Pēc rudens brīvlaika attālinātās mācības 7.-12. klasēm varētu noteikt uz nedēļu, intervijā sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

"Un pēc tam vēros situāciju, skatīsies, kādi ir dati un lems tālāk," sacīja ministre.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs raidījumā norādīja, ka šis pasākums būtu atbalstāms. Viņš teica, ka jau viena brīvlaika nedēļa palīdzēs bērnus nošķirt un novērst vīrusa lokālo transmisiju, bet vēl viena mācību nedēļa attālināti vismaz vecāko klašu bērniem dos papildu pienesumu, jo būs ievērots viens inkubācijas periods. "Slimību vismaz skolās varēsim uz kādu laiku apturēt un turpināt mācību procesu klātienē," viņš teica.

Vienlaikus Šuplinska atzina, ka šodien arī varētu lemt par bērnu un jauniešu un amatiersporta sacensību ierobežošanu no 16. oktobra līdz 6. novembri. Tas gan neskaršot profesionālo sportu, starptautiskās sacensības. Viņa uzsvēra, ka attiecībā uz individuāliem vai ārtelpu treniņiem ierobežojumu pagaidām nebūšot.

Tāpat plānots, ka pēc brīvlaika vairāk individuāli un attālināti būs jānotiek interešu izglītības nodarbībām, ja tajās pulcējas bērni no vairākām skolām. Plānots, ka ierobežojumu nebūs, ja to norise notiks vienas skolas robežās un būs novērsta audzēkņu plūsmu krustošanās.

Pirmdien koalīcijā partneri vērtējuši iespējamo Covid-19 ierobežošanas pasākumu paplašināšanu. Viens no risinājumiem varētu būt daļēja atgriešanās pie attālinātām mācībām, kad klātienē mācības turpinātu tikai sākumskolas jeb 1.-6. klases skolēni. Savukārt pamatskolas un vidusskolas jeb 7.-12. klašu skolēni varētu atsākt mācības mājās.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi saistībā ar Covid-19 straujo izplatību Latvijā

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -6
  Brīvība 13.10.2020, 11:08:11

  Varam rēķināties, ka tā mūs var irsināt daudzus gadus, ja nepārtrauks ciparu skaitīšanu.
  Par kuru man personīgi ir aizvien mazāka pārliecība, ka tie kko objektīvi atspoguļo un nav vienkārši piemeloti kovidlas afēras ietvaros.
  Un tad valsts ekonomika un cilvēki 'velnu redzēs'!
  Tikai balsošana nākamās Saeimas vēlēšanās par partijām, kas izbeigs koronobesiju, var to apstādināt.

 • -2
  Brīvība 13.10.2020, 21:02:15

  Garantēti - skolas atkal slēgs.
  Nolādētie kovidlas fašisti pie varas izspļauj bērnu izglītības kvalitātei tāpat kā visam citam .

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: