Saeimas Juridiskā komisija atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz sodu par tādām agresīvas braukšanas izpausmēm kā nepamatoti strauja bremzēšana, sānslīdes radīšana un mototransportlīdzekļu braukšanu uz viena riteņa.

Attiecīgos grozījumus rosinājusi Satiksmes ministrija.

Par attiecīgiem pārkāpumiem paredzēts transportlīdzekļa vadītājam uzlikt naudas sodu no 70 līdz 280 eiro.

Likumā paredzēts noteikt soda piemērošanu par sānslīdes radīšanu uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme - stāvlaukumos, laukumos, pagalmos un citās vietās. Reizē tiks paredzēti izņēmuma gadījumi - sporta pasākumi, kuros ir pieļaujamas atkāpes no noteikumiem, kā arī izklaides un paraugdemonstrējumu pasākumi.

Tāpat sodīs par braukšanu ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa un triciklu vai kvadriciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļiem un citās vietās, kur iespējama satiksme. Arī šeit paredzētas augstākminētās izņēmuma situācijas, kad sods netiks piemērots.

Reizē kā agresīva braukšana par kuru tiks piemērots sods tiks noteikta apzināta strauja bremzēšana, kas radīs ceļu satiksmei bīstamu situāciju un ja saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem tā nebūs nepieciešama ceļu satiksmes drošībai.

Attiecīgās izmaiņas atbalstītas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un par tām vēl būs jālemj Saeimai.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Pornieks 30.05.2018, 11:46:58

    Vienreiz man viens pieredzējušāks braucējs sacīja ka platmasas provocējot uz trakošanu (lasi : agresīvu braukšanas stilu). Citam varbūt jēdzīgāk būs tos decibelus izmērīt. Par tiem paraugdemonstrējumiem arī nopietns jautājiens - kādēļ gan neradīt sānslīdi alusdzērāju pūļa virzienā? Motobraucējs ir ārkārtigi neaizsargāts pret limo. Tā ka jāaizliedz būtu velosipēdu dalību ceļu satiksmē lai tiem nebūtu jātērē dārgo laiku uz tehniskās apkopes un secīgi - apskates procesu.

  • 0
    Johny Bannis 30.05.2018, 17:01:54

    lai visi ievero distanci! :P

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: