Tēma: Jaunieši

 • Apbalvos Ventspils jauniešus 0

  Ceturtdien, 6. aprīlī, plkst. 19 koncertzālē ''Latvija'' norisināsies Ventspils skolu pašpārvalžu ''Prezidentu kluba'' organizētā ''Ventspils Jauniešu gada balvas 2022'' svinīgā ceremonija.

 • Sākusies kandidātu pieteikšana Ventspils Jauniešu gada balvai 0

  Katram jaunietim Ventspilī ir ļoti liela nozīme, jo tieši viņi ir pilsētas nākotnes noteicēji un veidotāji. Lai pateiktu paldies par jau izdarīto un motivētu uz turpmāku neatlaidīgu un izcilu darbu, kā arī mudinātu citus jauniešus nebaidīties būt aktīviem, jau ceturto gadu Ventspils skolu ''Prezidentu klubs'' rīko pasākumu ''Ventspils Jauniešu gada balva''.

 • Atkarību problēmā redzama daļa aisberga 1

  Atkarību izraisošu vielu lietošana, kā arī aizraušanās ar atkarību izraisošiem procesiem jauniešu vidū ir problēma, kurā iezīmējas skaudras tendences. Būtiski ir izprast cēloņus, lai spētu cīnīties ar sekām.

 • Iespēja īstenot savas idejas 0

  Lai iedrošinātu jauniešus būt radošiem un nebaidīties mēģināt radīt sev patīkamu un interesējošu pasākumu - biedrība ''Attīstības fabrika'' aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 30 gadiem realizēt savas idejas, piesakoties Ventspils jauniešu iniciatīvu projektu konkursam.

 • Top obligātā dienesta likums 2

  Šovasar plānots pirmais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā, taču neskaidrību vēl aizvien ir daudz. Likums vēl apspriešanā.

 • Jaunieši pārrada rakstīto 0

  Pagājušajā nedēļā Rakstnieku un tulkotāju mājā sanāca bariņš jauniešu no vairākām Ventspils skolām, lai piedalītos angļu rakstnieka un pasniedzēja Kristofera Rouza vadītā radošās rakstniecības nodarbībā.

 • Izsludina konkursu par finansiālu atbalstu 2023.gada sporta projektiem 0

  Lai veicinātu iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sporta attīstību, sevišķu vērību veltot bērnu un jauniešu sporta aktivitāšu nodrošināšanai, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Sporta pārvalde” izsludina konkursu par finansiālu atbalstu 2023.gada sporta projektiem.

 • Izsludina jauniešu un VeA projektu konkursu 0

  Kultūras centrs izsludina Ventspils valstspilsētas jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvās atpūtas veicināšanas projektu finansēšanas konkursa un tā apakšprogrammas ''Atbalsts Ventspils Augstskolas studentiem un studentu organizācijām'' 2023. gada I kārtas.

 • Mediķis: notiek cīņa par bērnu dvēselēm 5

  Solījumu ierobežot veipošanu deva jau iepriekšējā Saeima, taču cīņā ar e-cigarešu industrijas lobiju pagāja vairāk nekā divi gadi un galīgajā lasījumā likuma grozījumus tā arī nepieņēma. Problēma nu tikusi mantojumā jaunajiem deputātiem, kas ieklausījušies mediķos un vecākos, nevis lobistos un finansistos.

 • Vāc parakstus par brīvprātīgu Valsts aizsardzības dienestu 4

  Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par brīvprātīgu Valsts aizsardzības dienestu (VAD). Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Sergejs Pogorelovs. Viņš akcentē, ka pašlaik apspriešanā esošā VAD modelis paredz, ka jauniešiem dienests būs obligāts. Šāda pienākuma uzlikšana, viņaprāt, nesamērīgi ierobežo pilsoņu brīvību.

 • Jaunekļus obligātajam dienestam izlozēs 9

  Valdība vienojusies, ka jau nākamgad būs pirmais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā. Sākumā varēs pieteikties brīvprātīgi, bet jūlijā izlozes kārtībā obligātais iesaukums var iekrist jebkuram 18 gadus vecam jaunietim. Pabriks neslēpj, ka izlozes algoritms priekšroku dos gudriem un veselīgiem puišiem.

 • Jaunieši rada spēļu prototipus 0

  Biedrība “TERRA NOVA VITAE” augustā Ventspils 2. vidusskolā īstenoja vienu no Ventspilī atbalstītajiem “Pumpurs” jaunatnes iniciatīvu projektiem. Tas bija piecu aktivitāšu projekts “Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko”. Piecas dienas skolēni čakli darbojās un radīja savu spēļu prototipus.

 • Rada drošu vietu «neērtajiem» jauniešiem 3

  Šomēnes OPEN radošais centrs Ventspilī pārcēlies uz jaunām telpām Aleksandra ielā 11. Centra mērķis gan palicis nemainīgs – radīt drošu vietu, kur jauniešiem pavadīt brīvo laiku.

 • Jaunieši Vārves pagastā izveidojuši treniņu zāli 0

  Desmit mēnešus pieci aktīvi jaunieši īstenoja Eiropas Solidaritātes korpusa projektu “Sports solidarizē”, lai sniegtu iespēju citiem jauniešiem un Vārves pagasta iedzīvotājiem bez maksas izmantot treniņu zāli, attīstot sevi fiziski un iekļaujoties vietējā kopienā.

 • Jauniešu mājā notiks tikšanās ar kinorežisoru Staņislavu Tokalovu 0

  No 1. līdz 31. oktobrim Latvijas pilsētās jau tradicionāli norisināsies Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kura fināla programmā tiek iekļautas 10 īsfilmas no visas pasaules. Katrā valstī ikviens skatītājs kļūst par žūrijas locekli un izvēlas labāko filmu pēc saviem ieskatiem.