Ventspils futbolisti šīs sezonas piektajā Kurzemes derbijā viesos ar 1:0 pieveica Liepāja/Mogo komandu, tā nostiprinoties pirmajā trijniekā un turpinot cīņu arī par čempionu titulu.

Šajā sezonā ventspilnieki Liepājā bija uzvarējuši gan Virslīgas mačā (4:1), gan kausa izcīņas ceturtdaļfinālā (1:0), bet mači Ventspilī bija noslēgušies 1:0 un 1:1. Sezonas pēdējā Kurzemes derbija likme bija Virslīgas medaļas, jo uzvara Liepājai/Mogo ļautu pietuvoties trijniekā, kamēr Ventspilij trīs punkti ļautu ļoti stabili nostiprināties trijniekā.

Spēlē Liepājā izvērsās tieši tāda, kādam jābūt principiālam un svarīgam duelim – netrūka nedz momentu, nedz emociju, bija arī brīdinājumi un pat noraidījums. Vēl svarīgāk, ka mačā arī tika gūti vārti, turklāt, par lielu prieku ventspilniekiem, vienīgais precīzais sitiens padevās tieši Ventspils spēlētājiem. 32. minūtē Vitālijs Jagodinskis ar tālu piespēli nogādāja bumbu Sanemā Vomem, kuram pretī steidza sāncenšu vārtsargs Arsens Beglarajans, taču pārrēķinājās. Vome izdarīja piespēli soda laukumā, kur bumbai netrāpīja mājinieks Kristers Tobers un tā nonāca pie Tosina Aijeguna, kurš sita tukšos vārtos!

Liepājniekiem bija iespēja atspēlēties jau pirmajā puslaikā, bet otrajā mājinieki uzbruka vēl vairāk, jo Ventspils jau no 57. minūtes spēlēja mazākumā – otro brīdinājumu nopelnīja Abdulahi Alfa. Tomēr viesi droši tika galā ar visiem Liepājs/Mogo centieniem iekarot sāncenšu vārtus un nosargāja uzvaru 1:0. Komandai tas bija 16. panākums, kas ļauj par trim punktiem apsteigt trešajā vietā esošo RFS un arī pretendēt uz līderu Riga FC apsteigšanu, kuriem šobrīd ir par četriem punktiem vairāk.

Nākamo maču Ventspils aizvadīs 20. oktobrī, savā laukumā uzņemot Spartaku, bet 24. oktobrī komandu gaida Latvijas kausa fināls, kurā Daugavas stadionā Rīgā būs jātiekas ar RFS futbolistiem.