Rīgā t/c Domina Shopping biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija organizēja gadatirgu Cits Bazārs, kurā piedalījās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas, tostarp arī 10 skolēnu mācību uzņēmumi no Ventspils.

Gadatirgus ir ne tikai iespēja satikt pircējus un tirgoties, bet arī savas biznesa idejas prezentēt žūrijai un cīnīties par balvām dažādās tematiskajās nominācijās. Šajā reizē vislabāk no ventspilniekiem veicās Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumam “BVL” (konsultante Anita Jozus).

Skolēnu mācību uzņēmumu “BVL” dibinājušas trīs 7. klases skolnieces (Aleksandra Ķergalve, Estere Lauska, Jiaji Liana) un viņu ražotā prece ir bērnu un jauniešu vidū populārais slaims – elastīga masa rotaļām vai stresa noņemšanai. Uzņēmums pamatskolu grupā saņēma balvu par komunikāciju sociālajos tīklos, kā arī balvu nominācijā “Komerciālākais produkts”. Un par komerciālo veiksmi liecina fakts, ka tirdziņā uzņēmums pārdeva necerēti daudz – ap 100 preču.

Jāatzīmē arī, ka nominācijai “Inovatīvais produkts” tika izvirzīts Ventspils 2. vidusskolas mācību uzņēmums “Meistars”, kur jaunieši no lietotām māla pudelēm ražo vāzes un svečturus, tomēr šoreiz tas balvu neieguva.

Šajā tirdziņā iespēja piedalīties bija 10 uzņēmumiem no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vidusskolas un Jaunrades nama. Bet kopā Junior Achievement Latvija skolēnu mācību uzņēmumu programmā ar pašvaldības atbalstu Ventspilī šajā mācību gadā darbojas 40 uzņēmumi, tajā skaitā arī Ventspils 4. vidusskolā, 6. vidusskolā un 2. pamatskolā.

Dalība mācību uzņēmumu programmā skolēniem ir neatkārtojama pieredze, jo caur radošām izpausmēm, veiksmēm un neveiksmēm skolēni attīsta radošo domāšanu, būt pastāvīgiem un izprast uzņēmuma radīšanas principus. Skolēnu mācību uzņēmumus Ventspilī vienuviet varēs sastapt maijā, kad notiks šajā mācību gadā jau trešais pilsētas līmeņa tirdziņš.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -2
  Ieva 13.03.2018, 18:51:08

  Mana radu meitene piedalījās šajā tirdziņā. 9 stundas uz kājām! Nākamajā dienā kājas sāpīgas, sapampušas. Sēdēt nedrīkst, aiziet nekur nevar, jo komisija staigā, vērtē. Un viņai jau gandrīz 18 gadu, bet redzu, ka tur bija daudz jaunāki bērni! Kā ar Darba likuma normu ievērošanu, kas ierobežo darba stundu skaitu nepilngadīgiem bērniem?

 • 0
  Tīna 13.03.2018, 20:30:10

  Stendos jau darbojas paši jaunie uzņēmēji un iznāk, ka paši arī sevi nodarbina.

 • 0
  krusttēvs vilhelms 14.03.2018, 08:23:37

  Jāpieradina ķermenīts pie slodzes, nevajag augstpapēžu kurpes vilkt , jādarbojas. apsveicami,katrā ziņā.

 • -1
  Nif nifs 14.03.2018, 12:08:57

  Kur tu mūsdienu jaunietēm redzi kājās augstpapēžu kurpes! Nesmīdini, plikas potītes varbūt redzēsi salā, bet ne augstpapēdenes.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: