Tēma: Vide

 • Savāktas vairāk nekā 12 tonnas tekstila 0

  Pateicoties Ventspils pilsētas un novada iedzīvotāju interesei šķirot tekstilu, pirmo nepilnu divu mēnešu laikā, kopš būtiski paplašinātas tekstilmateriālu šķirošanas iespējas, savāktas jau 12,3 tonnas šķirošanai derīgu tekstila izstrādājumu.

 • Norisināsies enerģijas jautājumiem veltīts pasākums 2

  Ventspils Valstspilsētas pašvaldība un Ventspils Brīvostas pārvalde sadarbībā ar biedrību “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” 10. novembrī no pl. 10.00 Ventspilī, zinātnes centra “VIZIUM” telpās īsteno viziumināru “Atjaunīgā enerģija Latvijas ekonomikai. Vai saules un vēja parki Latvijā samazinās maksājumus par elektrību?”.

 • ''Zaļā misija'' īstenos jaunu aktivitāti – Klimata darbnīcas 0

  10. novembrī plkst. 16.00 Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) kampaņas “Zaļā misija” ietvaros organizēs bezmaksas Klimata darbnīcu un aicina tai pieteikties ikvienu. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta ŠEIT!

 • Ventspils vides sanācijas projektā notiek pieredzes apmaiņa ar Norvēģijas partneri 0

  Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) vadītājā vides attīrīšanas projektā liela loma ir ne tikai pašiem sanācijas darbiem, kuru rezultātā Ventspils grunts tiks atbrīvota no vēsturiska naftas piesārņojuma, bet arī pieredzes apmaiņai ar ārvalstu speciālistiem kā vides projektu īstenošanas, tā sabiedrības izglītošanas jomā.

 • Atsākas ''Zaļā misija'' klimata nodarbības 0

  Sākot no 15. septembra pirmdienās un piektdienās Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Nākotnes klasē notiks bezmaksas interaktīvās nodarbības, kuru laikā ar dažādu digitālo rīku palīdzību būs iespēja uzzināt vairāk par tik aktuālo tēmu – klimata pārmaiņām un vides aizsardzību.

 • Ekoskolās rūpes par vidi kļūst par ikdienas nepieciešamību 1

  Kamēr Ventspils pludmalē jau 25 gadus pēc kārtas plīvo Zilais karogs, vairāku Ventspils izglītības iestāžu pagalmos plīvo Zaļais ekoskolu karogs. Abi atgādina par vides jautājumu aktualitāti un to, cik svarīgi mācīties rūpēties par vidi jau no bērnības.

 • Zaļā ekspedīcija vērsīs uzmanību jūras piesārņojumu problemātikai 0

  No 12. jūlija līdz 10. augustam šogad atkal norisināsies kampaņas “Mana jūra” ietvaros organizētā Zaļā ekspedīcija, kuras laikā ekspedīcijas komanda kopā ar gadu laikā iegūtiem domubiedriem un jauniem interesentiem mēneša laikā mēros visu Latvijas piekrasti.

 • Klimata nodarbībās piedalījušies vairāk nekā 400 dalībnieku 0

  Laikā no 2023. gada 10. aprīļa līdz 26. maijam Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Nākotnes klasē norisinājās interaktīvās klimata nodarbības, savukārt, 28. maijā ''Zaļā misija'' komanda piedalījās Bērnu svētkos, organizējot darbnīcas.

 • Nedēļas nogale aizvadīta aktīvi talkojot 0

  22. aprīlī Ventspilī bija aktīva talkas diena, pulcējot ventspilniekus un pilsētas viesus gan tradicionālā koku stādīšanas talkā, gan arī Lielajā talkā 2023, ieguldot vērienīgu darbu savas apkārtnes sakopšanā un apzaļumošanā.

 • Var pieteikties klimata nodarbībām 3

  Sākot no 10. aprīļa Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Nākotnes klasē norisināsies klimata nodarbības, kuru laikā interaktīvā veidā ar dažādu digitālo rīku palīdzību būs iespēja iemācīties aktuālāko par klimata pārmaiņām un vides aizsardzību.

 • Atklās jauno vides objektu ''LATS'' 15

  Otrdien, 10. janvārī, plkst. 11 Ostas promenādes pilskalnā, līdzās Livonijas ordeņa pilij, svinīgi tiks atklāts laikmetīgās mākslas vides objekts ''LATS'', kas veltīts 2013. gada beigās zaudētās Latvijas valūtas piemiņai – latam.

 • ''Zaļā misija'' dalās ar aprites ekonomikas pamatprincipiem (VIDEO) 0

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kampaņas ''Zaļā misija'' ietvaros izveidojis video interviju ar Ventspils dizaina darbnīcas ''RADE'' vadītāju Emīlu Anškenu, kurš dalījies ar aprites ekonomikas pamatprincipiem un dažādiem praktiskiem piemēriem par to, kā mēs katrs varam samazināt radīto atkritumu daudzumu, veicinot atbildīgu resursu izmantošanu.

 • Nodota nepilna tonna stikla atkritumu 3

  Pagājušās nedēļas nogalē pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' rīkotās stikla savākšanas akcijas laikā Ventspils iedzīvotāji nodeva 970 kilogramus stikla pudeļu, burku un logu stiklu.