Lai pilnveidotu Ventspils pašvaldības publisko infrastruktūru Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu nodrošināt pieejamību un aprīkojumu jaunai Būšnieku ezera peldvietai Talsu ielā iepretim Briežu dārzam.

Jaunu Būšnieku ezera peldvietu paredzēts izveidot, Ventspils Komunālai pārvaldei piedaloties projektā Nr. EE-LV00043 “Pieejamu tūrisma maršrutu attīstība” (“Access Routes”) Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2021.–2027. gadam 1. uzsaukuma projektu konkursa ietvaros “Pieejamu tūrisma maršrutu attīstība”.

Projektu plānots īstenot, lai nodrošinātu Būšnieku ezera dabas vērtību saglabāšanu, uzlabotu tā pieejamību un nodrošinātu iespēju Būšnieku ezera takas apmeklētājiem ar kustību ierobežojumiem piekļūt ezeram visā tā apkārtnē. Projekta ietvaros tiks ierīkotas inovatīvas pieejas peldvietai pie Talsu ielas, iepretim Briežu dārzam. Plānots izbūvēt grants seguma apvienoto gājēju ceļu un veloceļu, laipu ezerā, izvietot taktilas putnu figūras, pārģērbšanās kabīni un informācijas stendu.

Projekta vadošais partneris ir Kurzemes plānošanas reģions, savukārt, Ventspils Komunālā pārvalde plāno piedalīties projektā kā Būšnieku ezera pieejamības pilnveidošanas aktivitāšu īstenošanas koordinators.

Projekta ieceri īsteno atbilstoši Ventspils valstspilsētas pašvaldības investīciju plānam 2021.–2027. gadam, kas apstiprināts ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes 2023. gada 14. septembra lēmumu Nr. 166 “Par grozījumiem Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes 2022. gada 17. novembra lēmumā Nr. 202 “Par Ventspils valstspilsētas pašvaldības un Ventspils novada pašvaldības kopīgo plānošanas dokumentu apstiprināšanu””.

Projekta īstenošanai Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu attiecināmās izmaksas ir 64 000 EUR. Valsts budžeta finansējums no Projekta attiecināmajām izmaksām ir 16 000 EUR. Pašvaldības finansējums neattiecināmo izmaksu segšanai ir ne vairāk kā 3 494 EUR. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 83 494 EUR.

Projekta īstenošanas periods plānots no 2024. gada līdz 2025. gadam.

Lasi vēl

Komentāri (13)

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 1 mēnesi

  Laime,ka vismaz pretējam ezera krastam klāt neķersies.Tur tā peldvieta maza,toties nesamaitāta ar t.s. "labiekārtošanu".Viss dabiski,var gan uzpīpēt,gan kādu dzērienu iebaudīt,nebaidoties,ka kāds varētu izsaukt pašvaldības kruķus...

 • 0
  Tā nu ir Pirms 1 mēnesi

  ...nesapriecājies par agru...! Gan jau kādubaltdieniņu, arī tam krastam ''pieķersies'' un arīdzan to ''LABIEKĀRTOS''!!! Vai tad neesi vēl pamanījis, ka pēdējā laikā, mūsu ''pilsētā ar rītdienu'', pēc dažu jūŗasielas kantoreļa darboņu ''nolēmumiem+sabiedrības apspriešanām u.t.t.'', daudzas vietas tikušas un TIKS ''LABIEKĀRTOTAS''... (lasi, izbojātas!) + vēl stihiskā koku izzāģēšana...! Tāļu nav jāmeklē... . Kur tik kāds zaļāks stūrītis..., tā tūlīt ''jāmodernizē...''!!!
  ...tas pats Reņķudārzs... . Cerams, ka veselais saprāts uzvarēs un to vismaz nesacūkos...!!! Kautgan... cerība muļķu mierinājums...

 • -6
  Kristiāna Pirms 4 nedēļām

  jums nu dien ir alkohola problēmas, un mājinieki acīm redzot ar to cīnās, ja jums tik ļoti vajag kur dzerstīties ārpus mājas, kādos krūmos. Tilta dārzā "krūmi atņemti", kur dzert. Tagad ezera labiekārtojums traucē iedzert...

 • -1
  Kurzemnieks - Pirms 4 nedēļām

  >>Kristiāna
  "mājinieki acīm redzot ar to cīnās"
  Var būt arī cits variants,kad dzeramā nav vesels spainis un mājinieki-tās būs "liekas rīkles",kam arī vajadzēs.
  Tilta dārzā bija tas pats variants-tur tu,cilvēks,varēji pēc darba izdzert savu 05 pudelīti mierīgi,bez līdzdalībniekiem un iet mājās,jo,kas gan no pusstopa ko dzert divim trijiem.

 • 0
  Tā nu ir Pirms 1 mēnesi

  Būtu labāk nobeiguši to projektu, pretim jūŗas darbnīcām, t.i. pastaigu promenādē pie bojām. Tur taču arī bij nodoms uzstādīt vēl ostas ceļamkrānu, kuŗā varēs uzkāpt, un paskatīties no augšas, t.i. operatora kabīnes, kā tiek krauti kuģi...!? Tādus skatus ikdienā neredzēt. Ļoti interesants projekts, gan tūristiem gan pašiem vietējiem. TAČU!
  Visss izdzisa kā svece. Tas ceļamkrāns VĒL TAGATS, ostas importa rajonā, iepretim prāmju terminālim, žēlīgi un pacietīgi gaida savu kārtu, ka VARBŪT KĀDREIZ tam būs lemts būt noderīgam, un vecumdienās, to restaurējot, tas varēs priecēt tūristus u.c. apmeklētājus... BET!!!
  Cik var noprast, pilsētai naudas nafff un nibūs!!!

 • -1
  ventspilnieks 36,7 Pirms 1 mēnesi

  Nevaig tur nevien klam. Tev tie kuģ sapņos rādas, īstenībā tur nevien nav :D

 • 0
  Covid 19-24.ventspils.lv Pirms 1 mēnesi

  Par to ceļamkrānu-cik saprotu,tur kādreiz esot bijusi situācija ar diviem lembergiem.Lembergs no Brīvostas gribējis notirgot to krānu tam otram lembergam-no Domes.Pēc tam,kad no Brīvostas siles tie treknie,noēdušies domnieki patriekti,viss esot apstājies.

 • -5
  Kristiāna Pirms 4 nedēļām

  Brīvosta jau tam celtnim uzskrūvēja smuku ciparu. Tā kā ar kravām vairs nepelna, viņi tagad mēģina pelnīt ar veco celtņu iztirgošanu!

 • 0
  juris700 Pirms 1 mēnesi

  Cien.kom pārvalde...jūsu tekst-Auto stāvlaukuma būvniecība nav paredzēta, jo tā izbūvei nepieciešams ievērojams finansējums.
  Lūdzu komentēt...kur kad kas-lasieit paši savas atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem arī tad ja jums tie neērti

 • -6
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" Pirms 1 mēnesi

  Svarīgi ir pievērst uzmanību projekta finansēšanas avotam. Projekta īstenošanai izmanto Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus - 64 000 EUR. Valsts budžeta finansējums ir 16 000 EUR. Pašvaldības finansējums ir tikai 3 494 EUR.

 • 0
  juris700 Pirms 1 mēnesi

  Vkp tātad jūsu izstumtos projektus,,,malacis kurš to panāca,,vairāk intresē kā iedzīvotāju intreses!?ideāli

 • 0
  juris700 Pirms 1 mēnesi

  Un vēl jautājums VLK...par ko tiek dots EU finansējums un valsts līdzfinējums,kādi % likmes atdošanā-tik nesakat ka viss pa baltu velti....

 • -5
  Kristiāna Pirms 4 nedēļām

  Projektu finansējums ir finansējums, ne aizdevums. Projektiem, katram ir savas prasības un mērķi. Ir projekti, kuru mērķis ir uzlabot vides pieejamību, ir kur veicināt veselīgu dzīvesveidu. tie jūsu "%" jeb realitātē projekta prasības ir nodrošināt to projekta uzdevumu, piemēram, vides pieejamību.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: