Lai lemtu skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ir jāredz jaunā mācību programma, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Premjers uzsvēra, ka jauno 1. klases programmu vēlas redzēt gan deputāti, gan arī tas būtu svarīgi vecākiem. "Tā kā atbildes nav, tad deputāti izšķīrās tālāk neiet," norādīja Kučinskis.

Vienlaikus citi izglītības reformas aspekti joprojām ir dienas kārtībā, uzsvēra premjers.

Kā vēstīts, koalīcijas partijas vienojušās rast kompromisu par reformām izglītības jomā, kas paredz kompetencēs balstīta satura ieviešanu, pirmdien pēc sanāksmes pavēstīja valdību veidojošo partiju pārstāvji.

Reizē nolemts vairs neskatīt jautājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, ņemot vērā politiskā atbalsta trūkumu.

No darba kārtības ir noņemts jautājums par likumprojektu, kas paredz kompetencēs balstītas izglītības satura ieviešanu, atlikšanu uz nākamo Saeimu, norādīja partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens. Līdz ar to attiecīgie likumprojekti tiks pieņemti šajā sasaukumā.

Arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka ir panākta vienošanās, ka katrs no politiķiem varētu nākt viens otram "kādu soli pretī" šajā jautājumā.

Pie precīza kompromisa varianta vēl būs jāstrādā, arī skatot attiecīgos likumprojektus trešajā, galīgajā, lasījumā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    Nif nifs 05.06.2018, 11:58:41

    Nu vismaz par šo paldies viņiem. Par ļoti mazu pilieniņu tas valdības reputāciju pacēla manās acīs. Vēl kāds varētu pateikt viņiem, ka pie mums jau izglītība ir no 5 gadu vecuma, tikai sākumu māca pirmsskolas izglītības iestādēs. A ja nu Šadurskis gadījumā nezināja.

  • 0
    snaiperis999 05.06.2018, 12:30:14

    Drīzāk jau ir tā,ka Šadurska idejas ir nolemtas,lai izgāztos.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: