No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā un arī Ventspilī jau 11. reizi notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs ''Tavs prasmju portfelis''. Dažādās interaktīvās aktivitātēs ikviens varēs apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgās prasmes.

Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes. Nedēļas noslēgumā visas iegūtās zināšanas par prasmēm katram skolēnam būs iespēja apkopot savā prasmju portfelī, kas šogad izvēlēts kā Karjeras nedēļas simbols.

Izglītības iestādēs notiks tematiskās mācībstundas ar saukli ''Attīsti personīgās prasmes!'', kuru laikā skolēnu uzmanība tiks pievērsta personīgo un ar tām cieši saistīto nodarbinātības prasmju izzināšanai, akcentējot kognitīvo, sociālo un emocionālo prasmju lomu ikvienā nozarē un profesijā.

Trešdien, 18. oktobrī, skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas par IT jomu. ''IT prasmju dienā'' norisināsies Latvijā pirmais IT eksāmens skolām.

Lai gūtu priekšstatu par profesiju daudzveidību, ar saukli ''Iepazīsti profesionālās prasmes!'' 19. oktobris tiks veidota kā profesionālo prasmju diena. Valsts Izglītības attīstības aģentūra (VIAA) tajā aicina izglītības iestādes iesaistīt skolēnus dažādās interaktīvās aktivitātēs, organizējot nodarbības, lai uzzinātu par daudzveidīgajām profesionālās izglītības iespējām un smeltos iedvesmu no dažādu jomu profesionāļiem.

Ceturtdien, 19. oktobrī, Ventspils skolu jauniešu komandas pulcēsies Jauniešu mājā, lai kopīgi uzsāktu šī mācību gada karjeras projektu ''Kas strādā uzņēmumā?'' un tiktos ar biedrības ''Attīstības fabrika'' pārstāvjiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: