Ar Latvijas Universitātes (LU) fonda atbalstu ik gadu ap 100 talantīgāko studentu saņem stipendijas, kas palīdz jauniešiem doties pretim jauniem panākumiem. Jau vairākus gadus atbalstu saņēmušas arī divas LU studentes no Ventspils puses - Līva Kukle un Marija Samoviča.

Angļu filoloģe Līva un molekulārbioloģe Marija savulaik bija klasesbiedrenes, līdz 2015. gadā pabeidza Ventspils 1. ģimnāziju. Abu ceļš veda uz Latvijas Universitāti, kur vēl joprojām turpina maģistrantūras studijas.

Ventspilniece Līva Kukle studē LU Humanitāro zinātņu fakultātē. Šajā akadēmiskajā gadā Līva saņem atbalstu jau ceturto gadus pēc kārtas. Apliecinot sevi kā spējīgu, centīgu un sabiedriski aktīvu humanitāro zinātņu studenti, Līva ieguvusi Ernesta Felsberga piemiņas stipendiju. Tā radīta 1999. gadā, tā godinot LU pirmo vēlēto rektoru prof. Ernestu Felsbergu (1866-1928) un viņa devumu gan nacionālās universitātes izveidē, gan humanitāro zinātņu uzplaukumā. ''Stipendijas iegūšana man dod drošības sajūtu ikdienā, kā arī apziņu, ka kāds novērtē tavus centienus. Stipendija ir arī atskaites punkts, kas palīdz uzturēt motivāciju visa gada garumā,'' atzīst Līva Kukle.

Kā stāsta pati stipendiāte, viņa ir aizrautīga, cenšas paplašināt redzesloku lasot, ceļojot, domājot. Līva ir debatējusi, vadījusi dažādas diskusijas un pasākumus, raksta grāmatu recenzijas, turklāt paralēli studijām ir arī radio NABA raidījuma "Studentu pietura" vadītāja. Viņa ir sapņotāja, bet vienmēr ar nelielu skepses graudiņu. Līva dzīvē liela nozīme mūzikai.

Mērķtiecīga, aizrautīga, zinātkāra un ambicioza – tā var raksturot četrkārtējo LU fonda stipendiāti Mariju Samoviču no Zūrām. Viņa studē LU Bioloģijas fakultātē un uzskata, ka jebkurā nozarē un pozīcijā izcils darbinieks būs tāds, kurš godprātīgi izturēsies pret saviem pienākumiem un apkārtējiem. Marija ir viena no četriem studentiem, kas šajā studiju gadā pirmoreiz saņēmusi Izcilības stipendiju bioinformātikā. Kopš 2019. gada mecenāts ''Mikrotīkls'' sniedz ieguldījumu topošo bioinformātikas speciālistu akadēmiskajā izaugsmē un nozares attīstībā Latvijā.

''Stipendijas iegūšana galvenokārt ir atzinība par jau sasniegto un padarīto, kā arī ticība manam nākotnes potenciālam, par ko man ir liels gandarījums un esmu ļoti pateicīga LU fondam,'' komentē Marija Samoviča. Stipendiāte akcentē, ka novērtējums no universitātes puses kalpo kā papildus motivācija sasniegt vairāk un veiksmīgi veidot savu iecerēto nākotni zinātnē. ''Stipendija, protams, ir milzīgs atbalsts, kas ļauj ne vien nodrošināt savas ikdienas nepieciešamības, bet arī papildus izglītoties un īstenot vienreizīgas pieredzes - doties uz kursiem, apmaiņām un konferencēm,'' tā ieguvumos dalās molekulārbioloģe Marija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: