Ja skolēnam, atrodoties skolā, parādīsies akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, skolai būs šis bērns jāizolē atsevišķā telpā, un, ja nepieciešams, atbilstoši izglītojamā vecumam jānodrošina pieaugušā, kas kontaktējās ar izglītojamo pirms tam, klātbūtne.

Šos noteikumus paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavotie ieteikumi izglītības iestādēm piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas patlaban vēl ir izstrādes stadijā, tomēr iecerēts, ka tiem būtu jāstājas spēkā no 1. augusta.

Tāpat skolai būs jāsazinās ar izglītojamā vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem, kas varēs nekavējoties ierasties pēc izglītojamā. Vecākiem būs telefoniski jākontaktējas ar savu ģimenes ārstu. Pēc tam skolēns drīkstēs atgriezties skolā tikai saskaņā ar ārstējošā ārsta norādījumiem.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas pazīmes tiks konstatētas diviem vai vairāk izglītojamajiem un būs radušās aizdomas par grupveida saslimšanu, skolai būs jārīkojas atbilstoši tās infekcijas slimību ierobežošanas kārtībai - jāizolē izglītojamie, nodrošinot pieaugušā klātbūtni, jāsazinās ar izglītojamā vecākiem un jānodrošina informācijas sniegšana telefoniski Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologam.

Savukārt, ja akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes parādīsies izglītības iestādes darbiniekam, veicot darba pienākumus, šim cilvēkam būs jāpārtrauc darba pienākumu veikšana un jādodas mājās, telefoniski jāinformē skolas atbildīgā persona un jāsazinās ar ģimenes ārstu, lai vienotos par turpmāko ārstēšanas režīmu.

Iestādes atbildīgajai personai pēc minētās informācijas saņemšanas būs jāsazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un SPKC.

Darbinieks varēs atgriezties darbā tikai ar ārsta norādījumu, proti, kad ārsts būs noslēdzis darbnespējas lapu.

Lasi vēl

Komentāri (19)

 • 0
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Tad jau vispār nav vērts atvērt skolas.
  Oktobrī - puņķu laikā skolas būs jāslēdz.

 • -8
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Šie vnk kaut ko izdomā lai imitētu darbošanos.

 • -3
  Zanda Zanda Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Ko lai saka,bērniem iesnas ir regulāri. Tad jau sanāk,ka vecāki sl.lapu atver rudenī un pavasarī noslėdz. Vai arī skolas vispār never vaļā.Šis jau paliek par galīgu stulbumu!!!!

 • -4
  vajag Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vajag saglabāt ierobežojumus, pie situācijas visiem drošāk būtu ar ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem - mums vajag veselus bērnus. Covid-19 infekcijas ierobežošanai ir jāpievērš uzmanība

 • -7
  Ardis Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vajag ej tač tu galīg dirst melkimi šagami!

 • -3
  Nif nifs Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Sarīsies piļuļas, sapūtīsies degunā un ies tāpat. It kā citas kaites bez izdaudzinātā covid nebūtu...

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Vajag, savus bērnus, ja esi spējīgs tādus sadzīvot ar savu jūsmu par viendzimuma padarīšanu, vari turēt kaut pagrabā.

 • -4
  vajag Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Mani bērni mācās jau pamatskolā, pie brokastīm runājam par politiku, par tiem augstprātīgajiem kas netic kovidam, par naivajiem kristiešiem, par konservatīvajiem post valsts sargātājiem. Kāds man prieks par jauno progresīvi liberālo paaudzi, var tik apbrīnot viņu toleranto attieksmi pret citādo un analītiskās spējas. Nākotne ir gaiša, bet ar vīrusu jātiek galā visiem kopā! Uzticēsim to dakteriem un valsts pārvaldei

 • -2
  Ardis Pirms 3 nedēļām, 1 dienas

  Uz priekšu, biedri, uz saulaino tāli, par jaunām uzvarām!

 • -5
  Beshenij Karasj Pirms 3 nedēļām

  Vajag ....vajag izolēt no sabiedrības tādus dauņus covidliberastus!Es ar saviem bērniem 1 pamatskolā,otrs bērnudārzā arī runājam par šo visu.Viņi zin ka covids ir meli lai žīdi un zahļi valdībā varētu laupīt tautas naudu un ierobežot brīvību!Viiņi zin ka pederasti ir slimi izvirtuļi un ja ārzemēs ieraugam lgbt karogu viņi saka tur slimie vāvas nomirt.Viņi zin ka demokrātiskā tolerance ved uz balltās rases aizsauli un kad viņi izaugs viņi pratīs sevi aizstāvēt un mainīt pasauli!Sēdi pagrabā un cīnies ar covidu idiņ!

 • -1
  vajag Pirms 3 nedēļām

  Tad jau mūsu bērni mācās vienā skolā. Kamēr manas atvases labi pavadīs laiku un ēdīs maltītes multikulturālā vidē Beļģijā, Nīderlandē vai Vācijā, tikmēr tavi sēdēs gaterī un ar domubiedriem ar bļ* bļ* smēķi zobos leposies cik tā baltā rase varena. Būtu smieklīgi, ja nebūtu jāraud

 • -2
  vajag Pirms 3 nedēļām

  Piedod, pārlasījos - es jau domāju... pirmajā pamatskolā visi vecāki tādi pieklājīgi nevis antidemokrātiski heiteri un konspirāciju mīļotāji.

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām

  Kamēr 'vajag' bērni gatavosies netradicionālajai, hm orientācijai un metīsies ceļos nigām, mūsējie būs normāli cilvēki, kā viņu vecāki, vecvecāki u.c.

 • -4
  Beshenij Karasj Pirms 3 nedēļām

  Pazīstu dazus vecākus kuru atvases mācās 1pirmajā pamatskolā un šie vecaki domā tiesi tapat ka es.Vismaz ta viņi saka))) Un maniem berniem nevajadzes stradat gaterī-viņi ir un būs nodrosinati.Un tavās nosauktajas valstīs un vel citās viņi ir pabijuši-mēs daudz ceļojam,bet multikultūru līdzīgi kā vienu multimakslineku peģiku kašeru neatbalstām !Viņi kopš agras bērnības zin ka vērtība ir ģimene-mamma,tētis un bērni-slimie peģiki pat ja viņiem atļauj adoptēt bērnus ( kas ir pilnīgi nepareizi ) nav un nebūs ģimene!!!Es cik varēšu pasargāšu viņus no slimās liberastijas ,melīgās valdības un mācīsu domāt pareizi!Viņi sauc nēģeri par nēģeri nevis par kautkādu tur afro...Zilos viņi uzskata par slimiem-vēl nav pienācis laiks mācīt saukt īstajā vardā-pidari,bet pienāks un sauks un sitīs ja viņu bērnu priekšā 2 zilie uz ielas bučosies-bērniem tas nav jāredz !

 • -3
  vajag Pirms 3 nedēļām

  Kāpēc Jūs man te abi cenšaties uzspiest savu tradicionālo novecojušo ģimenes modeli. Visiem vienalga ar ko Jūs guļat. Nevajag ar to dižoties ka vīrusa laikā ceļo apkārt apdraudot apkārtējos, statistika nemelo

 • -2
  vajag Pirms 3 nedēļām

  Par dzimumu spektru, cilvēktiesībām seksualitātēm būtu skolā jāmāca jo ātrāk jo labāk, savādāk ielaiž tad izaug tādi, kas ceļo un tā pat nemācās. Tad valdību vajag atlaiJST, tad pandēmijas neatdzīst, tad demokrātija nepatīk

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām

  Boļševiki komunisti arī murgoja 'vajag' līdzīgas blēņas par atteikšanos no normālas ģimenes, sabiedrības radikālu pārveidi u.c. bezdievju murgus, līdz kamēr tās soli pa solim tika aizslaucītas vēstures mēslainē kopā ar boļševikiem.
  Ko gan iedomā tautas, kas sazverējušās, un ciltis prāto tukšu vien? Sastājušies pasaules ķēniņi, vadoņi sadevušies kopā pret Kungu un viņa svaidīto: nomauksim viņu jūgu un nometīsim viņu virves! Kas debesīs sēž, pasmejas, Kungs izzobo tos, tad uzrunā tos savās dusmās un savā niknumā iztrūcina.

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 3 nedēļām

  Kas debesīs sēž, pasmejas. Vai nav skaisti pateikts:?)

 • 0
  nomaļnieks Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Bērnu izolācijas materiāli ir pieejami saimniecības preču veikalos(pārtikas plēve), kā arī būvmateriālu veikalos(akmens vate, cements utt.).
  Par netradicionālo, kā anekdotē: gejs aiziet pie proktologa un saka, ka pēc vētrainas nakts pakaļa sāp. Šis paskatās - jāšuj pakaļa ciet un piedevām vēl
  izraksta caurejas zāles - gejs neizpratnē. Kam tas? Ārsts atbild: lai tu zinātu, kam pakaļa paredzēta.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: