Tēma: Armija

 • Izlozē 300 Valsts aizsardzības dienestā iesaucamos 3

  Trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, otrdien pirmo reizi notika izloze, kurā pēc nejaušības principa izraudzīti jaunieši, kuriem būs jādodas dienēt, informē Aizsardzības ministrijā.

 • Irbenē spridzinās VeA īpašumā esošu ēku 5

  Ceturtdien, 8. jūnijā, Ventspils novada Irbenē armijas Mehanizētās kājnieku brigādes kaujas inženieri veiks Ventspils Augstskolas īpašumā esošās ēkas demontāžu, to uzspridzinot, informē Sauszemes spēki.

 • AM: Pirmais VAD iesaukums varētu notikt nākamā gada jūlijā 0

  Ņemot vērā to, ka lemšana par Valsts aizsardzības dienesta (VAD) likumprojektu tiek atlikta, pirmais iesaukums varētu notiks vien nākamā gada jūlijā, nevis janvārī, kā bija paredzēts iepriekš, teica Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

 • Vāc parakstus par brīvprātīgu Valsts aizsardzības dienestu 4

  Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par brīvprātīgu Valsts aizsardzības dienestu (VAD). Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Sergejs Pogorelovs. Viņš akcentē, ka pašlaik apspriešanā esošā VAD modelis paredz, ka jauniešiem dienests būs obligāts. Šāda pienākuma uzlikšana, viņaprāt, nesamērīgi ierobežo pilsoņu brīvību.

 • Iespējams, patvērumu lūgs mobilizācijai pakļautie Krievijas pilsoņi 9

  Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par daļēju mobilizāciju nepaaugstina militārā apdraudējuma līmeni Latvijā, tomēr Latvijai ir jāsagatavojas situācijai, ja patvērumu šeit lūgs mobilizācijai pakļautie Krievijas pilsoņi, sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

 • Jaunekļus obligātajam dienestam izlozēs 9

  Valdība vienojusies, ka jau nākamgad būs pirmais iesaukums Valsts aizsardzības dienestā. Sākumā varēs pieteikties brīvprātīgi, bet jūlijā izlozes kārtībā obligātais iesaukums var iekrist jebkuram 18 gadus vecam jaunietim. Pabriks neslēpj, ka izlozes algoritms priekšroku dos gudriem un veselīgiem puišiem.

 • Atjauno militāro mantojumu 11

  Ir uzsākta bijušā PSRS armijas jūras krasta artilērijas 46. baterijas komandpunkta ar ugunskoriģēšanas torni atjaunošana un teritorijas labiekārtošana.

 • Sākas militārās mācība «Namejs 2019» 0

  Līdz 6. oktobrim Latvijā notiek Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls Namejs 2019, kas norisināsies arī Ventspils pusē un Baltijas jūrā.

 • Novadā mācības gaisa spēku glābējiem 0

  Šodien un rīt Ventspils novadā notiek Latvijas armijas Gaisa spēku glābēju apmācības, kuru laikā tiks veikti helikopteru Mi-17 pārlidojumi,