Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī aizvadīta pirmā šī gada atkritumu savākšanas akcija, kuras laikā iedzīvotājiem bija iespēja tuvāk savai dzīvesvietai bez maksas nodot sadzīvē radušos bīstamos atkritumus. Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un rūpēm par vidi, akcijas laikā savākti teju 500 kilogrami bīstamo atkritumu.

Domājot par Ventspils iedzīvotāju ērtībām, sadzīvē radušos bīstamo atkritumu savākšanas akcija tika organizēta divu dienu garumā: sestdien atkritumus bija iespēja nodot Ventas kreisajā krastā, bet svētdien – Pārventā. Speciāli šim notikumam izstrādātā maršrutā abās dienās devās pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' kravas mikroautobusi, kuros darbinieki pieņēma iedzīvotāju atnestos bīstamos atkritumus.

Akcijai noslēdzoties, savāktie atkritumi tika nosvērti, un to kopējais apjoms sasniedza nepilnus 500 kilogramus. Tas ir par aptuveni 350 kilogramiem vairāk nekā 2021. gadā.
Lielā daudzumā nodotas būvniecībā nederīgas vielas, tostarp, piemēram, krāsas, kurām beidzies derīguma termiņš, kā arī dažādas izcelsmes eļļas. Tāpat ventspilnieki izmantoja iespēju atbrīvoties no tukšām baterijām, izdegušās dienasgaismas (luminiscences) spuldzēm un citiem atkritumiem, kuru potenciāla nonākšana vidē ir bīstama.

Ikdienā iedzīvotāji sadzīvē radušos bīstamos atkritumus bez maksas var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a katru dienu no plkst. 10 līdz 19, izņemot pirmdienas.

Nākamā atkritumu savākšanas akcija notiks aprīļa beigās. Akcijā ''Nodod tuvāk mājām!'' būs iespēja atbrīvoties no dažāda veida lielgabarīta atkritumiem – mēbelēm, matračiem, paklājiem u.tml. Sīkāka informācija sekos, tuvojoties akcijas norises laikam.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Pornieks 30.03.2022, 11:33:36

  Viņus nevar kaut kā maķenīt sašķirot un nogādāt kur tie sastāda mēreni solīdu bīstamību visādiem, tā zīmējot, kara noziedzniekiem?

 • 0
  Heinrich 31.03.2022, 14:34:52

  Uz Puzes "Vecupēm" domāts?Tur gan noziedznieks nav kaŗa...

 • 0
  Pornieks 30.03.2022, 12:01:16

  Tie paši bēgļi Barontēva paspārnē varētu izrādīties gluži vai ieinteresēti piedalīties. Skaidrs ka darbs reti riebīgs toties ātrāk tiks mājās, būs mums bezmaz vai militārā rūpniecība.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: