Tēma: Vide

 • Zemes stundu atzīmēs arī Ventspilī 2

  Sestdien, 28. martā, no plkst.20.30 līdz plkst.21.30 visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda, kad ikviens tiek aicināts taupīt elektroenerģiju un iestāties pret klimata pārmaiņām, izslēdzot gaismu.

 • Vides inspektoriem darba nav kļuvis mazāk 1

  Arī ārkārtējās situācijas laikā pagājušajā nedēļā Valsts vides dienests (VVD) veicis vairāk nekā 180 pārbaudes, nodrošinot zvejas kontroli iekšējos un Baltijas jūras ūdeņos, kā arī piesārņojuma, atkritumu un zemes dzīļu kontroli visā Latvijā, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

 • Kaitējums videi pēc baržas glābšanas darbiem nav konstatēts 0

  Valsts vides dienesta (VVD) inspektori pēc ogļu pārvadāšanas baržas "Trias" glābšanas operācijas ir apsekojuši piekrastes zonu un konstatējuši, ka videi nav nodarīts kaitējums, informēja VVD biroja administratore Dārta Šešo.

 • Atklās skolēnu vizuālās mākslas izstādi «Cilvēks un folija» 0

  Mākslas skola sadarbībā ar pilsētas domes Vides uzraudzības nodaļu šajā mācību gadā Zilā karoga kustības ietvaros organizēja vizuālās mākslas konkursu ''Cilvēks un folija''. Konkursā piedalījās Ventspils skolu, kā arī profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi.

 • Iestājas pret pārtikas atkritumiem 7

  Pasaulē katru gadu mēslainē tiek izmesta aptuveni viena trešā daļa no visas saražotās pārtikas. Apdomīgi gatavojot, plānojot, pareizi uzglabājot un gudri rīkojoties, katrs var samazināt izšķērdētā ēdiena daudzumu.

 • Izmēģinājums privātmāju iedzīvotājiem 0

  Attīstot atkritumu dalītās vākšanas sistēmu Ventspilī, šogad tika uzsākts pilotprojekts, kurā privātmāju iedzīvotājiem noteiktos rajonos tiek piedāvāts pie mājām novietot atsevišķu konteineru stikla iepakojumam.

 • Motivē piedalīties šķirošanā 2

  Pārstrādei derīgus atkritumus nogādājot Ventspils šķiroto atkritumu savākšanas laukumos, iespējams piedalīties akcijā Vide bez atkritumiem.

 • Apģērbu ziedo labdarībai 3

  Latvijā 51% aptaujāto iedzīvotāju nevajadzīgo apģērbu izvēlas ziedot labdarībai, liecina atkritumu apsaimniekotāja Latvijas Zaļais punkts aptauja.

 • Sabiedrība vēlas paplašinātu depozīta sistēmu 0

  Izskatīšanai Saeimā šonedēļ iesniegti vairāk nekā 10 000 sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv savāktie paraksti par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus.

 • Vides draugi ieguvuši karogu 2

  Vairākas Ventspils un novada izglītības iestādes arī šogad novērtētas par aktīvu darbību vides jomā un tikušas pie starptautiskā Zaļā karoga.