Arī ārkārtējās situācijas laikā pagājušajā nedēļā Valsts vides dienests (VVD) veicis vairāk nekā 180 pārbaudes, nodrošinot zvejas kontroli iekšējos un Baltijas jūras ūdeņos, kā arī piesārņojuma, atkritumu un zemes dzīļu kontroli visā Latvijā, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Viņa stāstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā Latvijā nav samazinājies konstatēto vides pārkāpumu skaits, tāpēc VVD šajā laika savā darbā ievieš jaunas pieejas, lai, ievērojot noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, efektīvi veiktu vides kontroli.

Īstenojot kontroles pasākumus piesārņojuma, atkritumu un dabas resursu izmantošanas jomās, īpaši zemes dzīļu izmantošanas uzraudzībā, sākotnēji tiek veikta attālināta informācijas ieguve un padziļināta datu analīze, atliekot objekta apskati klātienē vai, ja iespējams, organizējot bez operatora klātbūtnes, sacīja Kļaveniece.

Savukārt, lai nodrošinātu efektīvu zvejas kontroli iekšējos un Baltijas jūras ūdeņos, arvien plašāk tiek izmantoti dažādi tehnoloģiskie risinājumi, piemēram, makšķernieku kontrole tiek veikta, izmantojot bezpilota lidaparātus. Vienlaikus, izvērtējot katru gadījumu individuāli, vides inspektori izbrauc un klātienē veic neatliekamos pasākumus, lai novērstu vides piesārņojuma riskus un konstatētu vainīgās personas. Tomēr arī šajos gadījumos maksimāli tiek īstenoti piesardzības pasākumi, lai samazinātu tiešus sociālos kontaktus, uzsvēra VVD pārstāve.

Viņa stāstīja, ka laikā no 16. marta līdz 22. martam, īstenojot zvejas kontroles pasākumus, iekšējos un Baltijas jūras ūdeņos veikti vairāk nekā 75 kontroles reidi, pārbaudīti septiņi zvejas kuģi un vairāk nekā 200 makšķernieki, kā arī izņemti 16 nelikumīgi zvejas rīki, 19 bezsaimnieka zivju tīkli un atlaisti atpakaļ 14 nēģi.

VVD šajā periodā veicis vairāk nekā 100 pārbaudes piesārņojuma, atkritumu un zemes dzīļu uzraudzības jomās, kontroles procesu pēc iespējas organizējot attālināti. No iedzīvotājiem saņemtas 63 sūdzības, tajā skaitā 36 sūdzības reģistrētas, izmantojot mobilo aplikāciju "Vides SOS".

Zemgalē neizmantotas būves pagraba telpā konstatētas aptuveni 25 dažādu tilpumu metāla mucas ar ķīmisko vielu un maisījumu atkritumiem. Klātienes pārbaudē ķīmisko vielu un maisījumu noplūde vidē netika konstatēta, noskaidrots būves īpašnieks, kuram tiks uzdots veikt rīcības piesārņojuma likvidēšanai, norādīja Kļaveniece.

Viņa informēja, ka pagājušajās brīvdienās Ventspils ostā konstatēts naftas produktu pārlējums no prāmja "Stena Flavia" tā degvielas uzpildes laikā no bunkurētājkuģa "West Linda". Ventas upē nokļuva aptuveni 200 litri dīzeļdegvielas, kuru savākšanai tika izmantotas absorbējošas bonas. VVD inspektori negadījuma vietas apskati veica klātienē, bet dokumentus pieprasīja un saņēma attālināti. Par konstatēto pārkāpumu tika uzlikta soda nauda 1400 eiro, kas patlaban jau samaksāta.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Vērotājs no malas. 24.03.2020, 16:21:54

    Vai zivju inspektori ar aizsarglīdzekļiem (maskām) apgādāti.
    Pieķertie zvejnieki/makšķernieki var demonstratīvi ieklepot,iešķaudīt šamējiem tieši ģīmjos...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: