilī Ventspils valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš tiksies ar Ventspils pilsētas sportistiem un viņu treneriem, kuri startēs Tokijas Olimpiskajās spēlēs, kas notiks no 23. jūlija līdz 8. augustam.

 • Muzejā skatāma Daiņa Kūlas zelta medaļa un citas relikvijas 0

  Līdz 16. augustam Livonijas ordeņa pilī, skatāma izstāde ''Daiņa Kūlas zelta metienam 40'', kas iepazīstina ar 1980. gadā Maskavā izcīnītās Olimpiskās zelta medaļas stāstu un ar metiena autoru - Olimpisko čempionu šķēpa mešanā Daini Kūlu. Izstādē skatāmas arī trenera Māra Grīvas fotogrāfijas.

 • Muzeja krājums papildināts ar 13./14.gs. sietavu atdarinājumu 0

  Livonijas ordeņa pilī skatāma ekspresizstāde, kurā eksponēts muzeja krājuma jaunieguvums - 13./14.gs. kāju sietavu atdarinājums, kas nākotnē papildinās muzeja ekspozīcijā izvietotās šī laika kuršu sievietes tērpa rekonstrukciju.

 • Pasniegtas Inovācijas fonda apliecības un naudas balvas 10

  Livonijas ordeņa pilī tika pasniegtas Inovācijas fonda apliecības un naudas balvas. Tā kā Latvijas 16. atklātās dizaina un tehnoloģiju olimpiādes rezultāti tika saņemti tikai 22. maijā, sākotnēji izziņotajam laureātu skaitam pievienojās vēl citi, un kopumā balvas saņēma 66 skolēni un pedagogi, kuri guvuši augstus sasniegumus.

 • Ventspils muzejā atsākas «Vēstures otrdienas» klātienē 0

  26. maijā plkst. 17.30 ciklā ''Vēstures otrdienas'' Livonijas ordeņa pilī notiks vēsturnieces Stellas Lindenbergas lekcija par feļetonistu Paulu Robinsonu un Ventspili 20. gs. starpkaru periodā caur viņa daiļradi.

 • Arī muzejs aizver durvis apmeklētājiem 1

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situāciju valstī Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzejs, Amatu māja, Herberta Dorbes memoriālais muzejs apmeklētājiem būs slēgts līdz 14. aprīlim.

 • Vēstures otrdienā stāsts par mežģīnēm 1

  Ciklā ''Vēstures otrdienas'', 3. martā, plkst.17.30 Livonijas ordeņa pilī, Anna Kamijī no Francijas iepazīstinās ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi izstādē ''Mežģīņu šarms un noslēpumi''.

 • Atskatīsies uz Latvijas 100 gadiem Ventspilī 0

  Otrdien, 25. februārī plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī, ciklā ''Vēstures otrdienas'' vēsturniece Stella Lindenberga lasīs lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstinās ar spēli ''Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī''.