Tēma: Medības

  • 1. oktobrī sākas dzinējmedību sezona 1

    1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona, taču Valsts meža dienests aicina medniekus izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.

  • Sākas stirnu kazu, kazlēnu un līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu medību sezona 0

    15. augustā sākas stirnu kazu un kazlēnu (vecumā līdz vienam gadam) medību sezona, kas turpināsies līdz 30. novembrim. Tāpat sākas līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu medību sezona, kas turpināsies līdz 31. martam. Jaunos staltbriežu buļļus (tautā dēvētos “špīserus”) atļauts medīt, izmantojot arī staltbriežu govs medību atļauju.

  • Sākas vilku un zeltaino šakāļu medību sezona 0

    15. jūlijā sākas vilku un zeltaino šakāļu (Canis aureus) medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils un medības to nepasliktina.

  • 1. oktobrī sākas dzinējmedību sezona 1

    1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona, pirms kuras Valsts meža dienests rosina medniekus atkārtot medību drošības prasības. Tāpat mednieki tiek aicināti izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.

  • 1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona 0

    1. septembrī sākas aļņu un pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus – līdz 31. martam, kad noslēdzas medību sezona.

  • ĀCM šogad vissmagāk skāris meža cūkas četros novados, tostarp Ventspils novadā 0

    Vasara ir visbīstamākais laiks, kad visstraujāk izplatās Āfrikas cūku mēris (ĀCM), tāpēc šajā laikā mājas cūku novietņu īpašniekiem jābūt īpaši modriem. Straujā ĀCM izplatība skaidrojama ar meža cūku aktīvu pārvietošanos un barības meklējumiem. Īpaši aktīvi ir meža cūku sivēni, kas ātri pārvietojas, apgūstot jaunas pārtikas meklējumu teritorijas.

  • ĀCM turpina izplatīties 0

    Latvijā ar medībām nav izdevies noturēt mežacūku populāciju tādā līmenī, lai nepieļautu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, atzīst Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

  • VMD aicina ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm 1

    Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā. Apkopotā informācija ir būtiska lēmumu pieņemšanā, kas nodrošina medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

  • Iespējams, palielinās nomedījamo vilku apjomu 1

    Valsts meža dienests organizēja darba grupas apspriedi par iespējamām vilku nomedīšanas apjoma izmaiņām 2022./2023. gada medību sezonā. Apspriedes laikā tika uzklausīti ieinteresēto pušu viedokļi, kā arī uzsvērta nepieciešamība pēc valsts atbalsta vilku postījumu prevencijas pasākumiem un zaudējumu kompensācijām.

  • Dzinējmedību sezonā pastiprināti jāievēro drošība 0

    1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona. Pirms tās sākuma Valsts meža dienests aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par kuru ievērošanu ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks.

  • Sāksies dzinējmedību sezona 1

    Rudenī, atrodoties mežā un ūdenstilpju tuvumā, aizvien biežāk var gadīties sastapt mednieku vai dzirdēt šāviena troksni. Valsts meža dienests apkopojis ieteikumus, ko darīt šādās reizēs, un kādus piesardzības pasākumus ievērot, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

  • Sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona 0

    1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus (t.s. ''špīserus'') – līdz medību sezonas noslēgumam 31. martā.