Ja eksāmenu sesijas laikā būs noteikta ārkārtējā situācija vai eksāmenus nevarēs kārtot klātienē, 12. klašu skolēniem izliks gada vērtējumu, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Ministre norādīja, ka gadījumā, ja 12. klašu absolventi mācību gadu beigs ar vidējo vērtējumu gadā, augstskolām būs jāveido savus iestājpārbaudījumus un jākoriģē uzņemšanas noteikumi.

Patlaban paredzēts, ka 12. klašu skolēni kārtos trīs eksāmenus - latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Eksāmens svešvalodā no pavasara brīvlaika ir pārcelts uz 11.-14. maiju. Ja skolēnam, lai iestātos augstskolā, nepieciešams vērtējums, piemēram, fizikā, ķīmijā, bioloģijā, vēsturē, viņš pēc izvēles tajā var kārtot eksāmenu.

Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka eksāmeni vēlākais var notikt jūnijā, papildtermiņos - jūlijā.

Kā vēstīts, 7.-12. klašu skolēni attālināti mācās kopš pagājušā gada 26. oktobra.

Valdība otrdien konceptuāli vienojusies līdz 25. janvārim pagarināt valstī noteiktos ierobežojumus, bet konkrēti lēmumi tiks pieņemti valdības sēdē ceturtdien, 7. janvārī.

Valsts izglītības satura centrs sertifikātus absolventiem plāno izsniegt 30. jūnijā.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -10
  Martins Steinbergs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Vo tas ir huina viss sis mes stolen mocamies lai varetu kautko izdarit un ko egils levits dzeraja kungs ar kari!ña kungu vel izdaris aizliegs elpot aizliegs est? Es saku vini it sliktaki neka donalds tramps un ko ministrija dara prieks skolenu labas neko tapec valdibai vaig pajautat ko citi doma

 • -2
  covid-19+.ventspils.lv Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Šito rakstījis sākumskolas audzēknis?
  Vai varbūt čigāns?

 • -9
  Martins Steinbergs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Skolen man autocorects tur ir slikts

 • -10
  Brīvība Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ir taču labi,
  ka skolēns izsaka savas domas
  par c-19 vārdā lielo onku un tanteļu savārītajām ziepēm.

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tādi būs absolventi un pēc tam "speciālisti", kas neprot pat rakstīt, mācības attālināti, gala atzīmes no gaisa pagrābtas, kāda tā ir izglītība? Šodienas varas vīri un sievas vāra ziepes, bet jācieš būs nākamai paaudzei.

 • -2
  Гроссмейстер Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Šuplinskas no JKP katra nākama ideja ir briesmīgāka par iepriekšējo - atņēma skolēniem brīvpusdienas, cīnījas ar ievēlēto LU rektoru, tagad piedāva nekārtot eksāmenus Latvijas skolēniem, kuriem jau tā ir vājas zināšanas. Eksāmeni ir jākarto jebkura gadījumā, vai nu augstskolas nevarēs ņemt šī gada beidzējus par studentiem. Būs izkritusi paaudze.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: