Tēma: Eksāmens

 • Vidusskolēniem sākas centralizēto eksāmenu sesija 0

  Ar vidusskolas augstākā līmeņa eksāmenu sociālajās zinībās šodien sāksies valsts pārbaudes darbu sesija. Vidusskolēni šonedēļ, 15. maijā, kārtos arī latviešu valodas optimālā līmeņa eksāmenu un latviešu valodas un literatūras augstākā līmeņa eksāmenu, kā arī kultūras un mākslas augstākā līmeņa eksāmenu 17. maijā.

 • Plāno par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu eksāmenu norisi 0

  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņošanai iesniegusi grozījumus noteikumos, kas paredz par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu eksāmenu norisi šogad, liecina informācija vienotā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā.

 • Uzrāda labus rezultātus centralizētajos eksāmenos 0

  Centralizēto eksāmenu skolu reitingā Ventspils Mūzikas vidusskola ieguvusi augstāko novērtējumu starp Ventspils vidusskolām un piekto augstāko novērtējumu starp Latvijas specializētajām skolām.

 • Visvairāk 9. klašu skolēnu izkrituši matemātikas eksāmenā 3

  Visvairāk 9. klašu skolēnu - 826 - nenokārtoja centralizēto eksāmenu matemātikā, pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Liene Voroņenko. 1920 skolēni šajā eksāmenā ieguva vērtējumu 10-19%. Pietiekamā līmenī eksāmenu matemātikā kopumā nokārtoja 17 274 skolēni.

 • Sākusies eksāmenu sesija vidusskolēniem 0

  Šodien ar valsts pārbaudījumu latviešu valodā optimālajā līmenī un latviešu valodā un literatūrā augstākajā līmenī vidusskolas skolēniem sākas eksāmenu sesija.

 • Virzīs grozījumus par iestājpārbaudījumiem ģimnāzijās 0

  Lai šopavasar ieviestu nepieciešamo regulējumu iestājpārbaudījumu rīkošanai ģimnāzijās, parlamentā tiks virzīti alternatīvi Vispārējās izglītības likuma grozījumi, kas skars tikai jautājumus par iestājpārbaudījumiem un sertifikātu izsniegšanu 9. klasēs, vienprātīgi nolēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.

 • Skolēni centralizētos eksāmenus kārtos pēc jaunās kārtības 1

  Centralizēto eksāmenu kārtošanā paredzētas izmaiņas, tostarp ieviesti eksāmenu līmeņi vidusskolas posmā, kā arī pirmo reizi centralizētos eksāmenus kārtos pamatskolas beidzēji, ar jauno kārtību iepazīstināja Valsts izglītības satura centra un projekta "Skola2030" pārstāvji Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.

 • No eksāmeniem atbrīvot varēs speciālista vai ārstu konsīlija atzinums 0

  Lai pilnveidotu pašreiz spēkā esošo regulējumu par skolēnu atbrīvošanu no valsts pārbaudījumiem veselības stāvokļa vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu kārtību. Tā paredz, ka turpmāk no valsts pārbaudījumiem skolēnu varēs atbrīvot ar ārsta - speciālista vai ārstu konsīlija atzinumu.

 • Latvijā pirmo gadu vērtēs skolēnu uzņēmējspējas 0

  Pirmo gadu Latvijā 11. un 12. klašu skolēniem būs iespēja kārtot starptautisku uzņēmējdarbības prasmju eksāmenu (ESP - Entrepreneurial Skills Pass) un iegūt Eiropā atzītu sertifikātu, kas apliecina uzņēmējspēju kompetences apguvi, informē izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia").