LBL finālsērijas otrajā mačā BK "Ventspils" viesos ar 80:71 pieveica VEF un panāca izlīdzinājumu 1:1. Sērijas trešā spēle 11. maijā notiks Ventspilī.

Finālsērijas otru spēli komandas iesāka identiskos sākumsastāvos kā tajos, kuros tās iesāka pirmo maču. Rezultātu ar divpunktu metienu jau astotajā sekundē atklāja Artūrs Ausējs, mājiniekiem līdz otrās minūtes beigām savu pārsvaru palielinot līdz 6:0. Ventspilnieku rēķinu ar tālmetienu (3:6) atklāja Ingus Jakovičs, tomēr viesu izpildījumā tam nebija turpinājuma, jo VEF nākamās četras minūtes savu grozu noturēja neieņemtu, paši gūstot piecus bezatbildes punktus (11:3). Jāatzīmē, ka šajā neveiksmīgajā laika periodā divus soda metienus pēc kārtas mājinieku grozā nespēja ieraidīt "Ventspils" līderis Ārons Džonsons. Ceturtdaļas turpinājumā VEF vairākkārt iekrāja septiņu punktu vadību (14:7, 16:9, 18:11), tomēr pēdējos piecus punktus šajā nogrieznī guva ventspilnieki, pārtraukumā dodoties ar nieka divu punktu deficītu - 16:18.

Otrās ceturtdaļas trešajā uzbrukumā neizšķirtu (18:18) ar pustālo metienu panāca Rihards Lomažs, VEF veterānam Kristapam Janičenokam gan uzreiz atbildot ar tālmetienu (21:18). Jaunu vadības pieaugumu gan VEF nespēja panākt, jo Mārcis Vītols drīz vien atbildēja Janičenokam ar savu trejaci (21:21). Otrā ceturkšņa gaitā gan VEF divreiz atguva sev +5, taču puslaika beigās eksplodēja Mārcis Vītols, kurš iemeta divus trīspunktu metienus pēc kārtas, no viesiem nelabvēlīgā 30:35 panākot vadību 36:35. Pēdējā pusotrā minūtē rezultāts uz tablo vairs nemainījās, lielajā pārtraukumā ventspilniekiem dodoties pie minimāla pārsvara.

Ja otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs laukumā ritēja līdzīga cīņa ar nelielu VEF pārsvaru (piektās minūtes noslēgumā Mareks Mejeris panāca 46:43 VEF labā), tad trešās ceturtdaļas otrajā pusē laukumā pilnībā dominēja ventspilnieki, viesus īpaši pavelkot līderiem Rihardam Lomažam un Āronam Džonsonam, kurš šodien spēlēja krietni vairāk un parādīja produktīvāku sniegumu nekā sērijas pirmajā mačā Ventspilī. Džonsona rēķinā arī ceturtdaļas pēdējais tālmetiens, kas "Ventspilij" ļāva panākt līdz tam brīdim lielāko pārsvaru - 57:49.

Spēles pēdējo nogriezni ar precīziem trejačiem iesāka Māris Gulbis un Rihards Lomažs, iekrājot viesiem vadību ar +14 (63:49). Brīžos, kad ventspilnieku uzbrukums iestrēga iniciatīvu ar lieliskiem caurgājieniem uzņēmās un pārliecinātu lēmumu pieņemšanu parādīja Ārons Džonsons, kurš, par spīti vefiešu vienubrīd veiktajam septiņu punktu izrāvienam, palīdzēja viesiem noturēt pārsvaru un izcīnīt uzvaru ar 80:71.

Uzvarētāju labā rezultatīvākais ar 20 punktiem (8/12 metienos no spēles) un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija tieši Džonsons. Savukārt 18 punktus guva Rihards Lomažs. VEF rindās 17 punktus guva Glens Kouzijs, kamēr 13 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Džabrilam Duremam.

karlito 09.05.2019, 06:41:55

Kā teica barons,...katrs saņem pēc nopelniem.....
    Malači,super !!!

• -3
    Barons.. 09.05.2019, 12:29:38

Karlito kung.
    To ir rihtig,tā es bij rakstit,kad bij Vefiņam uzvar.
    Bet vis vel neir beigties,vel vizmaz Trīs reiz jaspēle.
    Gan jau būs akal Vefiņam Čempion titul.

• -5
    keda 09.05.2019, 12:44:38

Barononkul, Zaķa kung dank vairs nepatīk?

• -3
    keda 09.05.2019, 09:19:49

Nu, šī jau bija cita spēle! Bez panikas, bet liekas fantazēšanas paveica to , kas jāpaveic. Beigās jau melnajiem neturēja nervi - Kouzijs velk Lomažu, Ate sit Arledžam... Šīs pašas emocijas jāsaglabā un būs labi!
    6dien laba svētku diena - velobrauciens, LBL fināls. Ventspils fināls :)