Pārsūdzēts Kurzemes rajona tiesas spriedums krimināllietā par Ventspilī izdarīto pensionāres slepkavību un nepilngadīgas jaunietes izvarošanas mēģinājumu, informēja tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Spriedumu pārsūdzējis gan noziegumā apsūdzētais vīrietis, kuram tiesa piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem, gan apsūdzētā aizstāve, kā arī cietušā advokāte. Tāpat saņemts prokuratūras protests. Plašāku informāciju par saņemtajās pārsūdzībām tiesā neizpauda, norādot, ka lieta tika skatīta slēgtā tiesas sēdē un šāda informācija nav izpaužama. Drīzumā krimināllietu plānots nosūtīt Kurzemes apgabaltiesai skatīšanai apelācijas instancē.

Kā ziņots, Kurzemes rajona tiesa 6. aprīlī par Ventspilī izdarītu pensionāres slepkavību un nepilngadīgas jaunietes izvarošanas mēģinājumu apsūdzētajam vīrietim piesprieda brīvības atņemšanu uz 25 gadiem. Prokurore prasīja vīrieti sodīt ar mūža ieslodzījumu.

Vīrietim bez cietumsoda piespriesta arī probācijas uzraudzība. Tiesas spriedums arī paredz, ka viņam valstij jāatmaksā cietušajiem izmaksātā kompensācija 3195 eiro apmērā, bet vienam cietušajam vēl jāsamaksā 967 eiro kompensācija, kā arī jāatlīdzina procesuālie izdevumi 2095 eiro apmērā. Apsūdzētais savu vainu ir atzinis daļēji. Lai gan ar niansēm, taču pēc būtības viņš atzinis vainu noziegumos, kas izdarīti pret sirmgalvi, taču noliedzis savu vainu jaunietes izvarošanas mēģinājumā.

Valsts policija (VP) pērn jūnijā kriminālvajāšanas sākšanai nodeva kriminālprocesu par sievietes slepkavību un jaunietes izvarošanas mēģinājumu Ventspilī, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. 85 gadus vecās sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm tika atrasts pērn 10. martā kādā dzīvoklī Brīvības ielā Ventspilī. Tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par slepkavību aizturēts 41 gadus vecs vīrietis, kuram 12. martā tiesa piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess.

Noskaidrots, ka vīrietis strādājis par sētnieku un liktenīgajā dienā vērsies pie mājas iedzīvotājiem, vācot parakstus par padarīto. Tādā veidā vīrietis arī iekļuvis 1932. gadā dzimušas sievietes dzīvoklī. Brīdī, kad sieviete noliekusies pie galda, vīrietis viņai no mugurpuses uzbrucis, žņaudzot, sitot un durot ar nazi. Vēlāk viņš veicis seksuāla rakstura darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā, izmantojot cietušās sievietes bezpalīdzības stāvokli viņas vecuma dēļ. Vīrietis pēc tam nozadzis sievietes mobilo telefonu un naudu aptuveni trīs eiro apmērā, kuri vēlāk tika atgūti. Tika nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze, kurā aizturētais ir atzīts par pieskaitāmu.

Tāpat vīrietim ir inkriminēta apsūdzība par izvarošanas mēģinājumu 2016. gada decembra beigās Ventspilī, Siguldas ielas mājas pagalmā. Vīrietis, nogāžot uz zemes nepilngadīgu meiteni, mēģināja veikt seksuālu vardarbību pret viņu, saplēšot viņai drēbes un nodarot miesas bojājumus, taču meitenei, iesitot vīrietim pa seju, izdevies aizbēgt.

Aizdomās turētais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā gan par līdzīga rakstura noziegumiem, gan arī par mantiska rakstura noziegumu, kā arī par noziegumiem, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu. Vīrietis ticis sodīts par laupīšanu un no 2010. līdz 2015. gadam atradās apcietinājumā. Vīrietim tiek inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi - slepkavība, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, dzimumtieksmes apmierināšana pretdabiskā veidā, zādzība un tādas personas izvarošanas mēģinājums, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  Nif nifs 04.06.2018, 13:12:00

  Bilde gan...efektīga.

 • 0
  Anita 04.06.2018, 13:35:29

  Jā jā , tutenis ne pa jokam.

 • -1
  snaiperis999 04.06.2018, 13:39:26

  Ampelējas ar tādiem ķēmiem.Vai tiešām grūti ir atjaunot nāves sodu,kurš tiek izpildīts pēc sprieduma nolasīšanas?
  Bet kas attiecas uz to bildi,tad jāprasa,kāda mērķa vadīts tās tēmas autors to bildi ir publicējis?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: