FK “Ventspils” futbolisti Virslīgas čempionātā savā laukumā ar 1:0 pieveica pašreizējos čempionus “Riga FC”, tā tiekot pie piektās uzvaras un vairs tikai par punktu atpaliekot no pirmā trijnieka.

Gan “Ventspils”, gan “Riga” savus iepriekšējos mačus aizvadīja Daugavpilī, bet “Riga” iepriekšējo kārtu izlaida. Rīgas komandai šodien rezervē palika Aleksejs Višņakovs un Artūrs Karašausks, vārtos atkal devās Nils Puriņš, pēc diskvalifikācijas sastāvā atgriezās Antonijs Černomordijs, bet Darko Lemajičs atkal nebija pat pieteikumā, un visai iespējams, ka savu pēdējo maču “Riga” sastāvā Lemajičs jau aizvadījis. Savukārt “Ventspils” ar prieku sākumsastāvā atpakaļ sagaidīja Anastasiju Mordatenko un Abdulagafaru Mama, kamēr diskvalifikācija dēļ spēlēt nevarēja Ņikita Koļesovs.

Spēles pirmajā pusē “Ventspils” nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, bet bīstamākus uzbrukumus radīja rīdzinieki. Ap 15. minūti rezultātu vajadzēja atklāt Kamilam Bilinskim, bet “Riga” poļu uzbrucējs izniekoja izgājienu viens pret vienu pret vārtsargu. Puslaika otrajā pusē “Ventspili” no vārtu zaudējuma glāba Ivans Baturins, atvairot Oļega Laizāna tiešo brīvsitienu, bet pašās pēdējās sekundēs Bilinskis pēc stūra sitiena sita pāri.

Otrajā puslaikā “Riga” sūtīja laukumā Višņakovu un Karašausku, un komandas uzbrukumi kļuva arvien biežāki, bet bez īpaša asuma. 61. minūtē Karašauskam kritienā neizdevās trāpīt tukšā vārtu stūrī, bet daudz bīstamāka izvērtās “Ventspils” atbilde 77. minūtē. Pretuzbrukumā pēc Aijeguna piespēles sitiena pozīcijā nonāca Žo Santušs, un viņš no 20 metriem trāpīja vārtos.

Mača atlikušajās 15 minūtēs “Riga” vairs neko nopietnu pie „Ventspils” vārtiem neprata izveidot un, neskatoties uz biežāku atrašanos uzbrukumā šodienas spēlē, bija spiesta samierināties ar neveiksmi 0:1. “Ventspilj” tas bija piektais panākumus, un komanda tagad tikai par punktu atpaliek no trešās vietas, bet no otrās un pirmās – par četriem.

Nākamā kārta ventspilniekiem ir brīva, tas sekos izlašu maču pauzes, bet nākamo spēli “Ventspils” aizvadīs 20. jūnijā Liepājā.

keda 27.05.2019, 17:00:29

Spēle nebūt nebija laba, bet iznākums prīmā! Ļoti atgādināja pagājušā gada maču Rīgā, kad fkv spieda, bet zaudēja 0:1. Tiešām vēl ceru, ka ar spēli pierādīs, ka sportiskie rezultāti interesē un kā vasarā dabūs kādu meistarīgu pussargu, jo tas mums šobrīd vājais punkts. Ar tiešām kvalificētiem vietējiem spēlētājiem gan laikam nav pārāk liela izvēle. Kamešs, bet vai viņam ir interese par LV? Citi prātā nenāk.

• 0
    karlito 27.05.2019, 19:26:12

Labāk ne visai skaista uzvara,nekā skaists zaudējums...Malači! Jā,piekrītu keda,vidējā līnija tāda pašvaka,..derētu tāds meistars,kāds savos labākos gados bija Astafjevs...šaubos,ka dabūsim kādu atbilstošu ar LV pasi..naksies pirkt importu..