Ja apmeklētāji neievēros distancēšanos, pasākumu varēs pārtraukt uz īsu brīdi, uz garāku laika posmu vai pavisam, atkarībā no situācijas un iespējas nodrošināt distancēšanos, paredz Kultūras ministrijas (KM) izstrādātās vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai.

Kā informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, ministrija ciešā sadarbībā ar Latvijas Pasākumu producentu apvienību, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociāciju un Latvijas Producentu savienību izstrādājusi un ar Veselības ministriju saskaņojusi vadlīnijas, kas palīdzēs publisku un arī slēgtu pasākumu organizatoriem droši, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, organizēt kultūras pasākumus.

Vadlīnijās norādīts, ka pasākums ar fiksētām sēdvietām apmeklētājiem tiek uzskatīts kā drošākas par pasākumu ar stāvvietām, tādēļ ieteicams dot priekšroku pasākumiem ar sēdvietām. Savukārt, ja pasākums ir paredzēts ar stāvvietām, tad nepieciešams marķēt distancēšanās attālumus skatītāju zonā ar fiziskiem norobežojumiem, marķējumiem uz zemes vai citādi ar skaidri izvietotiem vietu iedalījumiem.

Pakalpojumu, piemēram, garderobe, biļešu skenēšana, apsardze, tirdzniecība, sniegšanai ieteicams plānot pietiekamu resursu, lai nodrošinātu pēc iespējas īslaicīgāku apmeklētāju un personāla kontaktu, kas nevar būt ilgāks par 15 minūtēm.

KM vadlīnijās akcentēts, ja paredzams, ka apmeklētāju grupas varētu pārkāpt distances ievērošanu, ieteicams piesaistīt atbilstošu personālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai.

Pirms pasākuma organizatoriem būs jāizstrādā plūsmu plāns, paredzot dalībnieku kustības ceļus, iespējamo maksimālo dalībnieku blīvumu un kontroli, rindu veidošanās vietas un kontroli, norādes plūsmu vadībai un dalībnieku informēšanai, dalībnieku skaita un plūsmas kontroli, iespējamos plūsmu korekcijas scenārijus pasākuma laikā.

Ja tiek plānots, ka pasākumā vienlaikus atradīsies vairāk nekā 1000 apmeklētāju, lai samazinātu kontaktpersonu loku, apmeklētāji sadalāmi grupās līdz 300 personām, kur katrai grupai ir sava ieeja, labierīcības, tirdzniecība, nodrošinot, ka grupas savā starpā nesatiekas.

KM vadlīnijās akcentēts, ka gadījumos, kad apmeklētāju reģistrācija ir obligāta, tā veicama pirms pasākuma, tā samazinot iespējamo drūzmēšanos pasākuma norises vietā. Apmeklētāju reģistrācijas datus uzglabā 30 dienas no pasākuma norises dienas. Vadlīnijās tiek rekomendēts veikt apmeklētāju reģistrāciju arī tad, ja tā nav obligāta.

KM arī rekomendē pirms pasākuma informēt dalībniekus par saistībā ar Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem un noteikumiem, kā arī par sankcijām, pārkāpjot noteikumus, tai skaitā par pasākuma pārtraukšanas iespējamību noteikumu neievērošanas gadījumā.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -2
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Veikalus ar aizvērs pavisam?

 • -1
  Andrejs Pornieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  salūta raķetes sniedzamības distance

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kā noriebušies šie valdīšanas kovidiņi ar savu korona totalitārismu. (

 • -2
  Beshenij Karasj Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Valdības koviddalbajobi!

 • -4
  vajag Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ļoti pareizi, vajag pēc iespējas nodrošināt distanci vienam no otra. Bez pasākumiem un veikaliem var iztikt, lai aiziet viens no mājas uz veikalu un sapērk visai nedēļai

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Vajag ir muļķis vai trollis - t.i.izliekas?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: