Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par meža degšanu ārpus Valdgales kūdras purva ugunsgrēka perimetra, noskaidroja VP.

Otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis paziņoja, ka pirmdien ārpus kūdras un meža ugunsgrēka perimetra Valdgales pagastā konstatēti septiņi uguns perēkļi, kas liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu. Uguns šajās vietās patlaban ir lokalizēta.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova pavēstīja, ka uguns perēkļi konstatēti mežā Ventspils novadā Puzes un Popes pagastos jeb vietās, kas atrodas vairākus kilometrus no Valdgales purva ugunsgrēka.

Policija lūdz atsaukties ikvienu, kura rīcībā ir izmeklēšanai noderīga informācija. Iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruņa numuru 67 085 945.

Šis jau ir otrais kriminālprocess, jo vakar Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins paziņoja, ka kriminālprocess sākts arī par ugunsgrēku Valdgales pagasta purvā. Policija gan pašlaik nesaskata ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes ugunsgrēka izcelsmē.

Lai nepieļautu šādu gadījumu atkārtošanos, policija novirzījusi papildu resursus patrulēšanai Ventspils novadā.

Jau ziņots, ka Latvijas dienesti sadarbībā ar Lietuvas bruņoto spēku helikopteru plašo ugunsgrēku dzēš jau septīto dienu. Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās aizvadītās nedēļas otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt starptautiskas palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai. Lai nodrošinātu nepārtrauktu dzēšanu no gaisa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien ir ievietojis kopējā ārkārtas situāciju komunikācijas un informācijas sistēmā lūgumu pēc trīs helikopteriem.

Latvija ir lūgusi arī Baltkrievijas helikoptera palīdzību ugunsgrēka dzēšanai, jo citu ugunsgrēku dēļ arī Eiropas Savienības dalībvalstu resursi patlaban ir ierobežoti.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    snaiperis999 25.07.2018, 12:34:25

    Nav jau tāds likums,lai vainīgo,notiesājoša sprieduma gadījumā varētu aiz restēm ielikt vismaz uz 10 gadiem,bez tiesībām uz pirmstermiņa atbrīvošanu un bez tiesībām uz apžēlošanu.Visu termiņu lai sēž slēgtā kamerā ar stundu pastaigu,apstākļos,kādi ir uz mūžu notiesātiem.Pēc logikas jau vajadzētu nāvessodu,bet to nesapratīs Eiropa.

  • 0
    krusttēvs vilhelms 25.07.2018, 22:22:10

    Puzē uguns perēklis? varbūt tā ir putnu ligzda ar spalvām

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: