15. jūlijā visā valstī sākas staltbriežu govju un teļu medību sezona. Lai mazinātu staltbriežu postījumus, atsevišķos valsts reģionos medniekiem bija iespējams staltbriežu govju un teļu medības uzsākt jau no 1. jūlija.

Valsts meža dienests pirmajā sezonas mēnesī aicina medībās ievērot izvēles principu un medīt tikai staltbriežu teļus vai staltbriežu govis, kurām nav teļu. Dienests norāda, ka staltbriežu teļus atļauts nomedīt, izmantojot ne tikai teļa medību atļauju, bet arī pieauguša buļļa vai govs medību atļauju. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.

Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 68 000 staltbriežu, un to populācija ir stabila ar tendenci samazināties. Esošais staltbriežu populācijas apjoms lielākajā daļā medību platību nodara ievērojamus postījumus mežsaimniecībai un lauksaimniecībai, neskatoties uz veiktajiem aizsardzības pasākumiem (repelentu, skaņu lielgabalu, žogu, elektrisko ganu uzstādīšanu). Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 949 staltbrieži, kas sastādīja 77 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2024./2025. gada medību sezonā atļauts nomedīt 33 660 staltbriežus.

15. jūlijā sākas arī bebru un ondatru medību sezona, kas turpināsies līdz 15. aprīlim, bet meliorācijas sistēmās bebru un ondatru medību termiņš ir pagarināts – no 15. jūlija līdz 30. aprīlim.

Valsts meža dienests informē, ka Medību noteikumu izpratnē par meliorācijas sistēmām tiek uzskatītas mākslīgi veidotas un uzturētas vaļējās meliorācijas sistēmas un būves (susinātājgrāvji, novadgrāvji, kontūrgrāvji un kanāli). Par meliorācijas sistēmu atrašanās vietu var pārliecināties VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā www.melioracija.lv, kuras datu slānis pieejams arī lietotnēs “Mednis” un “LVM GEO”. Valsts meža dienesta medību inspektori, vērtējot bebra vai ondatras nomedīšanas faktu, vadās pēc datiem šajā informācijas sistēmā.

Bebri un ondatras (bizamžurkas) ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma bebru skaits Latvijā sāk samazināties, bet ondatru skaits turas nemainīgs. 2023./2024. gada medību sezonā Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 19 778 bebru un 34 ondatru nomedīšanu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām

    Uz Jakt!Uz Jakt!
    Būs dūšig šaut.Un pēc tam dūšig iebaudit šķaidit oder nešķaidit Špirkt,kā nu kuram labak smeķķet.Pirms tō Jakt gan nē,tad varet gadities,ka redz 2 (diu) Zvēr un nezin,pa kur būs šaut.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: