Latvijas bobslejisti noslēdz kārtējo starpsezonas gatavošanās posmu - treniņnometni Ventspilī. Sportisti vienmēr atzīst, ka tieši vasaras laikā iegūtā fiziskās sagatavotības bāze ir nozīmīgākais punkts veiksmīgai sezonai ar labiem starta rezultātiem.

Latvijas izlases treneri Sandis Prūsis un Jānis Ozols jau gadu no gada ir izstrādājuši un noslīpējuši treniņu programmu, lai bobslejisti sezonas laikā būtu starp ātrākajiem un spēcīgākajiem visā pasaulē. Pavasarī aizvadītajos stūmēju testos atlasītie jaunie kandidāti sevi pierāda arvien labāk un progress ir jūtams.

Ventspilī sportisti trenējas gandrīz ierastajā sastāvā, tikai olimpiskais čempions Oskars Melbārdis šobrīd sagatavošanos aizvada pēc individuāli izstrādātas programmas. "Viņam parādījās nelieli saasinājumi, tāpēc izlēmām, ka šobrīd Melbārdim jātrenējas atsevišķi no pārējiem," saka treneris Sandis Prūsis. "Ja jau programmu dod, tad jau cerības ir, ka sezonā ar viņu rēķināsimies. Slikti būtu, ja nedotu programmu," jokojot saka Prūsis.

Treniņnometne Ventspilī noslēgsies 15. augustā, pēc kuras divas nedēļas sportisti trenēsies individuāli, lai jau septembra sākumā gatavotos pirmajiem treniņiem ledus estakādē. "Pērn arī bija paredzēts jau augusta beigās sākt treniņus uz ledus, bet laika apstākļi bija vēl par siltu, lai tur nodrošinātu ledu, tāpēc nezinu, vai šogad tie sāksies laikā," atzīst Prūsis.

Pasaules kausa izcīņas sezona sāksies 27. novembrī ar pirmo posmu Siguldas trasē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: