Tēma: VeA

 • Ventspils Augstskola saņem EMT kvalitātes zīmi 0

  Ventspils Augstskolas profesionālā maģistra studiju programma “Lietišķo tekstu tulkošana” ir akreditēta dalībai Eiropas Komisijas organizētajā sadarbības tīklā “Eiropas maģistrs tulkošanā” (EMT), kas apliecina atbilstību starptautiski atzītiem kvalitātes standartiem tulkotāju sagatavošanā.

 • VeA – daļa no CERN superdatoru tīkla 2

  Latvija ir kļuvusi par daļu no pasaules augstas veiktspējas skaitļošanas infrastruktūras kopienas, jo ir pievienojusies Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) superdatoru tīklam. Turpmāk liela apjoma zinātnes datu apstrāde notiks arī Latvijā, ko palīdzēs īstenot Ventspils Augstskolas (VeA) un Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra pētnieki.

 • No stažēšanās Eiropas Kosmosa aģentūrā atgriezies VeA students 0

  Ventspils Augstskolas profesionālas bakalaura studiju programmas “Elektronikas inženierija” students Rodrigo Laurinovičs ir pirmais students no Latvijas, kurš ieguva iespēju stažēties Eiropas Kosmosa aģentūrā. Rodrigo uz Vāciju devās 2022. gada martā un nesen ir atgriezies Latvijā, lai turpinātu studijas.

 • Rafaels Martins Kalvo saņem Kultūras ministrijas Atzinības rakstu 0

  Dzejnieks, tulkotājs un Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes docētājs Rafaels Martins Kalvo saņēma Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūras tulkošanā un popularizēšanā spāņu valodā lasošajās valstīs, tostarp pārstāvot Latviju Eiropas Savienības viesu valsts programmā Gvadalaharas grāmatu tirgū Meksikā.

 • Intervija ar Lieni Reseli. Augstskolā ir gaiša, uz izaugsmi vērsta vide 0

  Ventspils Augstskolas bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studente un absolvente, sekretāre Ekonomikas un pārvaldības fakultātē, vēlāk – mācību daļas vadītāja, projektu vadītāja Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne – tā līdz šim vijies Lienes Reseles ceļš, kas jau kopš laika gala ir apzināta un mērķtiecīga izvēle.

 • Noskaidrots VeA profesora Klausa stipendijas 10. jubilejas laureāts 0

  Šogad, desmito gadu pēc kārtas, Ventspils Augstskolas (VeA) studējošajiem bija iespēja pieteikties profesora Andra Klausa stipendijai. Stipendijas dibinātājs un mecenāts ir VeA absolvents, šobrīd veiksmīgs uzņēmējs, Mārtiņš Lauva.

 • VeA notiks bezmaksas pasākums vidusskolēniem 0

  Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti sadarbībā ar Ventspils Izglītības pārvaldi aicina aktīvos, zinātkāros un uzņēmīgos vidusskolēnus pieteikties divu dienu pasākumam “Ventspils Jauno uzņēmēju skola”.

 • Pieaugušie varēs iepazīties ar izglītības iespējām 0

  No 8. līdz 12. aprīlim Kurzemes reģiona pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatori aicina ikvienu piedalīties pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē” aktivitātēs. Dažāda formātu pasākumos iedzīvotājiem būs iespēja iepazīt pieaugušo izglītības daudzveidību Kurzemes reģiona pašvaldībās un apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

 • Atbalstīti četri projekti VeA studentiem 0

  NoslēgusiesVentspils jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvās atpūtas veicināšanas 2024. gada projektu finansēšanas konkursa apakšprogramma “Atbalsts Ventspils Augstskolas studentiem un studentu organizācijām”. Tajā atbalstīti visi četri iesniegtie projekti par kopējo summu 2409 EUR.

 • VeA organizē donoru dienu 1

  13. februārī no plkst. 10.00 Ventspils Augstskolas (VeA) Studentu atpūtas telpā (D0) ikvienam būs iespēja paveikt labu darbiņu un noziedot asinis. Ziedot aicināts ikviens, ne tikai VeA studējošie un darbinieki.

 • Tiek radīts digitālais pavadonis labākai dzīvei 0

  Trīs augstskolu – Ventspils Augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas- kopradītā emociju regulēšanas lietotne EMORI 2023. gada nogalē ieguva prestižo “Red Dot Design Award”. Izmantojot šo lietotni, tika veikts pilotpētījums, kurā piedalījās aptuveni 70 cilvēki, kas mēneša garumā izmantoja šo emociju dienasgrāmatu.

 • Diskutēs par vēstures faktu atspoguļojumu grāmatā ''Balodiāna'' 0

  Pirmdien, 22. janvārī, plkst.16.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā, notiks grāmatas “Balodiāna” autora, zinātnieka Manfreda Šnepa-Šneppes tikšanās ar vēsturniekiem un citiem interesentiem, lai diskutētu par vēsturiskajiem notikumiem, kas aprakstīti grāmatā.