"Pafbet" Latvijas un Igaunijas basketbola līgā pie uzvaras tikusi "Ventspils", kas savā laukumā ar rezultātu 84:65 revanšējās "Valmiera Glass"/ViA un atguva otro vietu Latvijas čempionāta tabulā.

Pēc līdzvērtīgām pirmajām piecām minūtēm, kurās biežāk vadībā bija iepriekšējās savstarpējās spēles uzvarētāja "Valmiera" (87:81), iniciatīvu ieguva favorīti ventspilnieki, kuri otrās ceturtdaļas vidū pēc Artūra Ausēja soda metiena pirmoreiz ieguva astoņu punktu pārsvaru (28:20). Pirmo puslaiku kurzemnieki noslēdza ar sešu punktu starpību (36:30), taču ar maziem trauksmes zvaniem par zaudēto cīņu zem groziem (20:28, vidzemniekiem 11 bumbas uzbrukumā) un valmieriešu neizmantoto tālmetienu un soda metienu potenciālu (pirmajā spēles daļā tikai 1/11 un 1/5).

Īstais izrāviens "Ventspils" izpildījumā gan sekoja trešajā ceturksnī, un sīva cīņa tomēr izpalika. Klāvs Dubults otrā puslaika ievadā no groza apakšas "Valmieras" deficītu sadeldēja līdz pieciem punktiem (40:45), taču tad sekoja mājinieku varenais 19 punktu izrāviens, Mārim Gulbim pēc izprovocēta pārkāpuma un valmieriešu tehniskās piezīmes no soda metienu atzīmes panāca jau 64:40. Beigās ventspilnieki uzvarēja ar 84:65.

"Ventspils" nākamo spēli aizvadīs sestdien, viesojoties pie "Latvijas Universitātes", bet valmierieši svētdien uzņems "Ogri".

Ventspils - Valmiera Glass/ViA 84:65 (19:12, 17:18, 32:18, 16:17)
Ventspils: Ausējs 17, Gulbis 14, Randlss 10, Mediss 9, Kofijs 8, Ķilps 8 (6ab), Reimens 6, Vīksne 5, Šeļakovs 4, Lasenbergs 3 (4rp, 4kļ), Krūmiņš, Lācis.
Valmiera: Vēveris 12 (5kļ, 4rp, 4ab), Elksnis 11, Ziediņš 10, Apsītis 9 (8ab), Dubults 7, Engers 7, Jonāts 6, Salenieks 3, Liepiņš, Elksnītis.