Ir uzsākta bijušā PSRS armijas jūras krasta artilērijas 46. baterijas komandpunkta ar ugunskoriģēšanas torni atjaunošana un teritorijas labiekārtošana.

Projekta realizēšanas ievaros ir uzsākta būvniecības 1. kārta, kurā tiks atjaunots ugunskoriģēšanas tornis, padarot to pieejamu apmeklētājiem kā skatu torni un izgaismotus gājēju celiņus.

Šonedēļ tornis tiek apstrādāts ar smilšu strūklu, lai to atjaunotu no vizuāliem bojājumiem un varētu uzsākt to atjaunošanu.

Ventspils 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis ar blakus esošajām četru lielgabalu pozīcijām ir Latvijā vienīgā tik labā stāvoklī esošā krasta aizsardzības baterija, kas saglabājusi Otrā pasaules kara fortifikācijas principus, tādēļ mērķis ir to atjaunot un atvērt apskatei. Tornis pēc atjaunošanas apmeklētāju apskatei būs pieejams, paredzot iespēju pa iekšējām kāpnēm doties augšā uz āra skatu platformu, no kuras paveras skats uz jūru.

Lasi vēl

Komentāri (11)

 • -7
  Nah Nahs XI Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Psrs armijas "mantojumus" drīzāk būtu vērts nolīdzināt ar zemi.

 • -10
  @@@ Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Tev ta kāda daļa ?

 • -6
  Opaps Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vecīt ! Tu domā ,ka komunists- vis, kas nāk no pagātnes un neatbilst šodienas domāšanai ir jānojauc. Tā komunisti gribēja pēc okupācijas iznīcināt MILDU un savā zemē iznīcināja daudzus vēsturiskos pieminekļus. Šie vecie bunkuri ir vēsture un bez tās nebūs nākotnes. Civilizātā pasaulē nekad nesagrauj to kultūru , kas bija radīta citā politiskajā cituācijā - Francija, Vācija, Itālija , Spānija u.c. normālās valstīs.Paskatoties uz tavu logo , tu esi no koka nokāpis subjekts bez pamatskolas izglītības un attīstības līmeni.

 • -3
  jkp Pirms 2 nedēļām

  "devenes'" noārdīt!
  vietā uzcelt "puzenes"!

 • -1
  FerdinanTs. Pirms 2 nedēļām

  Ja pameklē archīvos,tad atklājas,ka no šī torņa koriģēja uguni artilērijai,kura šāva pa Lielvācijas Kriegsmarīnes torpēdkuteriem...
  Tad nu spriedīsim paši,vai labu darbu darīja?Jo tas bija ;laiks kad vācieti tomēr uzskatīja par atbrīvotāju.Kā tas viss izvērtās vēlāk,tas jau ir cits jautājums.

 • -5
  Opaps Pirms 2 nedēļām

  Bet tā tomēr ir vēsture, kaut gan skārba un nežēlīga. Domāju , ka tā skaudrā vēsture ir jāsaglabā nākotnei,lai mūsu bērni un mazbērni to redzētu un saprastu caur kādām grūtībām viņu vecāki ir izgājuši.

 • -12
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Nahiņš grib pārspēt pat padomju varu savā nolīdzināt kārē...

 • 0
  Seli Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Būs interesanti apskatīt! Cerams, ka būs arī kādi vēstures stāsti...

  Ventspilī kara laikā ir bijuši ievērojami un varonīgi notikumi, bet diemžēl par to zina daži un nav neviena, kas uzkrātu un publicētu šos stāstus..

 • 0
  Neue Ordnung Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  "Šonedēļ tornis tiek apstrādāts ar smilšu strūklu, lai to atjaunotu no vizuāliem bojājumiem un varētu uzsākt to atjaunošanu."
  Šis teikums vispār īsts šedevrs.Vai nebūtu pareizāk,ja pie katra raksta būtu arī autora vārds,uzvārds?

 • 0
  Ventspils muzejs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ventspils muzejs ir sagatavojis informāciju par ugunskoriģēšanas torņa un 46. krasta baterijas vēsturi. Informāciju paredzēts izvietot pie torņa planšetes veidā, kā arī papildinātu un izvērstu aprakstu digitālā formā, pieejamu mobilās ierīcēs.

 • -1
  Nah Nahs XI Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  https://www.youtube.com/watch?v=hd0ytQXbQEo

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: