Vecākā Ventspils novada iedzīvotāja Lūcija Tomkalne ir sagaidījusi 104. dzimšanas dienu. Svētkos viņu sveica pašvaldības pārstāvji, attāli radi un mācītājs, jo ilgdzīvotāja vienmēr cieši turējusies pie Dieva.

Vecumdienas Lūcija Tomkalne pavada sociālās aprūpes centrā Usmas pagastā. Viņa ir guloša, bet prāts aizvien ir skaidrs. Lūcija pazīst cilvēkus un klusā balsī sarunājas ar viņiem. "Es nevaru pateikt, kāds ir mana ilgā mūža noslēpums, bet nedomāju, ka tas ir noslēpums, – tas ir Dieva pirksts! Mamma vienmēr teica, ka ne mats nenokrīt bez Viņa ziņas."

Pirms 104 gadiem 12. augustā Mades un Ādama ģimenē Ugālē pasaulē nāca Zaļkalnu vienīgais bērns – meitiņa Lūcija. Viņas vecāki bija ticīgu ļaužu, tādēļ vakaros, kad mazā devās pie miera, mamma dziedāja kristīgas dziesmas. Savu bērnību un jaunību Lūcija raksturo kā laimīgu. Viņai bija brīnišķīgs dzīvesbiedrs Kārlis, ar kuru kopā pavadīts 51 gads. Pirms 32 gadiem vīrs aizsaukts mūžībā, viņš atdusas Usmas kapos līdzās savam vectēvam. Lūcijas un vīra sirdi ļoti sāpināja dēliņa pāragrā aiziešana, puisēns nodzīvoja vien piecus gadus. Neraugoties uz dažādiem pārbaudījumiem, ilgdzīvotāja vienmēr bijusi uzticīga Dievam un kalpojusi Viņam Ugāles evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Mācītājs Jānis Kalniņš no savas draudzes locekles mācījies ticības pazemību, paļāvību un pacietību.

Ventspils novada pašvaldība svētkos Lūcijai Tomkalnei dāvināja 200 eiro. Tos ilgdzīvotāji saņem, kad sasniegti simts gadi, un katrā nākamajā dzimšanas dienā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

 • 0
  Matīss 15.08.2018, 14:48:29

  Kamēr Tev sirds ir saule,
  Tu nebūsi dzīvē lieks.
  Kamēr vien Tevī ir saule,
  Mūžš Tevi nesalieks.
  Uz veselību!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: