Tēma: VeA

 • VeA organizē donoru dienu 1

  13. februārī no plkst. 10.00 Ventspils Augstskolas (VeA) Studentu atpūtas telpā (D0) ikvienam būs iespēja paveikt labu darbiņu un noziedot asinis. Ziedot aicināts ikviens, ne tikai VeA studējošie un darbinieki.

 • Tiek radīts digitālais pavadonis labākai dzīvei 0

  Trīs augstskolu – Ventspils Augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas- kopradītā emociju regulēšanas lietotne EMORI 2023. gada nogalē ieguva prestižo “Red Dot Design Award”. Izmantojot šo lietotni, tika veikts pilotpētījums, kurā piedalījās aptuveni 70 cilvēki, kas mēneša garumā izmantoja šo emociju dienasgrāmatu.

 • Diskutēs par vēstures faktu atspoguļojumu grāmatā ''Balodiāna'' 0

  Pirmdien, 22. janvārī, plkst.16.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā, notiks grāmatas “Balodiāna” autora, zinātnieka Manfreda Šnepa-Šneppes tikšanās ar vēsturniekiem un citiem interesentiem, lai diskutētu par vēsturiskajiem notikumiem, kas aprakstīti grāmatā.

 • Noslēdzies alternatīvo degvielu hakatons 2

  Decembra sākumā Ventspilī un digitāli, ar saukli “Sail into a sustainable future”, norisinājās pasākums “Alternative Fuel Hackathon”, kurā tika risināti svarīgi enerģētikas un ostu nozares jautājumi, akcentējot energoefektivitāti, degvielas izmantošanu un digitalizāciju.

 • Izsludina jauniešu un VeA projektu konkursu 0

  Kultūras centrs izsludina Ventspils valstspilsētas jauniešu brīvā laika pavadīšanas un aktīvās atpūtas veicināšanas projektu finansēšanas konkursa un tā apakšprogrammas “Atbalsts Ventspils Augstskolas studentiem un studentu organizācijām” 2024. gada I kārtas.

 • VATP komanda izveido mūzikas instrumentu (VIDEO) 1

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) mazā granta komanda “Maizes galds” nokļuva starp projekta “MaKE IT” 3. cikla noslēguma divām uzvarētājkomandām, saņemot 2000 EUR naudas balvu. Komanda projekta ietvaros attīstīja ideju, izveidojot mūzikas instrumentu – MIDI kontrolieri.

 • Piedalījās starptautiskajā zinātniskajā konferencē 0

  Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes asociētais profesors un vadošais pētnieks Jānis Veckrācis 20. oktobrī Rīgā piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja rīkotājā starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Valoda un vara”, kurā piedalījās pētnieki no Latvijas, Ukrainas, Igaunijas un Lietuvas.

 • Rada jaunu laikapstākļu prognožu modeli 0

  Kristofers Volkovs pārstāvēja Ventspils Augstskolu (VeA) Turcijā Stambulā 7. starptautiskajā konferencē par progresu mākslīgā intelekta jomā (The 7th International Conference on Advances in Artificial Intelligence), prezentējot pētījumu par mašīnmācības modeļa arhitektūru, ar kuru iespējams prognozēt laikapstākļus.

 • Skolēni aicināti kļūt par STEM kluba biedriem 2

  Ventspils Augstskolā trīs reizes nedēļā – pirmdienās, trešdienās un piektdienās – notiek STEM kluba nodarbības, kur ikviens 8.-12. klašu skolēns, kuram interesē tehnoloģijas, var smelties jaunas zināšanas elektronikā, programmēšanā, fizikā un matemātikā, to visu mācoties praktiski, veidojot dažādus projektus.

 • Augstskolā pasniedz stipendijas izcilākajiem studentiem IKT jomā 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš un Ventspils Augstskolas (VeA) studiju prorektore Una Libkovska svinīgi pasniedza stipendijas desmit VeA studentiem par izcilību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā.

 • Palielina stipendijas izciliem VeA IKT jomas studentiem 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu palielināt stipendijas apmēru par izcilību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, kas nu jau sesto gadu tiek piešķirtas desmit talantīgākajiem Ventspils Augstskolas (VeA) studentiem.

 • Skolēnus aicina uz nodarbībām ''Vārdnīcai pa pēdām'' 0

  Ventspils Augstskola (VeA) aicina 5.-9. un 10.-12. klašu skolēnus pieteikties nodarbībām “Vārdnīcai pa pēdām” VeA telpās. Skolēniem interesantā veidā tiks pastāstīta informācija par vārdnīcu izstrādi Latvijā, tiks dota iespēja pašiem izmēģināt roku un prātu to tapšanā.

 • VeA rakstīs IX pasaules diktātu latviešu valodā 0

  Šogad pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies sestdienā, 14. oktobrī, plkst. 12.15. Šī būs jau devītā diktāta norises reize. Lai piedalītos diktātā klātienē, iepriekš ir jāreģistrējas vietnē raksti.org, kur varēs izvēlēties vienu no 16 rakstīšanas vietām 11 Latvijas pilsētās – arī Ventspili.

 • VeA studenti ieguvuši tiesības rīkot NASA Space Apps Challenge 0

  Ventspils Augstskolas studiju programmas “Jaunuzņēmumu vadība” studenti ieguvuši tiesības rīkot prestižo NASA Space Apps Challenge hakatonu, kas norisināsies no 6.-8. oktobrim Ventspilī. Šogad dalībnieki tiek aicināti piedalīties hakatonā sev ērtā formātā – klātienē vai tiešsaistē.