Ventspils Komunālās pārvalde ziņo, ka ir saņemti pirmie zvani par vēja nolauztiem kokiem Ganību ielā 154 un Dzeņu ielā. Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par vētras radītiem postījumiem Komunālajai pārvaldei pa tālruņa nummuru 63624269, vai arī Ventspils Pašvaldības policijas dežūrdaļai - 63680808.

Piektdien rīta pusē stiprākās vēja brāzmas Latvijā bija 26,8 metri sekundē (m/s) Pāvilostā, 27 m/s Liepājas ostā un 32,2 m/s Ventspils ostā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Liepājas galvenajā novērojumu stacijā reģistrētas dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 24 m/s, Liepājas lidostā - līdz 23 m/s, savukārt Ventspils lidostā - līdz 28 m/s.

Kurzemes vidienē un Ziemeļvidzemes piekrastē vējš brāzmās pastiprinājies līdz 20 m/s, Rīgas ziemeļos - līdz 21 m/s, bet valsts lielākajā daļā tā ātrums brāzmās nav pārsniedzis 13-18 m/s.

Tuvākajās stundās vējš sāks pierimt, prognozē sinoptiķi.

Piektdienas rītā Latvijas rietumu un centrālajā daļā gaidāmas vēja brāzmas līdz 20-24 m/s, vietām Kurzemes piekrastē - līdz 25-27 m/s, prognozē LVĢMC, kas attiecīgi izsludinājis dzeltenās un oranžās pakāpes brīdinājumu.

Arī Rīgā izsludināts dzeltenais vēja brīdinājums - ap desmitiem rītā galvaspilsētā gaidāmas vēja brāzmas līdz 20 m/s. Dienvidu vēju nomainīs rietumu, dienvidrietumu vējš.

Līdz ar vēja pastiprināšanos gaidāmi vējuzplūdi, tādēļ Liepājā, Ventspilī un Rīgā izplatīts arī brīdinājums par augstu ūdens līmeni. Kurzemes rietumu piekrastē no rīta gaidāma ūdens paaugstināšanās līdz dzeltenā brīdinājuma līmenim, savukārt galvaspilsētā augstākais ūdens līmenis gaidāms pēcpusdienā un vakarā, kad tas sasniegs 115-130 centimetrus Latvijas augstuma sistēmā.

Starp mākoņiem piektdien parādīsies saule, vietām būs īslaicīgi nokrišņi, bet priekšpusdienā vēl daudzviet līs un snigs, dažviet iespējama arī neliela krusa.

Maksimālā gaisa temperatūra būs +3..+6 grādi. Pēcpusdienā un vakarā vējš pierims.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: