BK Ventspils basketbolisti noslēguši dalību FIBA Eiropas kausā, jo turnīra astotdaļfināla atbildes spēlē Turcijā piekāpās Pinar Karsiyaka ar 65:70 un divu maču summā piekāpās ar trīs punktu starpību.

Ventspilnieki uz Turciju devās ar 2 punktiem rezervē, tomēr visiem bija skaidrs, ka spēle šajā valstī būs pavisam ar citu garšu, turklāt Pinar Karsiyaka savā laukumā spēlē pārliecinošāk. BK Ventspils spēlei pieteica visus savā rīcībā esošos spēlētājus. Laukumā bija atgriezies arī Zaķis, kuram bija iedota neliela pauze spēles laukumā aizvadītā cīņā pret Jēkabpils komandu.

1. ceturtdaļa. Ar pirmajiem punktiem sāk mājinieki, realizējot metienu groza apakšā Marejam. Pēc tam divus uzbrukumus pēc kārtas realizē ventspilnieki Dramē un Lomaža izpildījumā. Karsiyaka padodas labāk nospēlēt aizsardzībā, bet vēl labāk arī uzbrukumā, kas ļauj viņiem atrauties rezultātā (4:9). Arledžs ir precīzs no soda metienu līnijas, turklāt viņam arī izdodas atbruņot Mareju groza apakšā, un ātrā pārejā Gulbis gūst vieglus punktus. Dramē gūst punktus no soda metienu līnijas, un Ventspils atgūst vadību (10:9). Turcijas komanda apņēmīgi turpina spēlēt uz savu centra spēlētāju Mareju, kurš apspēlē Dramē, nopelnot arī tiesības mest soda metienu, bet to nerealizē.

Mājiniekiem atkal izdevies atkarot vadību, bet rezultāta starpību sadeldē Zaķis (12:13). Vairākas minūtes laukumā iestājas apjukums, jo abas komandas kļūdās un bumba nepārtraukti maina īpašniekus, tā arī pie punktiem netiekot nevienai komandai. Rezultātu izkustina Volkers, kurš trāpa tālmetienu (12:17). Džonsons sev eleganti noorganizē caurgājienu pa laukuma labo malu. Ceturtdaļa noslēdzas ar mājinieku nelielu pārsvaru 17:14.

2. ceturtdaļa. Ventspils sāk ar 2 punktiem Bērziņa izpildījumā, viņš vēl realizē arī soda metienu, samazinot rezultāta starpību (17:19). Jakovičs trāpa tālmetienu, kas ventspilnieki ir pirmais šajā spēlē. Marejs atkal tiek apstādināts ar piezīmi Dramē izpildījumā. Turklāt vēl pamanās gūt arī punktus un pievienot arī soda metienu (20:24). Vairākās epizodēs neveiksmīgi nospēlē Zaķis, bet Marejs vēlreiz gūst punktus, izvirzot mājiniekus vadībā jau ar +6 (26:20). Ventspilij gandrīz 5 nospēlētās minūtēs ir izdevies gūt tikai 3 punktus. Štelmahers pieprasa minūtes pārtraukumu. Arledžs trāpa pustālo metienu no soda laukuma, bet mājinieki atbild ar sulīgu danku. Ventspils komandai ir ļoti grūti tikt pie punktiem, bet vēl mazāka iespēja tikt pie atkārtotiem metieniem. Arledžs nopelna pret sevi piezīmi un ir precīzs no soda metienu līnijas (24:28). Nervoza spēle arī turpinājumā, atkal iestājies neliels bardaks, bet, par laimi, tas beidzas ar Gulbja 2+1, taču mājinieki atbild ar tālmetienu (27:33). Džonsona un Dramē lieliskā saspēle atnes vēl 2 punktus, bet labo garastāvokli atkal izjauc pretinieku tālmetiens – pēc pirmā puslaika 31:36.

3.ceturtdaļa. Pirmie uzbrukumi abām komandām ir nesekmīgi, līdz Gulbis realizē tālmetienu. Mājinieki realizē divus uzbrukums pēc kārtas, bet Džonsons atkal izkārto sev caurgājienu. Paviršs atkal ir Zaķis, un Ventspils tiek sodīta ar ātru pāreju un diviem punktiem (36:42). Džonsons realizē pustālo metienu, bet mājinieki atbild ar tālmetienu. Džonsons turpina spēli uzņemties uz sevi un atkal gūst punktus (40:47). Ventspils turpina kļūdīties, neuzmanīgs ir arī Dramē, kas maksā dārgi. Lomažs sarāj savu komandas biedru, tomēr mājiniekiem ir jau + 11. Turklāt Dramē nopelna jau ceturto piezīmi, un tās ir nopietnas problēmas ventspilniekiem garajā galā. Ventspils ceturtdaļu zaudē pārliecinoši – rezultāts 40:53 un -11 divu spēļu summā.

4.ceturtdaļa. Turcijas komandas apņēmība uzvarēt nav mazinājusies. Tā turpina spēlēt pārliecinoši, tomēr ne bez kļūdām. Diemžēl to neprot izmantot ventspilnieki un savu iekrāto deficītu nesamazina. Arledžs izmanto iespēju brīvi izmest trīs soda metienus un visus arī trāpa (49:59). Bērziņš tiek apturēts ar nesportisko piezīmi, ko Jānis izmanto, trāpot soda metienus. Lieliski izdodas Džonsonam atrast Bērziņu zem groza un vēl 2 punkti (53:61). Dramē labi nospēlē aizsardzībā, pārtverot bumbu, bet Bērziņš trāpa tālu pustālo, kas viņam ir sestais punkts pēc kārtas. Ventspils komandai ir izdevies pietuvoties rezultātā, vairs tikai 56:61, turklāt arī sanācis sakārtot spēli. Spēlēt atlicis piecas minūtes un Karsiyaka galvenais treneris Dirks Bauermans pieprasa minūtes pārtraukumu. Gulbis trāpa tālmetienu (59:61), bet mājiniekiem izdodas atspēlēt 2 punktus. Džonsons lieliski spēlē uzbrukumā, vēl 2 punkti ar caurgājienu. Bērziņš pacīnās par bumbu un ir precīzs no groza apakšas, pielabojot Gulbja tālmetienu.

Pēdējās spēles sekundēs Džonsons met garām soda metienus (63:67), bet mājiniekiem soda metieni krīt iekšā. Džonsons realizē caurgājienā, bet pēc brīža atkal met soda metienus, tomēr tie atkal lido garām… Ventspils atzīst Pinar Karsiyaka pārākumu 5:70, bet abu spēļu summā piekāpjas 143:146. Līdz ar to Eiropas turnīru sezona ir noslēgusies, tagad atlikušas cīņas Latvijas- Igaunijas basketbola līgā, kā arī Latvijas čempionātā.

Rezultatīvākais šajā mačā ar 16 punktiem bija Ārons Džonsons, viņam arī 5 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Lasi vēl

Komentāri (14)

 • -4
  .Barons. 14.03.2019, 10:51:28

  Jedem das Seine.To ir pa Vācisk.Katers dabut to,ko pelnijs.

 • -10
  keda 14.03.2019, 11:10:20

  Kāds tev sakars ar vācu valodu? :D

 • -2
  .Barons. 14.03.2019, 15:59:22

  ked kundz.
  Adbild-es ir no to paaudz,kas nebij tig samaitat ar Englender mēl,ka tagad.Un pa Vācisk zin,jo no Vāczem ir sākties man Ciltkōk.Le zinat.

 • -8
  keda 15.03.2019, 00:14:18

  barononkul, tav ciltkok tu i izdomājs tāpat kā to sav Gaz un muiž, un tāv šitā māžošanas vairs nav ne intersant, ne joutr. Bet nu no cit profil saliek pluss un akal jau dome, ka baig jautrs čāls ir.

 • 0
  karlito 14.03.2019, 11:22:41

  Mazliet nepaveicās,tikās divas līdzvērtīgas komandas...Tas ir sports!

 • -9
  keda 14.03.2019, 11:30:05

  Vispār traki, ka kārtējo reizi kādai LV komandai pietrūka pavisam maz, lai tiktu kaut kur tālāk. Tas pat vairs nesāp, bet tā truli smeldz, jomajo :(

  Džonsonam gan pārmest neko negribas, jo viņš arī lielu daļu mača vilka. Tik pat labi varēja būt tā, ka turki varētu pārmest savam centram, kurš beigās lika garām no labām situācijām. Gan jau treneri tiks skaidrībā, kur palika uzvara...

 • -3
  Larijs Kukarans 14.03.2019, 12:27:45

  Latvijas komanda?Jūs tur mājās galīgi prātu izkūkojuši?

 • -6
  keda 15.03.2019, 00:18:10

  Ventspils ir pilsēta Latvijā, kurā bazējas arī profesionāls basketbola klubs. Par ko jautājums? Par daudz leģionāru? Nu, tad laikam jau labi sen neesi skatījies, kas tajā Eiropas un pasaules basketbolā/sportā notiek... Tu esi leģionārs britos, labi ar savu darbu tiec galā , tāpēc tevi nedzen prom un neņem vietā vietējo. basketbola klubā tas pats stāsts.

 • 0
  еs 14.03.2019, 16:13:02

  Šosezon Eiropas turnīros daudz pozitīvu emociju tieši mājas spēlēs (bilance 5-3, pagājušajā sezonā 2-6).

  Vai līdz 16.martam vēl būs kādas izmaiņas komandas sastāvā?

 • -3
  Lietus 14.03.2019, 23:52:25

  Jedem das Seine. Uzraksts virs Osvencimas vārtiem.

 • -2
  .Barons. 15.03.2019, 05:08:24

  Lietus kung/kundz.
  Var jau būt.Es neir bijs tur un lasijs.

 • -1
  Larijs Kukarans 15.03.2019, 13:45:51

  Kediņ,esmu gan skatījies,tapēc tas viss riebjas!Atgādināšu tev,esmu īrijā,nevis lielbritaStānā!Tad tāds klubs nav vajadzīgs,ja vietējiem nevar vietas nodrošināt!

 • -6
  keda 15.03.2019, 14:58:56

  Klubi, kuros nodrošina vietu vietējiem, nespēlē eirokausos. Pēdējie mohikāņi šajā ziņā bija jugi, bet nu tur jau arī visi tie -viči nebija tikai, piemēram, serbi, bija arī horvāti, slovēņi. Baltkrievu BATE futbolā centās, bet tik un tā pa kādam importam ņēma. Tāds tas bizness šodien ir, bet tas, ka komandās ir leģionāri, nav nekas traks. Tieši tāpat, kā atbilstošus speciālistus ņem citās jomās. Vot tas, ka tādi parādās izlasēs, gan ir vājprāts...
  p.s. piedod par lielbritāniju, nebiju īsti drošs :) bet salas ta visas saucas Britu,ne? :)

 • 0
  Larijs Kukarans 15.03.2019, 19:40:18

  Kediņ,tad jau tu krievs un dzīvo krievijā,te jau arī nešķiro, ne krievu laikos,ne tagad.Soviet union,tātad krievija un krievs,tas taču štrunts,ka latvija,bet saucas ta exSoviet:)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: