Aizvadītajā sestdienā, 4. decembrī, kādai ģimenei šķietami nevainīgas ziemas izklaides beidzās ar traģēdiju. Radinieki brīvo laiku bija nolēmuši pavadīt vizinoties ar pūsli, kurš piestiprināts automašīnai, taču šāda izklaide beidzās ar to, ka ceļu satiksmes negadījumā bojā gāja 12 gadus veca meitene, savukārt vēl trīs personas ar gūtajām traumām tika nogādātas slimnīcā.

Sestdien, 4. decembrī, ap plkst. 18 Rīgā, Mangaļsalas ielā kāds vīrietis vadīja automašīnu ''Dodge Ram'' un mīkstā sakabē vilka, iespējams, ragaviņas un PVH pūsli, uz kura atradās četras personas, no kurām trīs bija nepilngadīgi bērni un viens pieaugušais. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī ziemas aktivitāte beidzās ar to, ka pūslis uzbrauca šķērslim – kokam.

Ceļu satiksmes negadījumā cieta trīs personas, kuras ar gūtajām traumām tika nogādātas medicīnas iestādē, savukārt 12 gadus veca meitenīte no gūtajām traumām diemžēl gāja bojā.  Automašīnas vadītājs ir ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā un par notikušo Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu, un turpina skaidrot negadījuma apstākļus. Valsts policija aicina atsaukties negadījuma aculieciniekus, kuri var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju, zvanot pa tālruņa numuru 67086661, 26653627 vai 110.

Tāpat šajās brīvdienās, šādu pārgalvīgu aktivitāšu dēļ, notika vēl viens ceļu satiksmes negadījums, kurš, par laimi, nebeidzās ar traģēdiju ģimenei. Vakar, 5. decembrī, ap plkst. 14.40 Valsts policija saņēma informācija, ka Talsu novadā, Strazdes pagastā, kādā īpašumā uz lauka ir noticis negadījums – vīrietis vadīja sniega motociklu, pie kura virvē bija piesietas ragaviņas, uz kurām atradās viņa dzīvesbiedre. Ragaviņām apkrītot, sieviete guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.

Katru gadu tiek fiksēti gadījumi, kad cilvēki pārgalvīgās ziemas izklaidēs gūst traumas, un diemžēl ir gadījumi, kuri beidzas arī letāli. Lai gan ziema šogad ir tikko sākusies, šādās aktivitātēs jau ir cietušie, tādēļ Valsts policija atgādina, ka šķietami nevainīga un parasta ziemas prieku baudīšana var būt ar bīstamu iznākumu. Notikušie negadījumi izgaismo situāciju, ka ne vien bērniem ir jāatgādina, ka ziemas prieki jābauda droši, bet galvenokārt pieaugušajiem. Pat ja dažādas aktivitātes tiek darītas pieaugušo pavadībā, tās var būt ar traģisku iznākumu, ja pašas aktivitātes ir pārgalvīgas un tajās netiek domāts ne par savu, ne mazāko drošību. Tāpat ja liekas, ka konkrētajā ceļa posmā vai teritorijā nav satiksme, šis traģiskais negadījums parāda to, ka jebkurš izdarīts manevrs vai šķērslis, kas pagadās ceļā šādam vilktam pūslim vai ragaviņām, var būt ar smagām sekām.

Valsts policija atgādina ikvienam, ka pirms ziemas prieku un aktivitāšu baudīšanas, ir jāapsver, vai konkrētā aktivitāte nav pārlieku bīstama gan sev pašam, gan mazākajiem ģimenes locekļiem!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: