No 1. aprīļa vairākos posmos notiks bērnu reģistrēšana, lai uzsāktu mācības Ventspils skolu 1. klasēs 2022./2023. mācību gadā. Pieteikt bērnu uzņemšanai 1. klasē var tie vecāki, kuru bērnam 2022. gadā aprit septiņi gadi.

Tāpat kā pagājušajā gadā reģistrāciju visērtāk vecāki varēs veikt attālināti vienotajā elektroniskajā sistēmā, kuru administrē Izglītības pārvalde. Pieteikumu iesniegšana skolās nenotiek.

Šogad elektroniskā sistēma uzlabota, atļaujot vecākiem identitāti pieteikumā apliecināt ne vien ar e-parakstu, bet arī ar interneta banku autorizācijas rīku palīdzību. Tādējādi paplašināts vecāku loks, kuri var pilnībā iesniegt pieteikumu elektroniski.

Reģistrēšana tiek organizēta trīs laika posmos. Katrā no tiem var iesniegt pieteikumu atbilstoši noteikumos iekļautajiem kritērijiem.

- 1. posmā (no 1. aprīļa plkst. 7) var pieteikties, ja izvēlētajā skolā mācās brālis, māsa vai šajā skolā strādā bērna vecāks, un vienlaikus bērna un vecāka deklarētā dzīvesvieta Ventspilī ir vismaz vienu kalendāro gadu.
- 2. posmā (no 13. aprīļa plkst. 7) var pieteikties Ventspilī deklarētie, kā arī nedeklarētie, bet kuriem izvēlētajā skolā mācās brālis vai māsa.
- 3. posmā (no 18. aprīļa plkst. 7) piesakās pārējie interesenti.

Elektroniskā reģistrēšanās sistēma tika ieviesta jau pagājušajā gadā un to izmantoja 92% pieteikumu iesniedzēju. Tie vecāki, kuriem tomēr nav iespējas pieteikties elektroniski, reģistrēšanās dokumentus varēs noformēt Izglītības pārvaldē, iepriekš piesakot savu vizīti.

Sistēma (https://1klase.ventspils.lv) pieteikumu sagatavošanai ir atvērta jau no 25. marta, lai ikvienam būtu iespēja to izpētīt un sagatavot pieteikumu. Sākoties atbilstošajam posmam, atliks vien iesniegt pieteikumu.

Pirmdien, 28. martā, plkst. 17 notiks tiešsaistes tikšanās ar Izglītības pārvaldes speciālistiem, lai katrs rastu atbildes uz neskaidriem jautājumiem vai konsultētos par pieteikumu aizpildīšanu sistēmā. Pieslēgšanās saite: https://bit.ly/IPzoom1klases

Pieteikumā vecāki prioritārā secībā var norādīt līdz pat trim skolām. Šo izvēli kopā ar pārējiem kritērijiem un pieteikuma iesniegšanas laiku sistēma ņems vērā, veidojot pretendentu sarakstus katrai skolai.

Sīkāk par pieteikšanās kārtību un noteikumiem aicinām lasīt Izglītības pārvaldes mājaslapā: https://vip.ventspils.lv/vispareja-izglitiba/registracija-1-klases/. Šeit publicēti arī skolu video materiāli.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: