Augstskolā norisinājās kosmosa skola “Stratosfēras zondes izstrāde un palaišana”. Vasaras skolu apmeklēja 18 jaunieši vecumā no 12 līdz 15 gadiem.

Jaunieši strādāja grupās un katru dienu aktīvi darbojās, lai vasaras skolas noslēgumā varētu palaist stratosfēras zondes. Zondes bija plānots palaist stratosfērā 3. augustā, bet nevēlamu laika apstākļu dēļ baloni gaisā tika palaisti 7. augustā no Ventspils lidostas. Sekojot balonu raidītajām koordinātēm, jaunieši kopā ar pasniedzējiem devās uz Kandavas novadu, kur palaistie baloni nolaidās atpakaļ uz zemes.

Zondes piezemējās Kandavas novada Zemītes pagastā, kas ir 133 km no Ventspils. Visas zondes nosēdās ļoti tuvu paredzētajai vietai. Divas zondes nolaidās laukā, bet divas aizķērās kokos. Zondes kokos atradās diezgan tuvu zemei, tāpēc nebija grūtību tās noņemt.

Pēc nolasītajiem datiem tika noteikts, ka baloni bija pacēlušies 30 km augstumā – augstāk, nekā sākumā bija cerēts. Baloniem klāt bija pievienotas arī videokameras, kas nofilmēja visu balonu lidošanas ceļu.

Kosmosa skolas galvenie organizatori ir gandarīti, ka skoliņa noritēja veiksmīgi, jaunieši bija ieinteresēti strādāt un kopā veidot kosmosa zondes. Nākamgad ir plānots vēlreiz īstenot līdzīgu projektu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: