Tēma: Medības

 • Atvieglo nosacījumus staltbriežu medībām 1

  Ar 15. augustu var medīt līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus, izlietojot staltbriežu govs medību atļauju. Tas veicinās staltbriežu populācijas uzlabošanos, vienlaikus mazinot dzīvnieku radītos postījumus.

 • Vilku uzbrukumu skaits nemazinās 7

  Kopš gada sākuma Valsts meža dienests ir saņēmis 11 ziņojumus par vilku uzbrukumiem, tajos cietuši gan mājlopi, gan mājdzīvnieki. Dzīvnieku īpašniekus aicina aktīvāk ziņot par vilku uzbrukumiem.

 • Jūrkalnē kontatēts ĀCM 0

  Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši četrus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

 • Noslēgusies vilku medību sezona 5

  Latvijā ir noslēgusies 2020./2021. gada vilku medību sezona, jo sasniegts šai sezonai noteiktais medību limits - 280 vilku, liecina informācija Valsts meža dienesta (VMD) publiskotā informācija.

 • Puzē medību laikā ievaino cilvēku 6

  Svētdien, 20. decembrī, Ventspils novada Puzes pagastā medību laikā ir sašauts medību novērotājs, apstiprināja Valsts policija (VP). Cietušais vīrietis ir nogādāts ārstniecības iestādē.

 • Individuālās medības varēs notikt 2

  Liela daļa medību klubu atteikušies no dzinējmedībām jau Covid-19 krīzes sākumā, sacīja Latvijas mednieku asociācijas (LMA) valdes priekšsēdētājs Haralds Baraviks.

 • Ventspils pusē nomedīts zeltainais šakālis 10

  Latvijā nomedīts zeltainais šakālis (Canis aureus) - plēsējs, kas apdraud pārnadžu un visu citu dzīvnieku mazuļus, kā arī uz zemes ligzdojošo, tajā skaitā arī stingri aizsargājamo sugu putnu perējumus un pēcnācējus.

 • Sākusies jaunā medību sezona 2

  Šodien, 1. aprīlī, sākas jaunā 2020./2021. gada medību sezona. No šodienas, dodoties medībās, nepieciešamas arī jaunās, šīs sezonas mednieka sezonas kartes, kas ārkārtējās situācijas apstākļos jāiegādājas attālināti.

 • Sasauc medību komisiju par klaiņojošo vilku 2

  Šā gada 7. maijā sociālajos tīklos tika publicēts video, kurā ticis nofilmēts Ventspils pilsētas teritorijā klaiņojošs vilks. Vienlaikus tiek uzdoti arī jautājumi par rīcību, ko darīt šādos gadījumos, tādēļ tika sasaukta Ventspils pilsētas domes Medību koordinācijas komisija.

 • Pagarina staltbriežu un meža cūku medību sezonu 13

  Lai sekmētu staltbriežu noteiktā pieļaujamā nomedīšanas apjoma izpildi, kas nepieciešams postījumu novēršanai, kā arī Āfrikas cūku mēra izplatīšanās ierobežošanu meža cūku populācijā, Valsts meža dienests izdevis rīkojumu pagarināt medību sezonu.