No 6. aprīļa televīzijas kanāli "ReTV" un "Sportacentrs.com" pārraidīs izglītojamajiem paredzētu saturu un kļūs par izglītojošiem kanāliem "Tava klase", informēja izglītības ministre Ilga Šuplinska.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pavēstīja, ka no 6. aprīļa līdz 29. maijam darbadienās no plkst.9 līdz 13.40 kanālā "ReTV" tiks pārraidītas mācību stundas 1.- 4. klašu skolēniem, bet kanālā "Sportacentrs.com TV" no plkst.9 līdz 16.40 - mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12. klašu skolēniem.

Ministre uzskata, ka šādu kanālu ieviešana ļaus jaunāko klašu skolēniem radīt klātbūtnes efektu, kā arī dažādot un atvieglot skolotājiem mācību procesa sagatavošanu, bet vecākiem dos noteiktu atbalstu, jo bērni mācību procesā būs iesaistīti ar televizora starpniecību, līdz ar to viedierīces būs pieejamākas pārējiem ģimenes locekļiem.

Ministre informēja, ka šī projekta satura sagatavošanai un raidīšanai divu mēnešu laikā tiks iztērēti 365 208 eiro. Puse finansējuma paredzēta skolotājiem, kas sagatavos oriģinālo saturu.

Vaicāta, kā tieši plānota mācību norise, ministre skaidroja, ka kanāla darbība struktūra būs līdzīga stundu grafikam. Katru dienu plānots iesākt ar ievadu, ko iecerēts darīt dienas garumā, un katrai klasei būs savs laiks atvēlēts. Šuplinska informēja, ka audiovizuālais materiāls atgādinās klasi un viena nodarbība ilgs 20 minūtes.

Pēc ministres paustā, akcents tiks likts uz matemātiku, latviešu valodu, kā arī svešvalodu, mākslas un IT jomas priekšmetiem. Kanālā uzmanība tikšot veltīta arī interešu izglītībai, proti, bērni varēs sportot, kopīgi dejot, atcerēties dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī iemācīties un apgūt jaunas prasmes.

Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas.

Ministre atzina, ka aptauja par televizoru un virszemes televīzijas pieejamību skolēniem netiks veikta - katra pašvaldība zinot savu situāciju. Politiķe atzīmēja, ka izglītojošie kanāli būs skatāmi arī tiešsaistē un interneta arhīvā.

Ministrijā uzsvēra, ka projekts "Tava klase" risinās vairākas būtiskas problēmas, kas identificētas pirmajā attālināto mācību nedēļā. Viena no tām - nepieciešamība pēc kvalitatīvas mācību vides 1.-6. klašu skolēniem, kas, pēc ekspertu teiktā, nevar apgūt tik lielu mācību vielas apjomu patstāvīgi.

IZM domā, ka projekts atvieglošot attālināto mācību procesu ģimenēs, kurās ir vairāki skolēni, jo virszemes TV pārklājums ir 97% valsts teritorijas.

Šuplinska norādīja, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē taps izglītojošs kanāls "Tava klase", kas tapis, pateicoties biedrībai "Vecāki par labāku izglītību" un citiem sadarbības partneriem.

Šādu inovatīvu pieeju, veidojot mācību kanālus ārkārtas situācijā, nodrošinot attālinātās mācības, izmanto arī vairākās citās Eiropas valstīs, piemēram, Čehijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Jau ziņots, ka līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: