Domājot par iespējamo nākotnes sadarbību, teātra namā ''Jūras vārti'' viesojās producente un teātra žurnāliste Jevgeņija Šermeņeva.

Bijusī maskaviete, kura nu jau pirms četriem gadiem pārcēlusies uz dzīvi Latvijā, uzskata, ka teātra nams ''Jūras vārti'' ir ne vien piemērota vieta viesizrāžu norisei, bet arī izcila platforma vēl nebijuša teātra festivāla organizēšanai.

''Mani ļoti saista viss, kas notiek Baltijas valstu teātros. Īpaši Latvijas. Tomēr, manuprāt, šeit pietrūkst dažādu teātru vienojoša festivāla. Jā, darbojas starptautiskais jaunā teātra festivāls ''Homo Novus'', kas piedāvā viesizrāžu un jaundarbu programmas, tāpat ir mūsdienu deju festivāls Rīgā, bet nav tāda festivāla kā, piemēram, ''Zelta Maska'' Krievijā. Esmu pārliecināta, ka jebkuram Latvijas teātra mīlim būtu svarīgi sajust kopainu un ''Jūras vārtu'' skatuve varētu kļūt par vietu, kur pulcēties un rīkot izrāžu demonstrāciju. Šāds festivāls varētu veicināt arī tūrismu Ventspilī, aicinot skatītājus no citām pilsētām uzkavēties šeit ilgāk'', savu pārliecību pauž Jevgeņija Šermeņeva.

Teātra nams ''Jūras vārti'' jau 12 gadus ir teātra mākslas cienītāju iemīļota satikšanās vieta, kā arī viena no nedaudzajām Latvijas skatuvēm, kas spēj tehniski nodrošināt lielformāta viesizrāžu norisi ārpus Rīgas. ''Jūras vārtu'' repertuārā iekļautas visu Latvijas profesionālo teātru izrādes, kā arī Latvijas Nacionālās Operas un baleta izrādes. Veiksmīga sadarbība izveidojusies ar Krievijas teātra festivālu ''Zelta Maska''.

Pandēmijas apstāķlos teātra namam nācies vispirms ievērojami samazināt apmeklētāju skaitu, pēc tam pilnībā atcelt visu pasākumu norisi. Ar nepacietību gaidot situācijas uzlabošanos, ''Jūras vārtu'' radošā komanda šobrīd meklē jaunus risinājumus un veidus, kā pārsteigt un iepriecināt savu daudzskaitlīgo apmeklētāju pulku.

Pilna intervija ar Jevgeņiju Šermeņevu lasāma laikraksta ''Ventas Balss'' 12. marta numurā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: