Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu piešķirt finansējumu jauna vides objekta - portālceltņa ''GANZ'' izvietošanai.

Finansējums piešķirts EUR 280 tūkst. apmērā. Šādu lēmumu Ventspils pilsētas dome pieņēma, lai veicinātu industriālā mantojuma saglabāšanu un Ventspils pilsētas tūrisma attīstību, kā arī ņemot vērā to, ka Ventspils brīvostas pārvalde neplāno tālāku jaunajā Ostas ielas promenādes posma labiekārtošanu.

Portālceltnis, kas ir ap 48 metru augsts un 120 tonnas smags 20.gadsimta 60.-70. gados izgatavots portālceltnis, atradīsies jaunajā Ostas ielas promenādes posmā pie Ventas upes, kā to paredzēja sākotnējais projekts.

Aprīlī tika pabeigti Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtītie un finansētie izbūves un labiekārtošanas darbi, kā rezultātā gar Ventas krastu izbūvēts jauns Ostas ielas promenādes posms.

Lasi vēl

Komentāri (29)

 • -7
  Guntars Shenfelds Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Absolūti neizprotams lēmums.Naudu nav kur likt?

 • -4
  1234 Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Izklausās, ka kādam šo celtni vajag pārdot un ir atradies pircējs- naudasmaks no kura var pasmelt.

 • -6
  Karīna Sleja Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Izklausās drīzāk, ka pašvaldībai kārtējo reizi ir jāuzņemas tagadējās brīvostas “atmestās” lietas un darbi. Ko darīt, ja brīvosta atsakās ko īstenot tagad – reputācija sabojāta, kravas zem visiem mīnusiem, no objektiem atsakās, nepieciešams aizdevums no valsts citu aizdevumu nosegšanai… rīdzinieki… kad jkp iedomājas, tad izdara, bet par sekām nedomā..

 • -1
  Golden State Warriors Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  to Karīna Sleja:

  Nu, bet protams, ka JKP uzreiz ir vainīga :D visā valstī un pasaulē ir krīze - Lielbritānijā pēdējos 3x mēnešos IKP nokritis par teju 20%. Viss, kas šobrīd Lembergu un Ventspils domi uztrauc laikam ir krāns par 280 000 eur, peldbaseins par dažiem miljoniem, Brīvdabas muzeja ēka utt. būtu labāk naudu izlietojuši dzīvojamām mājām un dzīvokļiem ko piešķirt cilvēkiem kam ir problēmas ar ienākumiem (sociālie dzīvokļi).
  Bet nu kad sāksies reālās sociālās problēmas tad vieglāk būs pateikt, ka vainīga ir JKP - tas tiešām cilvēkiem daudz ko līdzēs, ja paziņos, ka ir vainīga kaut kāda cita partija, kura atrodas Rīgā Saeimā!

 • -4
  yolo Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Šāds jau sākotnēji bija plāns, ja nemaldos. Tas būs kā orģināls skatu laukums/tornis. Labs akcents šim atjaunotajam Ventas krasta posmam

 • -2
  Eeeeeeeeee Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  No vienas puses-ok, bet no otras...

 • -4
  reku Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Divi celtņi.Cenas starpība:teju ceturtdaļmiljons.
  Visu rakstu lasiet 28.augusta "Ventspilniekā".

 • -10
  arcus Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Īstā lapele, kam ticēt!

 • -10
  arcus Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Īstā lapele, kam ticēt!

 • -7
  Nah Nahs XIII Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  >>arcus
  Tad labāk ticēt tai lapelei,kura atrodas tā sauktā "Puzes pundura" ietekmē?

 • -2
  Garrote. Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  https://www.ventspilnieks.lv/viedokli/viedokli-intervijas/iespejams-ta-sauktie-lemberga-kontroletie-mediji-ari-nonaks-sankciju-ietekme/

 • -7
  arcus Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Nah Naham- Jā, labāk ticēt tai, vismaz uzzini, kas nomiris, kas apprecējies, kaut ko par sportu u.t.t., nevis tikai politisko pretinieku apliešanu ar dubļiem.

 • 0
  T.Montāns Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  50/50, ir redzēti līdzīgi vides objekti ārpus LV, neteikšu ka esmu sajūsmā bet būsk ok. Labāk būtu izveidojuši infrastruktūru kafejnīcām un restorāniem! Vieta vakara pasēdēšanai vnk perfekta.

 • -4
  Karīna Sleja Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  blakus esošās ēkas stāv tukšas - šķiet pieder brīvostai, nevis pašvaldībai. un brīvosta saka, ka šo objektu tālāk neattīstīs.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Kad ieraudzīju, ka tur izbūvēta pilna platuma iela biju šokā. Atkal nekas, kas domāts pastaigai, blakus paralēli ir iela transportam. Iedomājamies Palangas promenādi ar ielu pa vidu. Ja nesmird no muliņiem, tad smird no visu laiku garāmbraucošiem auto.
  Slēgts kafūzis arī ziemā būtu apmeklēts. Normālā ziemā, kad bija sniegs un ledus, vietējā un ģeopolitika bija cita, interesanti bija vērot ostas ikdienu.

 • -4
  Karīna Sleja Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Pamēģini pabraukt pa to ielu - nav tā, ka daudz mašīnas un ātri tur var braukt. nav tik traki, kā te šokējies.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Kāpēc tur vispār kādam vajag braukt, ja blakus iela? Abos galos stāvvietas līdz riebumam.

 • -3
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  No estētiskā viedokļa, būs pārsālīts. Hlami nospiedīs to cara laika architektūru.

 • -2
  Vilis Skuja IX Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Daudzdzīvokļu mā\ja priekš iedzimtajiem ventspilniekiem būtu derīgāks objekts.

 • -1
  Andrejs Pornieks Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Nu varbūt nav intemaz slikti, ko tad, griezīs kopā lūžņos kad ostā vairs nekalpo?
  Tikai nevajadzēja Ventiņai uzrādīt to naudas čupu kas veltīta "industriālā mantojuma saglabāšanai", drusku kā sviests... Kaut kā tā, tad jau drīz būs pilsētu parkos ziedojumu urnas priekš autokapsētām jāuzstāda, ne?

 • -1
  venēcija Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Piekrītu ventspilniekam36,7-būs pārāk daudz dzelžu,promenāde būs auksta un nemīlīga.Man personīgi prasītos kokus,vismaz tur kur soliņi.Tās maikstes gar ielas malu neskaitās.

 • -4
  arcus Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tā ir ostas promenāde nevis atpūtas parks!!! Tādai tai jābūt!

 • 0
  ayk Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Es teiktu, ka pārdomāti izveidota vasaras kafejnīca būtu primārais ar ko papildināt šo vietu.

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Un kāpēc tieši portālceltnis,vai tad ostā citas tehnikas kura ir atkalpojusi nav?.

 • -1
  Pornieks Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tamdēļ ka tanī vietā tās sliedes bijušas viņam oriģinālās in blakus ir tā atjaunotā ēka, vai tur jauniešu centrs kas paredzams, nu tādā garā, kā lunaparks.

 • -1
  Golden State Warriors Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kad lembergs teikts, ka Ventspilij naudu atņem JKP un Bordāns - tad vajag pārjautāt - vai šobrīd pie esošās ekonomiskās situācijas pasaulē 280 000 eur nevarēja tomēr izmantot saprātīgāk pilsētā!

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  tādu naudu, par to jau AUNU var nopirkt!!!...

 • -2
  nomaļnieks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Sākumā viss šķiet sviests, bet kad ir gatavs, tas visu maina - sākam lepoties un lielīties cik mums ir skaisti. Esmu par to celtni. ja gribās no ostas ko citu,- nu nelien iekšā tai promenādē ogļu pārkraušanas terminālis, vai naftas rezervuārs. A pārējie ir tikai celtņi. Tie kas visu laiku čīkst, tiem arī paradīzē liksies, ka viss ir sačakarēts.

 • 0
  Andrejs Pornieks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Nezinu kurš izgudroja kultūras pieminekļa statusu teikas Marsa parkam bet tad taču velns rāvis visas jūsu industriālās un militārās jaunceltnes tehnikuma kopmītni un koncertzāli ieskaitot. Vienreiz forumā biju iešvunkājis tēmu par tēlniecību pilsētā, tik vien kā lietussargs, akmens govis ar bronzas galvām un vienādiņ apmestā "rūķīšu māja" mums te ir. Droši vien kad ārdīsi nost veco skolu tad noplēsīs arī tās dažas nosņurkušās būdas līdzās turpat Pils ielā. Jo skaitās ka - redzi, mēs tomēr atjaunojām tur un šeit, priecājieties! Nekā nebija, pietiek ēku ar arhitektonisku nozīmi, šādiem tādiem bareljefiem tajā rajonā kas tuvojas jau kritiskam slieksnim. Bet mēs pacentīsimies par to neuzņemties atbildību un pasniegsim bleķa krānu kā "industriālo mantojumu"! Tad lai viņš ir tas mantojums tikai, mīlīt, negrūdiet man stiklaplasta lopus par dzīviem!
  Viens piemērs pilij pretī tas kādreizējais "Jāņa sētas" komplekss, glīti dakstiņu jumti pat bet nu iestrēdzis kādam nenoteiktākā vietā...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: